Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Na co zwrócić uwagę przed zakupem kuchenki mikrofalowej?

kuchenka mikrofalowa - jak wybrać

Kuchenka mikrofalowa to praktyczne urządzenie, które znacznie przyspiesza przygotowywanie codziennych posiłków. Wzbudza jednak skrajne emocje, gdyż jedni uważają, że jest szkodliwa dla zdrowia, a inni nie wyobrażają sobie bez niej kuchni. Faktem jest natomiast to, że kuchenka mikrofalowa jest niezastąpiona do szybkiego podgrzewania posiłków, co docenią szczególnie osoby, które jedzą większość posiłków w biegu. Jeśli zamierzacie kupić nową mikrofalówkę do swojej kuchni, sprawdźcie, na co szczególnie powinniście zwracać uwagę podczas dokonywania zakupu.

 

Kuchenka mikrofalowa – jaką pojemność wybrać? 

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad pojemnością kuchenki. Powinna być ona dostosowana do liczby domowników i ich potrzeb. Jeśli każdy z nich jada posiłki o różnych godzinach, zakup kuchenki mikrofalowej jest jak najbardziej uzasadniony. Dla kilkuosobowej rodziny polecane są modele o większej pojemności, wynoszącej od 30 do 45 l. Jednak potrzeby przeciętnej rodziny w zupełności spełni standardowa kuchenka mikrofalowa o pojemności 20 l. Należy jednak pamiętać, że pojemność komory mikrofalówki będzie miała wpływ na jej ogólny rozmiar.

Moc mikrofali i grilla

W kwestii urządzeń AGD, zazwyczaj najważniejszym parametrem jest moc. Tak jest też w przypadku kuchenki mikrofalowej, ponieważ jej moc określa efektywność działania. Im wyższą moc oferuje mikrofalówka, tym szybciej podgrzeje nasze potrawy. Dostępne w sprzedaży mikrofalówki mają zazwyczaj moc od 700 do 1000 W, a poza tym pozwalają samodzielnie dostosować poziom mocy do konkretnego dania. Producenci podają w specyfikacji jeszcze jedną moc – moc grilla, która może wynosić nawet do 1800 W.

 

na co zwrócić uwagę przy wyborze kuchenki mikrofalowej

Sterowanie – mechaniczne, elektroniczne czy sensorowe?

Jeszcze kilkanaście lat temu kuchenki mikrofalowe dysponowały jedynie sterowaniem mechanicznym. Posiadały dwa pokrętła, które służyły do ustawiania mocy grzania i czasu podgrzewania posiłków. Teraz takie sterowanie dostępne jest w najtańszych modelach kuchenek mikrofalowych. Większość nowoczesnych modeli posiada sterowanie elektroniczne za pomocą wygodnych przycisków, a niektóre mają wbudowane dotykowe panele sterowania. Te dwa rodzaje sterowania są znacznie wygodniejsze w obsłudze i pozwalają ustawić bardziej precyzyjne parametry grzania niż w przypadku sterowania mechanicznego.

Mikrofalówki

Kuchenka mikrofalowa – nie tylko do podgrzewania

Kiedyś kuchenka mikrofalowa służyła jedynie do podgrzewania potraw. Wystarczyło włożyć do niej wczorajszy obiad i po kilku minutach można było przystąpić do jego spożycia. Takie rozwiązanie było zbawienne, gdy głodni wracaliśmy do domu. Dzisiejsze kuchenki mają jednak o wiele więcej możliwości. Większość z nich oprócz podgrzewania jest w stanie również szybko rozmrozić żywność. To bardzo praktyczna funkcja, dzięki której nie trzeba wiele godzin wcześniej rozmrażać mięsa do obiadu czy owoców do ciasta. Wiele modeli oferuje również funkcję grillowania, dzięki której potrawy zostaną zarumienione z wierzchu i zyskają odpowiedniej chrupkości. Natomiast najbardziej zaawansowane kuchenki wyposażone są w termoobieg, a nawet funkcję gotowania na parze.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas