Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Płyta indukcyjna dwupalnikowa - idealna do małej kuchni

płyta indukcyjna dwupalnikowa do małej kuchni

 

Płyta indukcyjna pozwala gotować szybciej, bezpieczniej i przede wszystkim oszczędniej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej konsumentów decyduje się na jej zakup. A co z osobami, które dysponują kuchnią o niewielkim metrażu? Dla nich polecana jest płyta indukcyjna dwupalnikowa, która pozwoli korzystać ze wszystkich funkcjonalności indukcji, a jednocześnie nie zajmie wiele miejsca w kuchni. Czym się charakteryzuje taka płyta i u kogo sprawdzi się najlepiej?

 

O czym przeczytasz w tym poradniku?

 • Charakterystyka płyty indukcyjnej dwupalnikowej - wymiary, pola grzewcze i
 • Jaki rodzaj płyty indukcyjnej podwójnej wybrać? Wolnostojącą czy do zabudowy?
 • Czy działanie płyty indukcyjnej jest skomplikowane? Sprawdź, jak działa płyta indukcyjna.
 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej dwupalnikowej?
 • Gdzie najlepiej sprawdzi się płyta indukcyjna podwójna?

 

Charakterystyka płyty indukcyjnej z dwoma polami grzejnymi

Płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy to kompaktowe urządzenie AGD, które montuje się na blacie kuchennym. W standardowych modelach szerokość nie przekracza 30 cm, a głębokość 52 cm. Dzięki temu płyta nie zajmie zbyt wiele miejsca na blacie i dobrze sprawdzi się w małej kuchni. Jak sama nazwa wskazuje, taka płyta ma dwa pola grzewcze. Zazwyczaj mają one średnice o różnej wielkości – jedno jest mniejsze, a drugie większe. W bardziej zaawansowanych płytach podział na pola grzewcze nie występuje. Wystarczy więc postawić garnek w dowolnym miejscu na płycie, a ona sama go wykryje i rozpocznie nagrzewanie.

Płyty indukcyjne

Indukcyjna płyta grzewcza dwupalnikowa - rodzaje

Małe kuchenki indukcyjne wyposażone w dwa pola są popularnym wyborem do niewielkich wnętrz. W zależności od swoich potrzeb i preferencji możemy wybrać płytę dwupalnikową do zabudowy albo kuchenkę elektryczną indukcyjną. Oba rodzaje mają swoje zalety i przeznaczone są do konkretnych zastosowań.

 

Płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy

Taka płyta indukcyjna do zabudowy będzie idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających ograniczoną przestrzeń w kuchni. Zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie oferuje wydajność i funkcjonalność, charakterystyczną dla tego typu urządzeń. Płyta do zabudowy sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach.

 

Płyta wolnostojąca indukcyjna

Płytę indukcyjną wolnostojącą można swobodne ustawić w dowolnym miejscu w kuchni. Może stać na blacie albo na stole. Ważne jest jedynie, aby miała podłączenie do gniazdka elektrycznego. Kuchenki indukcyjne wolnostojące dwupalnikowe są wygodne w użytkowaniu i mogą być łatwo przenoszone, co czyni je popularnym wyborem nie tylko do kuchni, lecz także altanki czy domku letniskowego.

 

jak działa płyta indukcyjna dwupalnikowa

 

Jak działa płyta indukcyjna dwupalnikowa?

Działanie płyty indukcyjnej opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. Każda taka płyta pod swoją powierzchnią ma cewki, które generują szybkozmienne pole magnetyczne. Jego strumień przenika podstawę naczynia, a następnie generuje prądy wirowe, które wydzielają ciepło w garnku. Dzięki temu energia elektryczna jest zamieniania w energię cieplną. Taki sposób działania sprawia, że na indukcji będą działać tylko naczynia ze specjalnym ferromagnetycznym dnem. Ogromną zaletą takiego urządzenia jest to, że błyskawicznie nagrzewa dno naczynia, co przekłada się na niskie zużycie prądu. Co więcej, nagrzewa się tylko pole grzewcze, a cała powierzchnia płyty pozostaje zimna.

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płyty indukcyjnej dwupalnikowej?

Aby płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy dobrze sprawdziła się w kuchni, powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika. Powinniśmy zatem dobrze przemyśleć swój wybór, aby później nie żałować podjętej decyzji. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej dwupalnikowej?

 

Kształt i układ pól grzewczych

Praktycznie każda kuchenka dwupalnikowa wyposażona jest w pola indukcyjne zaznaczone okręgami. Na rynku można jednak znaleźć model, które ma pod powierzchnią więcej induktorów. Tego typu podwójna indukcyjna płyta zapewnia większą powierzchnię do gotowania. Poza tym pozwala na korzystanie z naczyń o różnej średnicy.

 

Moc przyłączeniowa

Zanim kupimy dwupalnikową kuchenkę indukcyjną, musimy sprawdzić jej moc przyłączeniową. Zazwyczaj moc urządzenia dwupalnikowego nie przekracza 4000 W - z reguły wynosi 3500-3700 W. Jeśli chodzi o napięcie, to zazwyczaj takie urządzenie obsługuje 220-240 V, a zdecydowanie rzadziej 400 V. Oznacza to, że z wystarczająca już będzie płyta indukcyjna 230 V.

Pamiętajmy również, że montaż płyty indukcyjnej elektrycznej musi zostać przeprowadzony przez elektryka z odpowiednimi uprawnieniami. W przeciwnym razie grozi to utratą gwarancji producenta.

 

na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-plyty-indukcyjnej-dwupalnikowej.jpg [129.88 KB]

 

Sposób sterowania

Kuchenki indukcyjne wolnostojące dwupalnikowe mogą być wyposażone w sterowanie mechaniczne za pomocą pokrętła albo w nowoczesne sterowanie dotykowe za pomocą przycisków "plus" i "minus".

Z kolei wszystkie małe płyty indukcyjne do zabudowy sterowane są w sposób dotykowy. W zależności od modelu do sterowania służą przyciski plus i minus albo slider. Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest slider, który pozwala szybciej i łatwiej zmienić moc. Wystarczy bowiem dłużej przycisnąć przycisk, aby zwiększyć lub zmniejszyć moc urządzenia.

 

Najważniejsze funkcje indukcji

Dobra płyta indukcyjna z dwoma polami powinna być wyposażona w dodatkowe funkcje, które zwiększą szybkość i komfort gotowania, a także zapewnią pełne bezpieczeństwo. Należą do nich:

 • Booster - ta funkcja zwiększa moc grzania nawet o 50%, pozwalając tym samym znacznie przyspieszyć proces gotowania.
 • Wskaźnik ciepła resztkowego - informuje o stopniu rozgrzania pola indukcyjnego. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieć, kiedy można będzie umyć płytę, nie narażając się na poparzenie.
 • Timer - to inaczej minutnik lub programator. Pozwala ustawić czas pracy urządzenia. Po upływie ustalonego czasu indukcyjna płyta grzewcza automatycznie wyłączy się, o czym poinformuje nas głośny sygnał dźwiękowy.
 • Blokada rodzicielska - dzięki tej praktycznej funkcji można zablokować panel sterowania, aby najmłodsi domownicy nie byli w stanie zmienić ustawień płyty indukcyjnej elektrycznej.
 • Pauza - każda nowoczesna płyta indukcyjna dwupalnikowa powinna mieć też funkcję pauzy, która pozwoli w dowolnym momencie zatrzymać proces gotowania, a następnie wznowić go po jakimś czasie.

 

Materiał wykonania

Praktycznie każda mała płyta do zabudowy wykonana jest ze szkła ceramicznego. Przeważnie jest to czarne szkło, rzadkością są natomiast modele w kolorze białym. Gładka powierzchnia płyty indukcyjnej sprawia, że jest ona łatwa do utrzymania w czystości, a poza tym świetnie prezentuje się w kuchennym wnętrzu.

 

Przeznaczenie płyty indukcyjnej z dwoma palnikami - kto powinien ją kupić?

Płyta albo kuchenka indukcyjna dwupalnikowa będzie świetnym rozwiązaniem do małych kuchni. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom nie zajmie zbyt wiele miejsca na blacie kuchennym, a jednocześnie pozwoli na komfortowe przygotowywanie posiłków. Poza tym mała indukcja będzie dobrym wyborem dla singli, którzy gotują sporadycznie i częściej jadają posiłki w restauracjach czy barach. Taka płyta sprawdzi się również u osób, które chciałyby gotować na różnych źródłach zasilania. Można ją bowiem bez problemu zestawić z dwupalnikową płytą gazową o takich samych rozmiarach. W ten sposób można będzie gotować w zależności od swoich potrzeb i preferencji – na indukcji lub na gazie.

 

 

PŁYTY GRZEWCZE.png [25.79 KB]

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas