Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki blender do smoothie wybrać?

blender-do-smoothie.jpg [145.96 KB]

Nie jest tajemnicą, że podstawą zdrowej i zbilansowanej diety są owoce i warzywa. Są one źródłem wielu witamin i składników mineralnych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Możemy je spożywać nie tylko w formie naturalnej, ale również w formie pysznego koktajlu lub orzeźwiającego smoothie. Jednak, aby przyrządzić taką bombę witaminową ze zmiksowanych owoców i warzyw, będziemy potrzebowali specjalnego urządzenia. Sprawdźmy zatem, jaki blender do smoothie będzie najlepszy.

Blender kielichowy – duża moc i wygoda użytkowania

Wybierając blender do smoothie, w pierwszej kolejności rozejrzyjmy się wśród modeli kielichowych. Składają się one z podstawy z silnikiem i kielicha, do którego wsypuje się produkty do zmiksowania. Oprócz tego posiadają antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu nie zmieniają swojej pozycji nawet w trakcie pracy na najwyższych obrotach. Takie blendery dostępne są z kielichami szklanymi lub plastikowymi – oba mają pewne zalety i wady. Kielichy szklane są bardzo higieniczne i łatwe do czyszczenia, ale niestety łatwo można je uszczerbać albo stłuc. Natomiast pojemniki plastikowe są lekkie i dość wytrzymałe – jeśli się na nie zdecydujemy, sprawdźmy, czy zostały wykonane z tworzywa pozbawionego bisfenolu A (BPA). Blender kielichowy pracuje samodzielnie, dlatego doskonale sprawdzi się podczas przyrządzania różnego rodzaju koktajli, smoothies, musów czy sorbetów.

 

blender kielichowy do smoothie

 

 

Blendery kielichowe

Blender z bidonem – idealny dla osób aktywnych

Dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i lubią zabierać ze sobą koktajle, strzałem w dziesiątkę będzie blender z bidonem. W zasadzie różni się on od blendera kielichowego tylko rodzajem pojemnika – kielich został zastąpiony bidonem. Wszystkie produkty rozdrabniane są więc w bidonie, który po skończonej pracy można zdjąć z podstawy, zakręcić i wziąć ze sobą. Tak zamknięty koktajl możemy również bezpiecznie przechowywać w lodówce. Ze względu na to, że bidon ma o wiele mniejszą pojemność niż kielich, taki blender do smoothie dobrze sprawdzi się w przypadku jednej osoby. Oprócz pojemności bidonu powinniśmy również zwrócić uwagę na jego kształt, aby podczas wykonywania aktywności fizycznej wygodnie leżał w dłoni.

Blendery z bidonem

Na co zwrócić uwagę, wybierając blender do smoothie?

Niezależnie od tego, na który z wymienionych modeli blenderów się zdecydujemy, powinniśmy wybrać urządzenie o mocy przynajmniej 500 W. Taki sprzęt bez problemu poradzi sobie z rozdrobnieniem zarówno miękkich, jak i twardych produktów. Poza tym gwarantuje większy stopień rozdrobnienia i dłuższy czas pracy bez jakiejkolwiek przerwy. Warto również sprawdzić, jaką pojemność oferuje kielich w blenderze. Jeśli będziemy przyrządzać koktajle tylko dla siebie, wystarczy nam blender z bidonem. W przypadku, gdy planujemy przyrządzać napoje dla większej liczby osób, powinniśmy wybrać blender z kielichem o pojemności 2,5 l lub większej. Pamiętajmy, że blender do smoothie nie musi być drogi. Warto jednak postawić na model wykonany z wytrzymałych materiałów, dzięki którym posłuży nam przez dłuższy czas.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas