Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka z kostkarką - czy warto kupić?

lodówka z kostkarką w kuchni

Potrzebujesz kostek lodu do schłodzenia napojów lub drinków? Jeśli masz dość ciągłego napełniania wodą pojemników lub dedykowanych woreczków, wkładania ich do zamrażarki i czekania wielu godzin aż zamarzną, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się lodówka z kostkarką. Zastanawiasz się, czy faktycznie będzie to dla Ciebie wygodniejsza i bardziej opłacalna opcja? Sprawdź, jak działa taka kostkarka i jakie niesie ze sobą korzyści.

Lodówka z kostkarką – jaką wybrać?

Większość osób kojarzy kostkarki do lodu jedynie w lodówkach Side by Side. Tymczasem standardowe lodówki jedno- lub dwudrzwiowe również wyposażane są w to praktyczne akcesorium. Wybierając lodówkę, warto jednak pamiętać, że kostkarka zajmuje sporo przestrzeni w komorze. W rezultacie otrzymujemy mniej miejsca do przechowywania produktów. Z tego też względu kostkarki częściej montuje się w lodówkach Side by Side. Oferują one ogromną pojemność, więc umieszczenie kostkarki nie odbije się niekorzystnie na ilości przechowywanych produktów spożywczych.

 

kostkarka w lodówce

Jak działa kostkarka?

Zadaniem kostkarki jest oczywiście tworzenie kostek lodu. Zazwyczaj ma ona specjalny podajnik, który umożliwia wygodne przekładanie kostek bezpośrednio do pojemnika lub szklanki. Na rynku dostępne są dwa rodzaje lodówek z kostkarkami. Pierwsze wymagają podłączenia do sieci wodociągowej. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ kostkarka automatycznie pobiera wodę, by zamrozić ją na kostki lodu. Taki model wymaga odpowiedniego ustawienia w kuchni i podłączenia do ujęcia wody, co wiąże się z koniecznością zatrudnienia hydraulika.

Lodówki Side by Side

Należy również pamiętać, że w takich lodówkach konieczne jest regularne wymienianie filtra – przynajmniej co 6 miesięcy. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami eksploatacyjnymi, jednak w zamian utrzymujemy kostki lodu, które powstały ze świeżej i czystej wody.

W sklepach znajdziemy również lodówki, które nie wykorzystują bieżącej wody. Dzięki temu można je ustawić w dowolnym miejscu w kuchni, nie martwiąc się podłączeniem do sieci wodociągowej. Takie modele mają wbudowany specjalny pojemnik, do którego wlewa się wodę. Jeśli chcemy, aby kostkarka przez cały czas produkowała lód, musimy systematycznie uzupełniać wodę w pojemniku.

Lodówka z kostkarką – czy warto kupić?

Największą zaletą takiej lodówki jest oczywiście stały i nieograniczony dostęp do kostek lodu. Nie musimy kupować woreczków ani foremek i napełniać ich wodą, co jest dość uciążliwe. Poza tym często zapominamy o tym, że mieliśmy przygotować lód. W rezultacie, gdy go potrzebujemy, nie możemy z niego skorzystać, gdyż okazuje się, że woda nie zdążyła jeszcze zamarznąć. Mając lodówkę z kostkarką, unikniemy takich sytuacji, gdyż lód zawsze będziemy mieć na wyciągnięcie ręki.

 

lodówka z kostkarką

Dla kogo lodówka z kostkarką?

Lodówka z kostkarką będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które często przyrządzają napoje lub potrawy z dodatkiem lodu. Docenimy ją szczególnie latem, gdy przez wysokie temperatury będziemy marzyli tylko o tym, by napić się schłodzonej wody lub mrożonej kawy. Kostkarka przyda się również osobom, które dbając o zdrowy sposób odżywiania, często przygotowują koktajle z owoców i warzyw. Pokruszony lód jest bowiem niezbędnym dodatkiem do stworzenia orzeźwiającego smoothie. Lodówka z kostkarką sprawdzi się również u osób, które często zapraszają rodzinę, przyjaciół czy znajomych, a kostki lody wykorzystują do chłodzenia drinków.

 

LODÓWKI.png [24.99 KB]

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas