Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać bezprzewodową myszkę do komputera?

jak wybrać bezprzewodową myszkę do komputera

Myszka jest standardowym wyposażeniem każdego komputera. Sięgają po nią również użytkownicy laptopów, dla których korzystanie z touchpada jest niewygodne i mało intuicyjne. Aktualnie dużą popularnością cieszą się myszki bezprzewodowe, które pozwalają na wygodną obsługę urządzenia nawet z dużej odległości. Dla większości użytkowników, możliwość pracy bez ograniczającego ruchy kabla, jest ogromną zaletą. Sprawdźmy zatem, czym kierować się wybierając bezprzewodową myszkę do komputera.

Bezprzewodowa myszka do komputera – dostępne rodzaje

Zanim udamy się do sklepu po nową myszkę do naszego komputera, powinniśmy zapoznać się z modelami, które dostępne są w sprzedaży. Myszki bezprzewodowe dzielą się przede wszystkim na optyczne i laserowe. W tych pierwszych za przesyłanie sygnału do komputera odpowiadają diody LED. Emitują one światło, które odbija się od podłoża, a następnie wraca do myszki przez soczewki. Dzięki temu niewielka matryca wewnątrz urządzenia jest w stanie zarejestrować obrazy i przesłać je do procesora. W ten sposób widoczne są ruchy kursora na ekranie. Myszka optyczna będzie dobrze działać na każdej powierzchni – zarówno gładkiej, jak i chropowatej.

Jeśli chodzi o myszki laserowe, działają one na takiej samej zasadzie, co optyczne, ale zamiast diod świecących, wykorzystują diody laserowe. Takie myszki są bardziej precyzyjne, jednak nie będą działać na wszystkich powierzchniach. Należy zatem dokupić do nich odpowiednią podkładkę.

 

jak działa mysz bezprzewodowa do komputera

Myszki bezprzewodowe

W jaki sposób myszka bezprzewodowa łączy się z komputerem?

Dostępne na rynku myszki bezprzewodowe różnią się również interfejsem. Mogą się bowiem komunikować z komputerem na trzy różne sposoby:

  • Najpopularniejszym z nich są fale radiowe o częstotliwości około 2,4 GHz. Takie myszki mają niewielki nadajnik, który umieszcza się w porcie USB. Taka technologia zwykle zapewnia stabilną pracę, jednak jeśli nadajnik jest umieszczony w dalekiej odległości od myszki, mogą wystąpić zakłócenia.
  • Dużą popularnością cieszą się również myszy bezprzewodowe, wykorzystujące technologię Bluetooth. Choć ich cena jest dość wysoka w porównaniu z modelami radiowymi, oferują o wiele więcej zalet. Przede wszystkim łączą się poprzez moduł Bluetooth, dzięki czemu mogą być jednocześnie sparowane z kilkoma urządzeniami, np. laptopem i tabletem. Zazwyczaj wystarczy wcisnąć przycisk, aby przełączyć się między nimi. Dzięki takiemu sposobowi działania, myszka bezprzewodowa nie będzie zajmowała portu USB.
  • W sklepach znajdziemy również myszki bezprzewodowe, które łączą się z komputerem za pomocą modułu Wi-Fi. Nie należą one do popularnych modeli, więc ich ceny są dość wysokie. Pozwalają one obsługiwać komputer nawet w odległości do 10 metrów.

 

myszka bezprzewodowa do komputera

Myszka do komputera – jakie zasilanie?

Każda bezprzewodowa myszka do komputera musi posiadać zasilanie. Większość z nich pracuje na zwykłych bateriach lub wymiennych akumulatorkach. Warto więc mieć zawsze pod ręką zapasowe baterie, gdyż mogę one rozładować się w najmniej spodziewanym momencie. Co prawda niektóre myszki mają wbudowane wskaźniki poziomu energii, jednak ich ceny są dość wysokie. Dobrym rozwiązaniem będzie więc zakup myszki bezprzewodowej, którą ładuje się za pomocą kabla USB. Dzięki niemu unikniemy problemów ze źródłem zasilania i zaoszczędzimy pieniądze, gdyż nie będziemy musieli non-stop kupować baterii.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas