Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Planujesz zakup płyty indukcyjnej? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

jaką płytę indukcyjną wybrać

Choć kuchenka gazowa wciąż cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, jej miejsce coraz częściej zajmuje nowoczesna płyta indukcyjna. Dzięki swojemu sposobowi działania pozwala szybko i wygodnie przygotowywać posiłki, nie narażając nas przy tym na wysokie rachunki za prąd. Jeśli chcesz kupić płytę indukcyjną, sprawdź, czym powinieneś kierować się podczas jej zakupu.

 

Schemat działania płyty indukcyjnej:

schemat działania płyty indukcyjnejźródło: plyta-indukcyjna.pl


1. Garnek z metalu ferromagnetycznego 2. Prądy indukcyjne 3. Pole magnetyczne 4. Cewka indukcyjna, 5. Zasilanie

 

Płyta indukcyjna z polami czy bez?

W pierwszej kolejności powinieneś się zastanowić, ile pól grzewczych Cię interesuje. W większości przypadków wystarczają cztery pola o zróżnicowanych wielkościach, ale jeśli masz dużą rodzinę, rozważ zakup płyty z pięcioma lub nawet sześcioma polami. Poza tym do wyboru masz płyty indukcyjne z zaznaczonymi polami grzejnymi, np. w formie kółek czy kwadratów, jak i te, które nie mają pól. W przypadku tych drugich cała powierzchnia płyty jest polem grzewczym. Taki model pozwoli na gotowanie w bardzo dużych garnkach lub w naczyniach o niestandardowych kształtach.

Płyty indukcyjne

Jakie sterowanie?

Większość dostępnych w sprzedaży płyt indukcyjnych posiada dotykowe panele sterowania. Tylko nieliczne modele dysponują pokrętłami podobnymi do tych, które mają płyty gazowe. W płytach indukcyjnych sterowanie może odbywać się za pomocą przycisków „+” i „-” albo poprzez przesunięcie palcem po skali liniowej. Zazwyczaj panele sterowanie umieszczone są na froncie płyty, ale w niektórych modelach znajdują się one z boku urządzenia.

jak wybrać płytę indukcyjną

Jakie funkcje powinna mieć płyta indukcyjna?

Producenci systematycznie wzbogacają swoje płyty indukcyjne w coraz to nowsze i bardziej zaawansowane funkcje. Powinieneś się więc dobrze zastanowić, z których funkcji będziesz korzystał, ponieważ znacznie podnoszą one cenę urządzenia. Z pewnością warto wybrać płytę z funkcją Booster, która zwiększa moc pola grzejnego nawet do 50%, co pozwala szybciej rozgrzać naczynie i znacznie skrócić czas przygotowywania potrawy. Kolejnym praktycznym udogodnieniem jest funkcja Bridge, która pozwala na łączenie dwóch sąsiadujących ze sobą pól grzejnych. Dzięki temu będziesz mógł gotować potrawy w kwadratowych patelniach czy podłużnych naczyniach, które do tej pory nie mieściły się na jednym polu grzewczym. Poza tym płyta indukcyjna powinna być wyposażona w Timer, który pozwoli ustawić dokładny czas gotowania potrawy.

 

PŁYTY GRZEWCZE.png [25.79 KB]

 

Kwestie bezpieczeństwa

Płyty indukcyjne są zdecydowanie najbezpieczniej spośród wszystkich płyt grzewczych dostępnych na rynku. Ze względu na ich sposób działania, niezwykle trudno jest się poparzyć podczas użytkowania. Rozgrzewa się bowiem jedynie pole, na którym ustawiony jest garnek, a pozostała powierzchnia płyty jest zimna. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na funkcje bezpieczeństwa, jakie oferuje dana płyta indukcyjna. Wszystkie modele mają wskaźnik ciepła resztkowego, który informuje o stopniu rozgrzania konkretnego pola indukcyjnego. Dzięki tej praktycznej funkcji zminimalizujesz ryzyko poparzenia się - wystarczy, że spojrzysz na panel sterowania i od razu będziesz wiedział, czy pole jest wciąż rozgrzane. Poza tym większość płyt indukcyjnych posiada blokadę rodzicielską, która uniemożliwia uruchomienie przez ciekawskie maluchy.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas