Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki wybrać wentylator na pilot?

jaki wybrać wentylator na pilot

 

W upalne dni marzymy, aby móc wylegiwać się na plaży, wskoczyć do basenu albo zaszyć się w klimatyzowanym pomieszczeniu. Niestety nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. W takich chwilach przyda nam się wentylator, który skutecznie ochłodzi pomieszczenie, przynosząc ulgę w czasie upałów. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje wentylatorów, coraz większą popularnością cieszą się jednak modele ze zdalnym sterowaniem.

 

Jaki wybrać wentylator na pilot?

Wentylator na pilot – dostępne rodzaje

Oferta wentylatorów jest bardzo szeroka. Różnią się one wyglądem, wielkością, sposobem działania i oczywiście ceną. Okazuje się, że we wszystkich kategoriach wentylatorów znajdziemy modele, które sterowane za pomocą pilota.

 • Wentylator biurkowy – to kompaktowy wiatrak, który z powodzeniem można ustawić na biurku, stole lub na szafce.
 • Wentylator podłogowy – jak sama nazwa wskazuje, taki cyrkulator powietrza ustawia się na podłodze. Ma on nóżki, zazwyczaj wyposażone w antypoślizgowe nakładki, które zapewniają stabilność oraz uchwyt umożliwiający wygodne przenoszenie.
 • Wentylator stojący – jego wiatrak ma większą średnicę niż w modelu biurkowym. Poza tym ma stojak z regulowaną wysokością, dzięki czemu można go ustawić w dowolnym miejscu. To właśnie takie modele najczęściej sterowane są za pomocą pilota.

 

wentylator biurkowy

Wentylator biurkowy

wentylator podłogowy

Wentylator podłogowy

wentylator stojący

Wentylator stojący

 

Ze względu na sposób działania wentylatory możemy podzielić na tradycyjne i kolumnowe.

 • Wentylator śmigłowy (tradycyjny) – takie modele wyposażone są w łopatki, które wprawiają śmigło w ruch.
 • Wentylator kolumnowy (pionowy) – to wąski wentylator, który nie ma jednego śmigła, tylko wiele małych śmigiełek, które zamocowane są do obracającego się walca.
 • Wentylator bezłopatkowy – takie urządzenie skutecznie chłodzi powietrze, ale bez użycia wirnika. Działa na zasadzie zasysania i wypuszczania powietrza, co wprawia je w ruch.

 

wentylator śmigłowy

Wentylator śmigłowy

wentylator kolumnowy

Wentylator kolumnowy

wentylator bezłopatkowy

Wentylator bezłopatkowy

 

Jakie funkcje można ustawić za pomocą pilota?

Zasada działania pilota do wiatraka jest bardzo prosta – działa on w ten sam sposób, co zwykły pilot do telewizora. Do zasilania potrzebne są baterie, dlatego musimy mieć na uwadze, że po pewnym czasie użytkowania będziemy musieli wymienić je na nowe.

 

wentylator na pilot - jak obsługiwać

 

Pilot do wentylatora zapewnia nam wygodę, ponieważ umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem. Jakie funkcje możemy uruchomić z jego pomocą? Wiele będzie zależało od modelu wentylatora. Zazwyczaj jednak z pozycji pilota możemy:

 • Włączyć i wyłączyć urządzenie,
 • Ustawić prędkość pracy (w zależności od tego, ile trybów jest do wyboru),
 • Ustawić tryb pracy, np. tryb standardowy, naturalny albo tryb cichy,
 • Ustawić minutnik (timer), aby wentylator wyłączył się po upływie określonego czasu,
 • Uruchomić funkcję automatycznej oscylacji.

 

opis zdalnego sterowania w wentylatorze

Źródło: sencor.pl

Wentylatory

Czy warto kupić wentylator na pilot?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup wentylatora, który można obsługiwać nie tylko ręcznie, ale równie zdalnie za pomocą pilota. Bez wątpienia taka możliwość zdalnego sterowania wpływa na wygodę użytkowania wiatraka. Możemy bowiem zmieniać prędkości i tryby pracy wentylatora bez wstawania z kanapy czy fotela. Zdalne sterowanie okazuje się bardzo przydatne również wieczorem, gdy leżymy już w łóżku, a nie chce nam się wstawać, by wyłączyć wiatrak. Wówczas wystarczy, że weźmiemy pilota do ręki i jednym przyciskiem zakończymy pracę urządzenia. Wiatrak z pilotem docenią również osoby, które mają problemy z poruszaniem się i każdy, nawet najmniejszy ruch, sprawia im ból. Warto dodać, że sterowanie pilotem działa nawet z odległości kilku metrów. Oznacza to, że spokojnie będziemy mogli sterować wiatrakiem nawet z drugiego końca pokoju.

 

czy warto kupić wentylator na pilot

Jaki kupić wentylator na pilot?

Tak jak wspomnieliśmy na początku, w sklepach bez problemu znajdziemy różne modele wiatraków, które są sterowane pilotem. W sklepie internetowym Inlago.pl do wyboru są następujące modele:

 • Wentylator stojący Zelmer ZRF 1450 – ma duże śmigło o średnicy 40 cm z 5 łopatami, dzięki czemu zapewnia przyjemny powiew chłodnego powietrza. Wysokość stojaka można regulować w zależności od własnych potrzeb, a dzięki funkcji oscylacji w obie strony, wiatrak wykonuje ruchy w prawo i w lewo. Poza tym wentylator oferuje 3 prędkości pracy, wyłącznik czasowy i pilot zdalnego sterowania.
 • Wentylator bezłopatkowy Kalorik VT 2000 – to bezpieczny w obsłudze model bez śmigła, który nie tylko wprowadzi w ruch powietrze, ale również stanie się ozdobą każdego pomieszczenia. Ten model oferuje 3-stopniową regulację prędkości, timer oraz ruch oscylacyjny. Jego zaletą jest kolorowe podświetlenie LED, dzięki któremu może pełnić również funkcję lampki nocnej.
 • Wentylator kolumnowy Zelmer ZTW1500 – to kolejny wentylator na pilot marki Zelmer, ale tym razem kolumnowy, a nie śmigłowy. Urządzenie ma moc 45 W, a jego obudowa została wykonana z lekkiego, lecz wytrzymałego plastiku. Ten model oferuje funkcję oscylacji w prawo i w lewo, regulację prędkości, tryb uśpienia oraz wyłącznik czasowy. Wiatrak ma również uchwyt, dzięki któremu można go wygodnie przenieść do innego pomieszczenia.
Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas