Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czy warto kupić odkurzacz automatyczny?

odkurzacz automatyczny - zalety

Producenci sprzętów AGD systematycznie wypuszczają na rynek urządzenia, które ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków domowych, tym samym znacznie podnoszą nasz komfort naszego życia. Jednym z takich sprzętów jest odkurzacz automatyczny, który całkowicie samodzielnie przemierza mieszkanie, wciągając napotkane po drodze zanieczyszczenia. Dzięki niemu zyskujemy więcej wolnego czasu, który możemy wykorzystać na odpoczynek lub przyjemności. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do zakupu robota sprzątającego, sprawdź, co jeszcze może Ci zaoferować.

Odkurzacz automatyczny pracuje samodzielnie

Największym atutem robota sprzątającego jest to, że pracuje samodzielnie. Nie musimy go trzymać ani nim manewrować. Nasza praca sprowadza się jedynie do uruchomienia urządzenia – nie musimy go nawet wyłączać, gdyż po sprzątaniu samodzielnie wróci do stacji dokującej. Co więcej, odkurzacz automatyczny można zaprogramować, aby rozpoczynał pracę w określony dzień i o konkretnej godzinie, np. gdy jesteśmy w pracy.

 

Wykrywa zanieczyszczenia

Takie odkurzacze mają zamontowane specjalne czujniki, dzięki którym wykrywają zabrudzenia. Jeśli chcemy, oczywiście możemy nakierować odkurzacz tak, aby w pierwszej kolejności wciągnął największe zanieczyszczenia, np. żwirek rozsypany przez kota. Nie jest to jednak konieczne, gdyż roboty sprzątające poruszają się po mieszkaniu w sposób inteligentny albo według ustalonego wcześniej harmonogramu. Można nimi sterować za pomocą przycisków znajdujących się na obudowie albo zdalnie – przy pomocy pilota.

 

jak wybrać odkurzacz automatyczny

Roboty sprzątające

Odkurzacz automatyczny omija przeszkody

Oprócz czujników wykrywających zanieczyszczenia, odkurzacze automatyczne mają również czujniki, które wykrywają przeszkody, np. meble, ściany czy schody. Właśnie te czujniki sprawiają, że robot nie zderza się ze ścianami, tylko dojeżdża do nich na kilka centymetrów. Nie musimy się również martwić, że odkurzacz spadnie ze schodów i się rozbije. Dzięki czujnikom zatrzyma się przed schodami.

Jest energooszczędny i ekonomiczny

Odkurzacz automatyczny ma wbudowany wytrzymały akumulator, który w zależności od modelu, może działać od 60 do nawet 120 minut. Dzięki temu podczas pracy nie pobiera prądu. Gdy akumulator się rozładuje, odkurzacz wróci do stacji dokującej, aby ponownie go naładować. Stacja ładująca jest więc jedynym elementem, który wymaga zasilania – nie musi być jednak na stałe podłączona do gniazdka elektrycznego. Warto dodać, że takie odkurzacze są również ekonomiczne. Zamiast worków wyposażone są w praktyczne pojemniki, które należy opróżniać po każdym sprzątaniu. Dzięki temu nie narazimy się na dodatkowe koszty eksploatacyjne.

 

Ma kompaktowy rozmiary

Wiele osób wskazuje kompaktowy rozmiar, jako zaletę odkurzacza automatycznego. Dzięki temu, że nie zajmuje on wiele miejsca, jego przechowywanie nie będzie sprawiało problemów. Zmieści się w szafie, na półce, a nawet pod niektórymi meblami, gdyż ma zaledwie kilka centymetrów wysokości. Poza tym odkurzacz automatyczny jest lekki, więc można go wygodnie przenosić między piętrami.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas