Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czy warto kupić pralko-suszarkę? Poznaj jej zalety i wady

pralko-suszarka czy pralka i suszarka

Chciałbyś kupić automatyczną suszarkę do ubrań, ale w Twojej niewielkiej łazience nie zmieści się kolejne duże urządzenie AGD? Jeśli tak, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie pralko-suszarka. Ten praktyczny sprzęt łączy w sobie funkcje prania i suszenia, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w małych łazienkach. Zastanawiasz się, czy warto kupić urządzenie 2w1? Poznaj największe zalety i wady pralko-suszarki i przekonaj się sam.

Czym jest pralko-suszarka?

Pralko-suszarka to praktyczne urządzenie AGD, z którego pomocą można najpierw prać ubrania, a następnie je suszyć. Pod względem designu przypomina standardową pralkę, ale oferuje dodatkowo funkcję suszenia ubrań. Pralko-suszarki występują zarówno w wersji wolnostojącej, jak i do zabudowy, dzięki czemu można je łatwo dopasować do wnętrza łazienki. Poza tym możemy wybierać spośród modeli ładowanych od frontu oraz ładowanych od góry – oferta tych drugich modeli jest jednak mocno ograniczona. W pralko-suszarce suszenie odbywa się w sposób kondensacyjny. Oznacza to, że woda gromadzi się w specjalnym zbiorniku, który po zakończeniu procesu suszenia należy opróżnić.

Pralko-suszarki

Jakie są największe zalety pralko-suszarki?

Pralko-suszarki cenione są przez konsumentów przede wszystkim za oszczędność miejsca. Zajmują tyle przestrzeni, co standardowe pralki, a oferują nie tylko możliwość prania, ale i suszenia ubrań. Będą zatem świetnym rozwiązaniem do małych łazienek, w których dwa oddzielne sprzęty AGD po prostu się nie zmieszczą. Niektórzy decydują się kupić pralko-suszarkę ze względów ekonomicznych. W cenie jednego urządzenia zyskujemy dwa, więc jest to nawet o połowę mniejszy wydatek niż zakup oddzielnie pralki i suszarki do ubrań. Poza tym pralko-suszarka wyeliminuje konieczność rozwieszania mokrych ubrań na rozkładanych suszarkach. Nie dość, że zabierają one dużo miejsca, to jeszcze psują cały wystrój pomieszczenia.

 

pralko-suszarka - czy warto kupić

Jakie słabe strony mają pralko-suszarki?

Choć pralko-suszarka pozwala oszczędzić wiele przestrzeni i oferuje praktyczne funkcje, nie jest sprzętem idealnym. Przede wszystkim dysponuje bębnem o małej pojemności. Choć jest on wystarczający podczas prania, tak już w przypadku suszenia ma pewne ograniczenia. Jeśli podczas prania wypełnimy bęben do pełna brudnymi ubraniami, będziemy musieli przeprowadzić dwa cykle suszenia. Nie uda nam się bowiem efektywnie wysuszyć tak dużej ilości prania w jednym cyklu. Przeciwnicy pralko-suszarek zarzucają im również, że te zużywają o wiele więcej wody i energii elektrycznej niż pralka i suszarka razem wzięte. Faktycznie cykl prania i suszenia w takim urządzeniu może trwać nawet więcej niż 6 godzin, a w tym czasie pobierana jest duża ilość prądu. Należy również liczyć się z większym zużyciem wody, gdyż pralko-suszarka wykorzystuje ją nie tylko podczas prania, ale również w trakcie suszenia – do chłodzenia kondensatorów.

Na koniec warto dodać, że pranie, a następnie suszenie ubrań zajmie więcej czasu w pralko-suszarce niż w dwóch osobnych urządzeniach. Mając na wyposażeniu osobną pralkę i suszarkę, będziemy mogli suszyć pranie białe, a w pralce nastąpić kolejny cykl prania, np. z ubraniami kolorowymi. Nie zapominajmy również o tym, że w przypadku jakiejkolwiek awarii, zostajemy zarówno bez pralki, jak i suszarki.

 

PRALKI.png [23.91 KB]

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas