Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czy warto kupić piekarnik z mikrofalą?

czy warto kupić piekarnik z mikrofalą

Jeśli brakuje Ci miejsca w kuchni, ale nie chcesz rezygnować z funkcjonalności, jakie oferują sprzęty AGD, zastanów się nad zakupem urządzeń 2w1. Jednym z nich jest piekarnik z mikrofalą, który łączy w sobie możliwość pieczenia, rozmrażania i podgrzewania potraw. Z jego pomocą upieczesz czekoladowe muffinki, podgrzejesz wczorajszą zupę czy przygotujesz chrupiący popcorn. Jak działa taki piekarnik? Czy warto w niego zainwestować?

Piekarnik z mikrofalą – urządzenie 2w1

Piekarnik z mikrofalą to nic innego jak tradycyjny piekarnik elektryczny, który oferuje możliwość podgrzewania żywności za pomocą mikrofal. Takie urządzenie występuje w dwóch wymiarach – może mieć wysokość 60 cm lub 45 cm jak w przypadku piekarnika kompaktowego. Dysponuje jedną komorą, w której nie ma talerza obrotowego – jest on charakterystycznym elementem kuchenek mikrofalowych. Tego typu urządzenie może działać jako konwencjonalny piekarnik, zwykła mikrofalówka lub wykorzystywać mikrofale podczas pieczenia. W większości dostępnych sprzętów użytkownik sam może zdecydować o sposobie podgrzewania.

Jakie funkcje ma taki piekarnik?

Piekarnik z funkcją mikrofali oferuje podstawowe programy pieczenia, np. ogrzewanie górne i dolne, termoobieg czy grill elektryczny. Oprócz tego użytkownik ma również możliwość podgrzewania potraw za pomocą mikrofal. Rozchodzą się one równomiernie po komorze, a następnie odbijają od jej ścianek, dzięki czemu docierają do potrawy ze wszystkich stron. Takie podgrzewanie będzie zatem efektywniejsze niż w zwykłej mikrofalówce. Tego typu urządzenia oferują jednak o wiele więcej funkcji, dlatego warto zastanowić się, z których rzeczywiście będziemy korzystać. Im więcej możliwości pieczenia ma urządzenie, tym jego cena będzie wyższa.

piekarnik z mikrofalą - czy warto kupić

 

Czy warto kupić piekarnik z mikrofalą?

Za zakupem piekarnika z funkcją mikrofali przemawia przede wszystkim oszczędność miejsca. Zajmuje on znacznie mniej miejsca niż dwa oddzielne urządzenia, a jeśli zdecydujesz się na model kompaktowy, to oszczędzisz jeszcze więcej przestrzeni. Poza tym zakup urządzenia wielofunkcyjnego jest zazwyczaj korzystniejszy pod względem finansowym niż zakup dwóch osobnych sprzętów. Zwolennicy takiego rozwiązania podkreślają również, że do czyszczenia jest jeden sprzęt mniej. Warto dodać, że takie piekarniki cechują się nowoczesnym designem i stonowaną kolorystyką, dzięki czemu doskonale wkomponują się w każdą przestrzeń kuchenną.

Piekarniki kompaktowe

Dla kogo piekarnik z mikrofalą będzie dobrym rozwiązaniem?

W niewielkich kuchniach, w których liczy się każda wolna przestrzeń, umieszczenie jednego sprzętu zamiast dwóch, jest rozwiązaniem na wagę złota. Jeśli więc dysponujesz małą lub nieustawną kuchnią, piekarnik z mikrofalą będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Miejsce w szafce, które zajęłaby mikrofalówka, wykorzystasz jako dodatkową półkę do przechowywania produktów spożywczych. Taki piekarnik będzie również odpowiedni dla osób, które rzadko przygotowują potrawy w domu, a częściej jadają na mieście. To także dobra opcja dla tych, którzy dysponują ograniczonym budżetem, a nie chcą rezygnować z funkcjonalności kuchenki mikrofalowej.

 

PIEKARNIKI DO ZABUDOWY.png [27.63 KB]

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas