Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru głośników do telewizora?

głośniki do telewizora - jakie wybrać

Kupiłeś nowy telewizor, ale nie zadowala Cię jego jakość dźwięku? Głośniki wbudowane w odbiornikach często są niewielkie i dość ciche, przez co oglądanie ulubionych produkcji filmowych nie jest tak przyjemne, jak powinno być. Na szczęście w łatwy sposób można poprawić jakość dźwięku, wystarczy dokupić odpowiednie głośniki do telewizora.

 

Głośniki do telewizora 2.1 

Tego typu głośniki do telewizora dobrze poprawią jakość dźwięku oglądanych programów, filmów czy seriali. W zestawie znajdują się trzy elementy: dwa głośniki przednie i jeden głośnik niskotonowy (subwoofer), który można ulokować na półce przed telewizorem lub na podłodze. Takie głośniki będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią oglądać telewizję, a także od czasu do czasu obejrzeć kanały muzyczne. Nie sprawdzą się za to przy produkcjach z dźwiękiem przestrzennym, ponieważ nie usłyszymy żadnych efektów.

Głośniki do telewizora 5.1 

Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem, możemy pokusić się o zakup głośników w zestawie 5.1. Do ich grona zalicza się wszystkie sprzęty, które mają w zestawach sześć kolumn. Dwie umieszczone są od frontu – najczęściej po obu stronach telewizora, centrala znajduje się zazwyczaj na półce przed odbiornikiem, a dwie kolejne kolumny umieszczone są z tyłu, za plecami oglądającego. Ostatnim elementem jest kolumna niskotonowa, czyli subwoofer, którego zadaniem jest dostarczanie odpowiedniej ilości basu. Takie głośniki do telewizora pozwolą uzyskać efekt dźwięku przestrzennego, dzięki czemu znacznie poprawią komfort podczas oglądania filmów.

Głośniki do telewizora 7.1 

W sprzedaży dostępne są również zestawy 7.1. Mają one taki sam skład, co zestawy 5.1, z tą różnicą, że z tyłu należy zamontować dodatkowe dwa głośniki efektowe. Taki system sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, zapewniając wysoką jakość dźwięku przestrzennego. Należy się jednak liczyć z o wiele wyższą ceną i koniecznością pociągnięcia większej ilości kabli.

na co zwrócić uwagę wybierając głośniki do telewizora

Jaka moc głośników? 

Najważniejszym parametrem wszystkich głośników jest ich moc. Producenci często w specyfikacji podają wartość PMPO, która oznacza maksymalną moc sygnału oraz wartość RMS, czyli moc, która może przepłynąć od wzmacniacza do głośnika. Pamiętajmy, że moc głośników powinna być znacznie wyższa od tych, które ma wbudowany telewizor. Tylko wtedy odczujemy różnicę w brzmieniu. Jeśli chodzi o głośniki do telewizora, to wydaje się, że optymalna będzie moc około 90 dB. Takie modele powinny dobrze sprawdzić się w pomieszczeniach o średniej wielkości.

Soundbary

Obudowa i design głośników 

Wybierając głośniki do telewizora, warto również zwrócić uwagę na ich wykonanie. Ważne jest przede wszystkim to, z jakiego materiału zostały wykonane. Głośniki zamknięte w drewnianej obudowie zazwyczaj cechują się lepszą jakością dźwięku niż modele z obudowami wykonanymi z tworzyw sztucznych. Nie powinniśmy również zapominać o designie głośników. Warto postawić na takie, które będą pasować do wystroju naszego wnętrza. Dobierając głośniki pod względem kolorystycznym, łatwiej je zamaskujemy w pomieszczeniu.

Na koniec pamiętajmy, aby przy wyborze głośników nie kierować się ceną. Tanie modele nie poprawią dźwięku wydobywającego się z telewizora – wiele z nich ma nawet takie same parametry jak głośniki wbudowane w odbiorniku. Warto więc postawić na droższe głośniki o wysokie klasie, które zapewniają nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku i pozwolą w pełni oddać się ulubionej rozrywce.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas