Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czy warto powiesić telewizor na ścianie?

telewizor na ścianie

Od wielu lat telewizor jest kluczowym wyposażeniem każdego salonu. Dostarcza nam rozrywki i pozwala się zrelaksować, a wspólne oglądanie filmów jest jedną z najpowszechniejszych form spędzaniu czasu z rodziną. Decydując się na zakup telewizora, musimy jeszcze zdecydować, gdzie go ustawimy. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest montaż telewizora na ścianie. Choć wiąże się on z koniecznością dokupienia specjalnego uchwytu, taka instalacja niesie ze sobą wiele korzyści.

Telewizor na ścianie – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Wstawiając dodatkową szafkę RTV do salonu, musimy się liczyć z tym, że zajmie nam sporo przestrzeni. Takie rozwiązanie będzie więc szczególnie niepraktyczne w małych pomieszczeniach. Problem z niewystarczającą ilością miejsca rozwiązuje właśnie montaż telewizora na ścianie. Oprócz tego, że nie zajmie on przestrzeni w salonie, to jeszcze stanie się jego dodatkową ozdobą. Nowoczesne odbiorniki są bowiem cienkie i wyjątkowo smukłe, dlatego doskonale wkomponują się w każdy styl wnętrzarski.

Warto dodać, że montaż telewizora na ścianie jest o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem niż ustawienie go na szafce RTV. Ryzyko, że bawiące się dzieci czy biegające zwierzęta strącą telewizor ze ściany, jest naprawdę znikome. Na koniec warto wspomnieć o korzyściach związanych z oglądaniem telewizji. Dzięki temu, że telewizor jest zawieszony na specjalnym uchwycie, jego kąty nachylenia można swobodnie regulować, a także skierować ekran w dowolnym kierunku. W ten sposób niemal z każdego miejsca w salonie będziemy mogli wygodnie oglądać ulubione programy.

uchwyt ART do telewizora zawieszonego na ścianie

Na grafice: przykładowy uchwyt do TV firmy ART

Czy montaż telewizora na ścianie ma jakieś wady?

Pamiętajmy, że telewizor na ścianie musi być zawieszony za pomocą specjalnego uchwytu. Większość dostępnych w sklepach odbiorników nie ma w swoim wyposażeniu uchwytów. Będziemy musieli je więc dokupić, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na pocieszenie można dodać, że ceny najprostszych uchwytów zaczynają się już od kilkunastu złotych. Za te najbardziej zaawansowane trzeba będzie jednak zapłacić trochę więcej.

Warto również wspomnieć, że telewizor zawieszony na ścianie uniemożliwia komfortowe korzystanie z portów USB i dodatkowych złączy. W wielu odbiornikach znajdują się one bowiem na tylnej obudowie, która przecież niemalże przylega do ściany. Aby móc korzystać z portu USB, konieczne będzie dokupienie przedłużacza USB. Decydując się zawiesić telewizor na ścianie, musimy liczyć się również z tym, że czasami trudno będzie nam ukryć wiszące kable.

Uchwyt do TV ART z regulacją

Uchwyt do TV z regulacją w pionie i poziomie

Uchwyty na telewizor

Jaki wybrać uchwyt do telewizora?

Jeśli zdecydujemy się zamontować telewizor na ścianie, staniemy przed wyborem uchwytu ściennego. Ich oferta jest bardzo bogata, dlatego z pewnością znajdziemy model, który w 100% spełni nasze potrzeby. Najprostsze i jednocześnie najtańsze są uchwyty stałe. Wybierając taki model, musimy się liczyć z tym, że telewizor przez cały czas pozostanie w tym samym położeniu i nie będzie możliwości jego obrócenia. Kolejnym rodzajem są uchwyty uchylne i obrotowe – te pierwsze umożliwiają regulację odbiornika w pozycji pionowej, a te drugie w osi poziomej. Do najwygodniejszych należą uchwyty z pełną regulacją, gdyż pozwalają dostosować kąt nachylenia ekranu i obrócić go w dowolnym kierunku.

Montaż telewizora na ścianie nie jest skomplikowany i nie wymaga wizyty specjalisty. Spokojnie sami poradzimy sobie z tym zadaniem – wystarczy, że zaopatrzymy się w poziomicę i wiertarkę.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas