Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Ekspres do kawy do domu - jaki model wybrać?

ekspres do kawy do domu

Jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez mocnej, aromatycznej kawy, powinieneś kupić ekspres do kawy do domu. Z jego pomocą będziesz mógł przyrządzić ulubioną kawę o każdej porze dnia. W sprzedaży dostępne są ekspresy przelewowe, kolbowe, automatyczne i na kapsułki. Różnią się one sposobem działania, funkcjami, designem, wielkością oraz ceną. Który z nich najlepiej sprawdzi się w domu?

Ekspres do kawy przelewowy

przelewowy ekspres do kawy

Ekspres do kawy kolbowy

ekspres do kawy kolbowy

Ekspres do kawy automatyczny

ekspres do kawy automatyczny

Ekspres do kawy na kapsułki

ekspres do kawy na kapsułki

 

Ekspres do kawy do domu - przelewowy

Jednym z najprostszych ekspresów do kawy na rynku jest ekspres przelewowy. Składa się ze zbiornika na wodę, pojemnika na kawę, filtra siatkowego, płyty grzewczej i dzbanka. Aby zaparzyć kawę, należy uzupełnić dzbanek wodą, a następnie wsypać zmielone ziarna do pojemnika. Po chwili gotowa kawa spłynie prosto do dzbanka. Taki ekspres jest bardzo łatwy i wygodny w obsłudze, ale wymaga używania tylko zmielonej kawy. Jeśli więc chcemy pić kawę ze świeżych ziaren, będziemy musieli poświęcić trochę czasu na ich zmielenie w specjalnym młynku do kawy. Należy pamiętać, że ekspres przelewowy przygotowuje tylko jeden rodzaj kawy, dlatego będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią tradycyjną kawę.

Ekspresy przelewowe

Ekspres do kawy do domu – kolbowy

Ekspres kolbowy należy do grupy ekspresów ciśnieniowych i oferuje o wiele więcej możliwości parzenia kawy niż model przelewowy. Jego ważnym elementem jest pompa, dzięki której gorąca woda trafia pod odpowiednim ciśnieniem do pojemnika z kawą. Obsługa ekspresu kolbowego jest jednak bardziej skomplikowana i zajmuje więcej czasu niż w przypadku ekspresu przelewowego. Najpierw należy zmielić kawę i wsypać ją do specjalnego sitka, które znajduje się w tzw. kolbie. Następnie kolbę należy zamontować w ekspresie i rozpocząć proces parzenia. W taki sposób można przygotować maksymalnie dwie filiżanki kawy. Przy parzeniu każdej następnej kawy trzeba od nowa powtórzyć cały proces, co jest dość czasochłonne. Warto jednak dodać, że taki ekspres do kawy pozwala zaparzyć różne rodzaje kawy – nie tylko czarną, ale również cappuccino z delikatną pianką. Wiele modeli ma bowiem wbudowany system spieniający do mleka.

Ekspresy kolbowe

 

jaki wybrać ekspres do kawy do domu

Ekspres do kawy do domu – automatyczny

Kolejnym ekspresem, który zalicza się do modeli ciśnieniowych, jest ekspres automatyczny. Taki ekspres do kawy doskonale sprawdzi się w domu, ponieważ jest intuicyjny, szybki i niezwykle wygodny w obsłudze. Posiada wbudowany młynek, który mieli ziarna przed samym zaparzeniem kawy. Dzięki temu przygotowana kawa jest zawsze świeża, smaczna i pachnąca. Co więcej, ekspresy automatyczne mają systemy spieniające do mleka, dzięki czemu pozwalają przygotować różne rodzaje kaw mlecznych, np. cappuccino, latte macchiato czy caffe latte. Warto dodać, że z obsługą takiego ekspresu poradzą sobie nawet mniej zaawansowani użytkownicy, gdyż zaparzy on ulubioną kawę po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku.

Ekspresy ciśnieniowe

Ekspres do kawy do domu – kapsułkowy

Coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup ekspresu na kapsułki do swojego domu. Swoją popularność zawdzięcza on przede wszystkim wygodnej obsłudze i małym rozmiarom, dzięki czemu nie zajmie wiele miejsca na blacie kuchennym. Co więcej, ekspres kapsułkowy jest bardzo łatwy i szybki w obsłudze. Aby zaparzyć kawę, wystarczy włożyć dedykowaną kapsułkę z kawą i nacisnąć przycisk. Po kilku chwilach kawa będzie gotowa, a zużytą kapsułkę wystarczy wyrzucić do kosza.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas