Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Mikser bez misy czy z misą? Który wybrać?

jaki mikser kuchenny wybrać: z misą czy bez

 

Mikser kuchenny to podstawowy sprzęt kuchenny. Korzystamy z niego od lat, nie tylko podczas pieczenia słodkości, ale również do miksowania sosów czy przygotowywania ciasta na omlety. W sklepach znajdziemy dwa rodzaje mikserów – ręczne oraz stacjonarne. Czy warto kupić mikser bez misy? Jakie wady i zalety ma mikser z misą? W poradniku przyjrzymy się obu rozwiązaniom.

 

mikser ręczny

Mikser ręczny (bez misy)

mikser z misą

Mikser z misą 

 

Mikser ręczny, czyli mikser bez misy

Miksery ręczne to najpopularniejsze miksery na rynku. Składają się z korpusu i otworów, do których wkłada się końcówki miksujące lub haki do zagniatania ciasta. Niektóre modele mają też otwór, do którego można zamocować stopę blendera, aby móc rozdrabniać produkty. Ilość końcówek będzie zależeć od modelu miksera i producenta. Standardowo taki mikser ma mieszadła trzepakowe i mieszadła hakowe.

Mikser bez misy – wady i zalety

Mikser ręczny to najtańsze urządzenie wśród wszystkich dostępnych modeli. Najtańsze modele można już kupić nawet za 30 zł, ale trzeba pamiętać, że oferują one małą moc. Natomiast najdroższe są miksery ręczne, które w zestawie mają bogate wyposażenie, np. pojemnik do miksowania, stopę blendera czy dodatkowo rozdrabniacz. Co więcej, mikser bez misy jest lekki i poręczny, a dzięki temu, że zajmuje mało miejsca, spokojnie zmieści się w każdej szafce kuchennej.

 

Niestety miksery ręczne nie są pozbawione wad. Największą niedogodnością jest konieczność trzymania miksera podczas pracy. Jeśli krótko miksujemy produkty, tylko do połączenia składników, używanie miksera nie będzie dla nas niewygodne. Jednak już przy dłuższym miksowaniu, możemy odczuć ból ręki od ciągłego trzymania miksera w jednej pozycji. Poza tym miksery ręczne często mają mniejszą moc, zazwyczaj do 500 W, więc mogą nie poradzić sobie z miksowaniem ciężkich ciast, np. drożdżowych.

 

mikser ręczny - zalety i wady

 

Jaki wybrać mikser ręczny?

Miksery bez miski są bardzo popularne, co sprawia, że ich oferta jest szeroka i różnorodna. Takie urządzenia znajdziemy w asortymencie praktycznie każdego producenta sprzętu AGD. Warto jednak zwrócić uwagę na miksery, które oferują takie marki jak: Braun, Bosch, Zelmer, Kenwood czy Russell Hobbs.

Miksery ręczne

Mikser z misą, czyli mikser stacjonarny

Mikser z misą to mikser ręczny, ale uzupełniony o pojemną misę. W tańszych modelach misa jest plastikowa, natomiast w droższych wykonana ze stali nierdzewnej. Na rynku dostępne są urządzenia, w których mikser jest na stałe połączony z misą oraz modele, z których można odłączyć mikser i wykorzystać go jako klasyczny mikser ręczny. W niektórych modelach podczas miksowania misa obraca się na podstawie, co wpływa na dokładność mieszania i łączenia wszystkich składników. Tańsze są modele, w których misa się nie obraca, a jedynie stoi na podstawie. Do czego możemy wykorzystać taki mikser? Praktycznie do wszystkiego, jednak to od mocy urządzenia będzie zależało, czy poradzi sobie z gęstymi i ciężkimi ciastami.

 

mikser z misą - zalety i wady

Jakie zalety i wady mają miksery z misą?

Miksery wyposażone w misę są zdecydowanie wygodniejsze w obsłudze niż modele ręczne. Samodzielnie stoją na blacie, dzięki czemu nie ma potrzeby trzymania ich w ręce. Tego typu miksery znacznie przyspieszają i usprawniają pracę w kuchni. Możemy bowiem wrzucić wszystkie składniki do misy i nacisnąć przycisk „Start”, a mikser pozostałą pracę wykona za nas. My w tym czasie możemy zająć się przygotowywaniem kolejnych produktów, np. obieraniem owoców do ciasta czy roztapianiem czekolady. Co więcej, miksery z misą zazwyczaj oferują więcej prędkości pracy niż modele ręczne.

Jeśli chodzi o wady, to z pewnością zaliczymy do nich to, że miksery z misą zajmują więcej miejsca – trzeba je bowiem ustawić na stole lub blacie kuchennym albo znaleźć szafkę, w której będą mogły być przechowywane.

Miksery z misą

Jaki wybrać mikser z misą?

Miksery stojące są dostępne w różnych przedziałach cenowych, więc z pewnością każdy znajdzie model, który spełni jego potrzeby.

Z misą czy bez – jaki mikser kuchenny wybrać?

Zarówno mikser ręczny, jak i mikser z misą mają swoje zalety i wady. Wybór jednego z nich będzie zatem podyktowany indywidualnymi potrzebami i preferencjami użytkownika.

 

jaki wybrać mikser z misą

 

Dla kogo mikser ręczny?

Mikser bez misy będzie odpowiedni dla osób, które sporadycznie przygotowują potrawy w kuchni. Pozwoli zmiksować ciasto na naleśniki lub puszyste ciasto biszkoptowe, a przy tym nie zajmie zbyt wiele miejsca w kuchni. Poza tym taki model będzie odpowiedni dla osób, które mają mało miejsca w kuchni i po prostu nie miałyby, gdzie schować urządzenia o większych gabarytach.

Dla kogo mikser z misą?

Mikser z misą powinny wybrać osoby, które lubią spędzać czas w kuchni i często przygotowują słodkie wypieki lub desery. Taki mikser stacjonarny będzie dla nich wygodniejszy niż mikser ręczny, ponieważ nie nadwyręży ręki. Poza tym pozwoli szybciej przygotować wszystkie składniki na ciasto.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas