Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Okap do 1000 zł – jaki wybrać?

okap do 1000 zł - jaki wybrać

Choć okap nie jest najważniejszym sprzętem w kuchni, zdecydowanie warto go mieć. To on usuwa wilgotne opary, unoszące się w powietrzu cząsteczki tłuszczu oraz nieprzyjemne zapachy, które powstają w trakcie gotowania. Dzięki temu dba nie tylko o czystość powietrza, ale również pozwala utrzymać porządek w kuchni. Wbrew pozorom na okap wcale nie musimy przeznaczać mnóstwo pieniędzy. Nawet dysponując, ograniczonym budżetem możemy kupić model, który będzie dobrze pełnił swoją funkcję i posłuży nam przez długi czas. Jaki zatem okap do 1000 zł wybrać? Podpowiadamy.

Wyciąg czy pochłaniacz?

Okap do 1000 zł może występować w wersji pochłaniacza lub wyciągu. Dlatego, zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy zorientować się, jakie warunki techniczne ma kuchnia, w której chcemy zamontować okap. Wyciąg zasysa zanieczyszczone powietrze i odprowadza je na zewnątrz budynku, dlatego wymaga podłączenia do kanału wentylacyjnego. Jednak nie wszystkie pomieszczenia kuchenne pozwalają na taki montaż. Wtedy pozostaje nam wybór pochłaniacza, czyli okapu, który oczyszczacza powietrze za pomocą dedykowanych filtrów. Dostępne na rynku okapy mogą więc pracować w formie pochłaniacza albo wyciągu. Nie brakuje również modeli, które dostosowane są do obu trybów pracy.

wyciąg czy pochłaniacz - różnice

Źródło: https://ciarkodesign.com/porady/wyciag-czy-pochlaniacz-co-wybrac/

Jaki okap do 1000 zł wybrać?

Mając budżet do 1000 zł, wybór okapu wcale nie będzie ograniczał się jedynie do modeli podszafkowych. W takiej kwocie z powodzeniem można kupić okapy teleskopowe, a nawet nowoczesne modele kominowe. Okap podszafkowy dobrze sprawdzi się w małych kuchniach, gdyż przeznaczony jest do montażu na dnie szafki kuchennej. Nie zajmie więc wiele miejsca w kuchni, a przy tym nie będzie zbytnio rzucał się w oczy. Taki model można kupić również w wersji samodzielnie wiszącej na ścianie, jednak nie cieszy się on dużą popularnością.

 

W kwocie do 1000 zł znajdziemy również okapy teleskopowe. Choć są one podobne do modeli podszafkowych, różnią się wysuwanym elementem, tzw. szufladką. Po jej wysunięciu okap automatycznie rozpoczyna pracę, a po wsunięciu od razu kończy. Warto dodać, że modele teleskopowe cechują się większą wydajnością pochłaniania zanieczyszczeń niż okapy podszafkowe. Sprawdzą się więc w małych i średnich kuchniach.

Osoby, które mają kuchnię o dużym metrażu, powinny wybrać okap kominowy. Choć zaliczany jest on do bardziej nowoczesnych okapów, w bogatej ofercie modeli z powodzeniem można znaleźć taki, za który zapłacimy mniej niż 1000 zł. Okapy kominowe dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach – najczęściej występują o szerokości 60 cm i 90 cm. Popularne są zarówno okapy w kształcie kwadratu, jak i odwróconej litery T.

okap do 1000 zł - ranking polecanych modeli

Okap do 1000 zł – polecane modele

Jak widać, okap do 1000 zł wcale nie musi być ukryty w szafce. Do wyboru jest wiele modeli, które dodatkowo ozdobią kuchnię swoim nowoczesnym designem. Oto kilka polecanych modeli, które spokojnie mieszczą się w zakładanym budżecie:

  • ⚡ Okap Amica OKC625S – jest to model kominowy o szerokości 60 cm. Posiada trzy prędkości pracy, przy czym jego maksymalna wydajność wynosi 380 m3/h. Może pracować zarówno jako wyciąg, jak i pochłaniacz.

  • ⚡ Okap Kernau KBH 0861 B – przeznaczony do jest do zabudowy. Został wykonany ze stali nierdzewnej i czarnego szkła, co sprawia, że prezentuje się niezwykle elegancko. Pracuje na trzech trybach pracy i jest w stanie przefiltrować nawet 640 m3 powietrza w ciągu jednej godziny. Do jego zalet można zaliczyć również szczelinowy system zasysania oraz możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota.

  • ⚡ Okap Beko HCA 62741W – to kolejny polecany okap do 1000 zł. Jest to model kominowy o szerokości 60 cm, wykonany z metalu i uzupełniony eleganckim szkłem. Może pracować na czterech prędkościach pracy, a jego maksymalna wydajność wynosi aż 757 m3/h.

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas