Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać czajnik elektryczny?

czajnik_elektryczny_5.jpg [283.94 KB]

Jeśli jesteś smakoszem herbaty albo pijesz gorące napoje w dużych ilościach, powinieneś zaopatrzyć się w czajnik elektryczny. Z jego pomocą w zaledwie kilka minut doprowadzisz wodę do wrzenia i będziesz mógł delektować się ulubionym napojem. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać dobrej jakości czajnik elektryczny.

Czajnik elektryczny – z grzałką spiralną czy płaską?

Każdy czajnik elektryczny zbudowany jest z podstawy zasilającej, dzbanka i grzałki, która należy do jednego z najważniejszych elementów. To właśnie w niej energia elektryczna zamieniana jest w energię cieplną. Dostępne na rynku czajniki mogą posiadać grzałkę spiralną lub płytową. Tę pierwszą należy w całości zalać wodą – w przeciwnym razie szybko się zepsuje, może nawet dojść do jej spalenia. Poza tym na takiej grzałce łatwo osadza się kamień. Aktualnie coraz więcej producentów rezygnuje z produkcji tego typu grzałek, gdyż modele płytowe są wygodniejsze, oszczędniejsze i bezpieczniejsze w użyciu. Grzałka płytowa nazywana jest również płaską, ponieważ znajduje się w podstawie zasilającej dzbanek. Pozwala ona zagotować jedynie minimalną ilość wody, jest łatwa w czyszczeniu, a dodatkowo oferuje większą moc.

Jaka pojemność czajnika?

Pojemność czajnika powinno się dobrać do ilości domowników. Jeśli mieszkamy sami lub we dwójkę, możemy postawić na czajnik o mniejszej pojemności, np. 0,5 l lub 1 l. Tego typu modele występują również w wersji bezprzewodowej, dlatego dobrze sprawdzą się również w podróży. W przypadku większej rodziny konieczny już będzie zakup czajnika o pojemności 1,7 l lub większego. Taki model pozwoli przygotować jednorazowo około 7 szklanek herbaty lub kawy.

jak wybrać czajnik elektryczny 

Moc czajnika

Wybierając czajnik elektryczny, powinniśmy sprawdzić, jaką oferuje moc. Im będzie ona większa, tym szybciej czajnik doprowadzi wodę do wrzenia. Z jednej strony przekłada się to na większy komfort użytkowania, ale z drugiej - wiąże z większym poborem prądu. Dostępne na rynku czajniki oferują moc od 700 W do nawet 3000 W.

 

MAŁE AGD DO KUCHNI.png [27.99 KB]

 

Jaki rodzaj obudowy?

Ważnym elementem czajnika jest jego obudowa, a raczej materiał, z którego została wykonana. Aktualnie w sklepach znajdziemy czajniki wykonane z tworzywa sztucznego, stali, szkła i ceramiki. Najpopularniejsze są czajniki z obudową plastikową. Ich zaletą jest nie tylko niska cena, ale również niewielki ciężar, dzięki czemu z łatwością można je podnieść jedną ręką. Poza tym takie czajniki występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego można je dopasować do każdego wnętrza. Dużą popularnością cieszą się również czajniki stalowe, które zazwyczaj wykonuje się ze stali szlachetnej. Są one odporne na korozję i estetyczne pod względem wizualnym. Większość z nich ma warstwę termoizolacyjną, która chroni przed nagrzewaniem. Kolejnym rodzajem są czajniki szklane, które mogą być w całości wykonane ze szkła hartowanego albo łączyć szkło ze stalą nierdzewną. Ostatnio na popularności zyskują czajniki ceramiczne, które cechują się atrakcyjnym wyglądem – wiele z nich kształtem przypomina porcelanowe imbryki.

Czajnik elektryczny – dodatkowe funkcje

Producenci wyposażają swoje czajniki w wiele dodatkowych funkcji – dla jednych będą one bardzo pomocne, a dla innych mogą okazać się całkowicie zbędne. Warto zatem zastanowić się, które z nich rzeczywiście przydadzą nam się w kuchni. Osoby, które piją nie tylko herbatę czarną, ale również zieloną czy czerwoną, docenią funkcję regulacji temperatury. Czajnik elektryczny z taką funkcją pozwala ustawić wybraną temperaturę wody, dzięki czemu w poprawny sposób można zaparzyć każdy rodzaj herbaty.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas