Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać oczyszczacz powietrza do domu?

jak wybrać oczyszczacz powietrza do domu

Czy wiesz, że w sezonie grzewczym stężenie zanieczyszczeń w powietrzu wzrasta nawet o kilkaset procent? Unoszące się powietrzu pyłki, zapachy, kurz i wysoce niebezpieczne dla zdrowia składniki smogu przenikają również do naszych mieszkań. Niestety odbija się to negatywnie na naszym zdrowiu i może prowadzić do rozwoju wielu poważnych schorzeń. Jeśli chcesz tego uniknąć i zadbać o czystość powietrza, polecamy Ci zakup oczyszczacza powietrza do domu. Sprawdź, czym powinieneś kierować się przy jego zakupie.

Oczyszczacz powietrza do domu – jakie filtry?

Najważniejszym elementem każdego oczyszczacza są filtry. To właśnie one usuwają z powietrza zanieczyszczenia. Trzeba jednak pamiętać, że każdy filtr jest odpowiedzialny za wyłapywanie innego rodzaju zanieczyszczeń. Dlatego warto zwrócić uwagę, jakie filtry producent zamontował w konkretnym modelu oczyszczacza. Zdecydowanie najpopularniejszym jest filtr HEPA, który jest w stanie usunąć kurz, sierść zwierząt, pyłki, roztocza, pleśń, bakterie, a także smog. Domowy oczyszczacz powietrza powinien mieć również zamontowany filtr węglowy, który skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy, np. kuchenne, zwierząt czy dymu papierosowego.

filtry w oczyszczaczach powietrza Samsung

Źródło: samsung.com/pl/

 

Wydajność - dostosowana do pomieszczenia

Zanim kupisz oczyszczacz powietrza do domu, zastanów się, w którym pomieszczeniu go ustawisz. Dobrym miejscem będzie zarówno sypialnia, salon, jak i pokój dziecka. Wbrew pozorom, jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ znając wielkość pomieszczenia, będziesz mógł wybrać urządzenie o optymalnej wydajności. Zazwyczaj producenci podają, z jaką wydajnością pracuje oczyszczacz na najniższych obrotach. W parametrach znajdziesz również informację o metrażu pomieszczenia, do którego oczyszczacz jest dedykowany.

Oczyszczacze powietrza

Praktyczne czujniki

Niektóre oczyszczacze powietrza mają wbudowane praktyczne czujniki, które informują między innymi o ilości pyłów, gazów czy przykrych zapachów unoszących się w powietrzu. Dzięki temu, że czujniki przez cały czas monitorują jakość powietrza w pomieszczeniu, są w stanie dostosować tempo pracy oczyszczacza do ilości zanieczyszczeń. Jeśli czujniki wykryją szkodliwe substancje, od razu zwiększą obroty urządzenia. Dzięki temu powietrze w pokoju zawsze będzie odpowiednio oczyszczone.

 

oczyszczacz powietrza Samsung

Źródło: samsung.com/pl/

Głośność pracy i tryb nocny

Aby praca oczyszczacza była efektywna, powinien on pracować przez cały czas na najniższych obrotach. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby generował jak najmniejszą ilość decybeli. Jego praca nie powinna przeszkadzać domownikom podczas zabawy, nauki, odpoczynku czy w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Powinieneś więc rozglądać się za oczyszczaczem, którego głośność pracy nie przekracza 35 dB. Zwróć również uwagę, czy posiada on tryb nocny – dzięki temu będzie mógł oczyszczać powietrze również w nocy, nie zakłócając Twojego snu.

Filtry do oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacz powietrza do domu – dodatkowe funkcje

Pamiętaj, że oczyszczacze oferują wiele dodatkowych funkcji. Sugerujemy zatem, abyś przed zakupem zastanowił się, czego oczekujesz od swojego urządzenia. Na rynku dostępne są bowiem modele z funkcją nawilżania, dzięki czemu powietrze w pokoju zostanie nie tylko oczyszczone, ale również odpowiednio nawilżone. Poza tym możesz wybrać oczyszczacz z jonizatorem. Taki model usunie niekorzystne jony dodatnie, które wytwarzane są przez sprzęty elektryczne i sprawi, że powietrze będzie bardziej rześkie.

Choć oczyszczacz powietrza do domu powinien być przede wszystkim funkcjonalny, zwróć również uwagę na jego wielkość i design. Dzięki temu będzie nie tylko pełnił praktyczne funkcje, ale stanie się również dodatkową ozdobą pomieszczenia.

 

 

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas