Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Depilator z dyskami, pęsetami czy IPL? Który wybrać?

depilator-z-dyskami-pesetami-ipl-jaki-wybrac.jpg [114.82 KB]

Jeśli podczas depilacji nóg niemal płaczesz z bólu, najprawdopodobniej źle dobrałaś depilator do swoich potrzeb. Choć nie da się całkowicie wyeliminować uczucia dyskomfortu, można wybrać urządzenie, które zniweluje nieprzyjemne doznania, a przy tym skutecznie pozbędzie się niechcianego owłosienia. Obecnie w sklepach znajdziesz kilka rodzajów depilatorów, które są w stanie utrzymać gładką skórę nie tylko przez dwa tygodnie, ale nawet przez kilka miesięcy. Z naszego poradnika dowiesz się, czym różnią się poszczególne modele i do jakich typów skóry i owłosienia są polecane.

 

Depilator z dyskami

depilator z dyskami

Depilator z pęsetami

depilator pęsetowy

Depilator IPL

depilator IPL

Depilator laserowy

depilator laserowy

 

Depilator z dyskami – polecany do gęstych i mocnych włosków

Głównym elementem klasycznego depilatora jest głowica, ponieważ to ona jest odpowiedzialna za usuwanie owłosienia. Ze względu na to, że głowice są zbudowane z różnych elementów, możemy wyróżnić depilator z dyskami lub pęsetami. Depilatory z dyskami chwytają więcej włosków za jednym razem, dlatego cechują się większą precyzją i efektywnością w usuwaniu owłosienia. Z tego też względu polecane są dla kobiet, które mają gęste i mocne owłosienie. Po depilacji takim urządzeniem efekt gładkości utrzymuje się do dwóch tygodni. Jeśli zdecydujesz się na taki depilator, zwróć uwagę, z jakiego materiału zostały wykonane dyski. Higieniczne i w pełni bezpieczne dla skóry są dyski ceramiczne, natomiast dyski metalowe mogą powodować podrażnienia i wywoływać reakcje alergiczne.

 

Depilator z pęsetami – sprawdzi się u kobiet z rzadkim owłosieniem

Do klasycznych depilatorów, zaliczamy również modele wyposażone w pęsety. Są one umieszczone na głowicy w dość dużych odstępach, dlatego najlepiej sprawdzą się do usuwania słabego i rzadkiego owłosienia. Poszczególne modele depilatorów mogą posiadać od 18 do nawet 40 par pęset, a im będzie ich więcej, tym szybciej przeprowadzimy zabieg depilacji. Podczas depilacji, pęsety się otwierają i zamykają. W ten sposób wychwytują włoski i usuwają je wraz z cebulkami. Jeśli masz skórę skłonną do podrażnień, lepszym wyborem dla Ciebie będzie depilator z mniejszą ilością pęset. Podobnie jak w przypadku modeli z dyskami, po takiej depilacji efekt gładkości utrzymuje się do 2 tygodni.

Depilatory

depilator laserowy

 

Depilator IPL – efekt gładkiej skóry przez kilka miesięcy

Kolejnym rodzajem depilatora dostępnym na rynku już od kilku lat jest depilator IPL (Intense Pulsed Light). Często nazywany jest on depilatorem laserowym, ale różni się od niego sposobem działania. W depilatorze IPL znajduje się specjalna lampa, która emituje fale o różnej długości. Impulsy docierają do cebulek włosów i niszczą je, dzięki czemu proces ich odrastania zostaje zahamowany. Depilator IPL nie naświetla pojedynczych włosków, tylko pewien obszar skóry. Depilacja jest praktycznie bezbolesna, a efekt gładkości utrzymuje się nawet do 6-8 miesięcy. Jeśli zdecydujesz się na tego typu depilator, pamiętaj, aby natężenie generowanego światła dostosować do koloru swojej skóry i owłosienia.

 

Depilator laserowy – bezbolesna i skuteczna depilacja

Odkąd na rynku pojawiły się depilatory laserowe, często są mylone z depilatorami IPL. Choć pod względem konstrukcji i designu nie różnią się zbytnio, tak już wykorzystują inny sposób usuwania owłosienia. Domowy depilator laserowy działa na podobnej zasadzie jak ten znajdujący się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, ale dysponuje znacznie mniejszą mocą. Taki depilator generuje pojedynczą wiązkę światła o konkretnej długości fali. Następnie powstała energia jest pochłaniania przez mieszek włosowy, z którego wyrasta włos. Światło łączy się z melaniną i pod wpływem wysokiej temperatury niszczy cebulkę włosa. Dzięki temu, że wiązka światła skupia się dokładnie na jednym mieszku włosa, zabieg depilacji jest bardzo precyzyjny. Choć zajmuje dużo czasu, efekt gładkości utrzymuje się nawet przez kilkanaście miesięcy. Należy jednak pamiętać, że w przypadku osób o ciemnej karnacji i bardzo jasnym owłosieniu, zabieg depilacji laserowej może okazać się nieskuteczny. Jednak osiągnięte efekty w postaci gładkich nóg przez kilkanaście miesięcy są warte poświęcenia trochę wolnego czasu.

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas