Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki odkurzacz do domu będzie najlepszy?

jaki kupić odkurzacz do domu

Sprzątanie nie należy do ulubionych obowiązków domowych. Na szczęście producenci sprzętów AGD stworzyli funkcjonalne odkurzacze, które doskonale wciągają kurz, sierść zwierząt, okruszki i inne zanieczyszczenia. Dzięki dodatkowym akcesoriom doskonale radzą sobie z odkurzaniem zarówno dywanów, jak i twardych podłóg, są w stanie odkurzyć również listwy przypodłogowe czy biblioteczkę z książkami. Zanim udasz się do sklepu po odkurzacz do domu, zapoznaj się ze wszystkimi modelami dostępnymi na rynku.

 

Odkurzacz workowy

odkurzacz workowy tradycyjny

Odkurzacz bezworkowy (cyklonowy)

odkurzacz bezworkowy cyklonowy

Odkurzacz wodny

odkurzacz wodny

Odkurzacz ręczny

odkurzacz ręczny

Odkurzacz pionowy

odkurzacz pionowy

Odkurzacz automatyczny (robot sprzątający)

odkurzacz automatyczny

 

Odkurzacz workowy – łatwy w obsłudze

To tradycyjny i zdecydowanie najbardziej popularny odkurzacz do domu. Cechuje się prostą konstrukcją, kompaktowymi rozmiarami i łatwą obsługą. W obudowie posiada zamontowany worek, do którego trafiają zebrane zanieczyszczenia. W zależności od modelu odkurzacze mogą być wyposażone w worki papierowe, syntetyczne lub materiałowe. Worki papierowe są jednorazowe i wyrzuca się je do kosza od razu po zapełnieniu. Z tego względu polecane są dla osób, które cierpią na rozmaite alergie.

 

odkurzacz workowy do domu

Odkurzacze workowe

Odkurzacz bezworkowy – skutecznie pochłania zanieczyszczenia

Odkurzacz bezworkowy, nazywany jest zamiennie cyklonowym. Z wyglądu nieco przypomina odkurzacz workowy, jednak w przeciwieństwie do niego, nie posiada worka na zanieczyszczenia tylko praktyczny pojemnik. Jego zasada działania jest stosunkowo prosta – odkurzacz zasysa powietrze z zabrudzeniami, a następnie wprowadza je w ruch wirowy (stąd nazwa odkurzacz cyklonowy). Dzięki dużej sile odśrodkowej zanieczyszczenia naganiane są w kierunku pojemnika. Takie odkurzacze cenione są za niskie koszty eksploatacyjne, wygodę użytkowania i wysoką skuteczność pochłaniania zanieczyszczeń. 

 

odkurzacz bezworkowy do domu

Odkurzacze bezworkowe

Odkurzacz wodny - dla osób cierpiących na alergie

Do odkurzaczy bezworkowych możemy również zaliczyć modele wodne. Mają one wbudowane pojemniki, które przed rozpoczęciem odkurzania należy wypełnić wodą. Zassane przez odkurzacz zanieczyszczenia trafiają do pojemnika z wodą, dzięki czemu do pomieszczenia wydmuchiwane jest oczyszczone powietrze. Po zakończeniu sprzątania pojemnik z brudną wodą należy opróżnić i dokładnie umyć, by nie rozwinęły się w nim pleśń i bakterie. Dodatkową zaletą odkurzaczy wodnych jest nawilżanie powietrza, co docenią szczególnie osoby zmagające się z alergiami oddechowymi.

 

odkurzacz wodny do domu

Odkurzacze piorące

Odkurzacz ręczny – doskonały do codziennego sprzątania

Ten odkurzacz do domu pomoże skutecznie posprzątać niemal każdą powierzchnię. Jak sama nazwa wskazuje, trzyma się go w dłoni, dlatego też cechuje się on lekkością i kompaktowymi rozmiarami. Takie odkurzacze posiadają pojemniki na zanieczyszczenia i mogą być zasilane na dwa sposoby – sieciowo lub akumulatorowo. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, doskonale nadają się do codziennych porządków – odkurzenia okruszków z kanapy czy sierści zwierząt z dywanów. Świetnie sprawdzą się również do odkurzania wnętrza samochodu.

 

odkurzacz ręczny do domu

Odkurzacze ręczne

Odkurzacz pionowy – wygodny w użytkowaniu

Pionowy odkurzacz do domu będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, ponieważ nie wymaga schylania się podczas odkurzania. Na tyle innych modeli wyróżnia się przede wszystkim konstrukcją. Składa się z niewielkiej obudowy z silnikiem, która połączona jest z wąską szczotką. Dzięki temu, że nie wymaga rozkładania, jest w każdej chwili gotowy do pracy. Na rynku dostępne są odkurzacze pionowe przewodowe lub bezprzewodowe – zasilane za pomocą wydajnych akumulatorów.

 

odkurzacz pionowy do domu

Odkurzacze pionowe

Odkurzacz automatyczny – idealny do dużych mieszkań

Odkurzacze automatyczne nazywane są inaczej robotami sprzątającymi. Potrafią same przemieszczać się po mieszkaniu i zbierać napotkane po drodze zabrudzenia. Mają wbudowane specjalne czujniki, dzięki którym dokładnie wiedzą, gdzie znajdują się nieczystości. Poza tym czujniki sprawiają, że roboty nie zderzają się ze ścianami i nie obijają o meble. W skład każdego odkurzacza automatycznego wchodzi jeszcze stacja dokująca, do której robot wraca, by naładować swój akumulator. Jest to jedyny element, który wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego.

 

odkurzacz automatyczny do domu

Roboty sprzątające

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas