Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać smartfon dla seniora?

jaki wybrać smartfon dla seniora

 

Niektórzy seniorzy coraz bardziej przekonują się do nowoczesnych technologii. Przeglądają strony internetowe na tabletach i oglądają filmy na laptopach. Wielu z nich decyduje się także zamienić tradycyjny telefon na nowoczesnego smartfona. Taki model powinien jednak różnić się od smartfona, z którego korzystają osoby młode. Sprawdźmy więc, jakie cechy powinien mieć dobry smartfon dla seniora.

Smartfon dla seniora – jaki wyświetlacz?

Zdecydowanie największy wpływ na komfort użytkowania smartfona przez seniora będzie miał jego wyświetlacz. Powinien być on na tyle duży, aby wszystkie czcionki były czytelne, a ekran nie męczył wzroku. Odpowiednie będą więc modele o przekątnej ekranu od 5 cali wzwyż. Oprócz przekątnej warto również zwrócić uwagę na technologię wykonania matrycy. Optymalnym wyborem będzie ekran w technologii IPS, który zapewnia dobrą jakość i ostrość obrazu.

Telefony dla seniora

Dobry głośnik

Smartfon dla seniora powinien również posiadać dobrej jakości głośnik. Osoby starsze często mają problemy ze słuchem, dlatego rozmawiając z nimi, niekiedy trzeba nawet krzyczeć. W smartfonie powinien więc znaleźć się mocny głośnik, który zapewni donośne dźwięki i funkcję głośnomówiącą. Dzięki temu osoba starsza będzie mogła swobodnie prowadzić rozmowę, nie wytężając zbytnio swojego słuchu.

Wytrzymała bateria

Kolejnym ważnym elementem w smartfonie jest bateria. Jej wytrzymałość docenią wszyscy użytkownicy, a w szczególności seniorzy, którzy nie będą musieli każdego dnia ładować swojego smartfona. Bateria powinna więc mieć jak największą pojemność, aby nie rozładowała się w najmniej spodziewanym momencie. Najlepiej wybierać modele z baterią o pojemności 4000 mAh, a nawet większą.

 

jakie funkcje powinien mieć smartfon dla seniora

Smartfon dla seniora prosty w obsłudze

Ważne jest również, aby telefon dla seniora posiadał prosty i przyjazny w obsłudze interfejs. Nie musi mieć zbyt wielu funkcji i aplikacji, które tylko będą przeszkadzać w użytkowaniu. Przede wszystkim telefon powinien mieć dużą i czytelną czcionkę, a także możliwość szybkiego wybierania numerów i odblokowywania. Jeśli chodzi o system operacyjny, trudno jest jednoznacznie wskazać, jaki będzie odpowiedni dla seniora. Wydaje się jednak, że intuicyjny i powszechnie stosowany w telefonach Android będzie najlepszym rozwiązaniem. W razie problemów osoba starsza łatwo znajdzie kogoś, kto pomoże jej w obsłudze. Poza tym smartfon powinien cechować się płynną i wydajną pracą, bo zacinające się aplikacje czy dotyk reagujący z opóźnieniem skutecznie zniechęcają do jego użytkowania.

Telefony komórkowe

Solidna konstrukcja

Na koniec pamiętajmy, że smartfon dla seniora powinien mieć solidną konstrukcję. Powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów, które szybko nie ulegną zniszczeniu w przypadku upadku na dywan czy podłogę. Dobrym pomysłem będzie zakup smartfona z aluminiową lub metalową obudową. Warto również sprawdzić, czy ekran pokryty jest dodatkową warstwą ochronną, np. Gorilla Glass. Jednak aby, smartfon dobrze służył seniorowi przez długi czas, powinien zostać zabezpieczony dopasowanym etui, a na ekranie powinno znaleźć się wytrzymałe szkło hartowane.

 

TELEFONY.png [24.11 KB]

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas