Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać dobry trymer do brody?

trymer do brody

Jeśli masz problemy z pielęgnacją brody, bo Twoje włosy odstają we wszystkich możliwych kierunkach, powinieneś zainwestować w dobrej jakości trymer do brody. Z jego pomocą nie tylko wystylizujesz zarost w dowolny sposób, ale również przytniesz wąsy i bokobrody. Choć zakup trymera wydaje się łatwym zadaniem, nawet największego twardziela może przyprawić o ból głowy. O tym, jak wybrać dobry trymer do brody, przeczytasz w naszym poradniku.

Trymer do brody – jakie powinien mieć ostrza?

Jednym z najważniejszych elementów trymera są jego ostrza. Najczęściej producenci stosują w swoich urządzeniach ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Są one dość trwałe i odporne ma uszkodzenia, jednak jeszcze lepszymi właściwościami cechują się ostrza tytanowe. Jeśli będą użytkowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem i wskazówkami producenta, będą praktycznie niezniszczalne. Pisząc o ostrzach, nie można pominąć ich sposobu konserwacji. Większość z nich wymaga oliwienia i ostrzenia raz na jakiś czas. Jednak niektórzy producenci stosują w swoich trymerach ostrza, które nie wymagają żadnej pielęgnacji, gdyż posiadają funkcję samooliwienia, a ostrzą się podczas działania.

 

maszynka do strzyżenia z trymerem

Trymery do brody

Ważna regulacja długości cięcia

Niektórzy panowie lubią krótki zarost, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie nie mieć długiej brody. Właśnie dlatego trymer do brody oferuje możliwość ustawienia wysokości ostrzy. Dzięki temu każdy może stworzyć swoją ulubioną stylizację. Regulacja długości strzyżenia zazwyczaj odbywa się za pomocą suwaka, pokrętła albo wymiennych nasadek. Najprostsze trymery oferują zaledwie kilkanaście ustawień długości, natomiast modele pochodzące od najlepszych producentów mają nawet kilkadziesiąt takich ustawień – zwykle jest to zakres od 0,5 mm do 25 mm. Warto zwrócić uwagę, czy trymer posiada blokadę ustawień długości. Jest to przydatna funkcja, która zapobiega przypadkowej zmianie ustawień podczas strzyżenia.

 

trymer do brody

Jakie zasilanie wybrać?

Trymer do brody może być zasilany na kilka sposobów. Najtańsze modele zasilane są bateriami, jednak ich oferta jest mocno ograniczona. Powszechnie dostępne są trymery sieciowe, czyli takie, które wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego. Ich zaletą jest lekkość i stała prędkość pracy, jednak plączący się przewód może znacznie ograniczać wykonywanie ruchów. Alternatywnym rozwiązaniem jest zasilanie akumulatorowe, które również ma mocne i słabe strony. Z jednej strony pozwala korzystać z trymera w dowolnym miejscu, a z drugiej – musimy się liczyć z tym, że akumulator może rozładować się w najmniej spodziewanym momencie, przez co nie dokończymy pielęgnacji brody. Najlepszym wyborem wydaje się trymer do brody z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym, który łączy zalety obu wymienionych rozwiązań.

maszynka do strzyżenia z trymerem

Trymer do brody – dodatkowe funkcje i udogodnienia

Producenci stale udoskonalają swoje trymery, wyposażając je w coraz ciekawsze funkcje. Jedną z nich jest system laserowy, który pozwala równo przyciąć włosy. Laser jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia użytkownika – wyświetla jedynie linię na twarzy, co ułatwia precyzyjną pielęgnację zarostu. Na rynku dostępne są również wodoodporne trymery, które można z powodzeniem czyścić pod bieżącą wodą.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas