Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak działa piekarnik z pyrolizą?

jak działa piekarnik z funkcją pyrolizy

Niektóre osoby nie tylko uwielbiają pałaszować słodkie wypieki, ale również je przygotowywać. O ile pichcenie jest świetną formą przyjemnego spędzania czasu, tak już sprzątanie po kulinarnych eksperymentach nie należy do chętnie wykonywanych czynności. Brudne naczynia i przybory kuchenne bez problemu możemy umyć w zmywarce, jednak nie zapominajmy, że czyszczenia wymaga również komora pieczenia. Na szczęście producenci stworzyli piekarnik z pyrolizą, który uczyni ten proces szybszym i mniej pracochłonnym.

Czym jest pyroliza?

Pyroliza, piroliza, czyszczenie pyrolityczne – to różne określenia technologii, która ma pomóc w szybszym i skuteczniejszym czyszczeniu komory piekarnika. Dzięki niej nie będziemy spędzać wielu godzin na usuwaniu uciążliwych plam czy skrobaniu zaschniętych resztek żywności ze ścian i szyby urządzenia. Wystarczy, że naciśniemy jeden przycisk, a pyroliza automatycznie rozpocznie proces czyszczenia. Kiedy program dobiegnie końca, w komorze piekarnika pozostanie jedynie popiół, który usuniemy z pomocą wilgotnej ściereczki – bez zbędnego szorowania. Piekarnik z pyrolizą ma nie tylko ułatwiać życie, ale również zachęcać do częstszego pieczenia. Przygotowywanie domowych wypieków nie musi się przecież kojarzyć ze żmudnym czyszczeniem.

Piekarniki elektryczne

W jaki sposób działa piekarnik z pyrolizą?

Piekarniki wyposażone w funkcję pyrolizy samoczynnie przeprowadzają czyszczenie komory. Nasza praca ogranicza się jedynie do wciśnięcia odpowiedniego guzika. Po uruchomieniu pyrolizy, piekarnik rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury – może ona sięgać nawet 500°C. Nie jest to przypadkowe działanie, ponieważ tak wysoka temperatura jest w stanie skutecznie rozpuścić tłuste plamy, a resztki żywności i pozostałe zanieczyszczenia spalić na popiół. Czyszczenie pyrolityczne trwa zazwyczaj około dwóch godzin, a po jego skończeniu w komorze piekarnika pozostaje tylko popiół. Jak wcześniej wspomnieliśmy, można go łatwo usunąć ściereczką albo nawet zwykłym ręcznikiem papierowym. Po takim czyszczeniu komora piekarnika wygląda jak nowa.

co to jest czyszczenie pyrolityczne w piekarniku

Czy warto kupić piekarnik z pyrolizą?

Piekarnik z pyrolizą jest oczywiście droższy od tradycyjnych modeli. Jednak biorąc pod uwagę, jakie daje korzyści, z pewnością warto w niego zainwestować. Koszt przeprowadzenia jednego czyszczenia pyrolitycznego nie jest duży – jak wyliczyli eksperci, wynosi zaledwie 2,50 zł – 3 zł. Czyszczenie wystarczy uruchomić raz w miesiącu, aby komora piekarnika zawsze lśniła czystością, więc nie są to duże koszty w skali roku. Co więcej, taka metoda czyszczenia nie wymaga od nas użycia detergentów, co jest korzystne zarówno dla naszego portfela, środowiska, jak i skóry naszych dłoni.

Niektórzy obawiają się jednak, że wysoka temperatura panująca w komorze podczas czyszczenia pyrolitycznego, może wyrządzić wiele szkód. Aby do tego nie dopuścić, każdy piekarnik z pyrolizą posiada odpowiednie zabezpieczenia. Poczwórne szyby mają obniżyć temperaturę w drzwiach na tyle, by zminimalizować ryzyko poparzeń, a blokada programu ma zapobiegać przypadkowemu uruchomieniu pyrolizy. Warto również dodać, że podczas czyszczenia drzwi zostają zablokowane i nie można ich otworzyć, dopóki temperatura nie spadnie do 300°C.

 

PIEKARNIKI DO ZABUDOWY.png [27.63 KB]

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas