Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Samodzielne podłączenie pralki jest prostsze, niż myślisz!

samodzielny montaż pralki

Osobom, które nigdy nie podłączały urządzeń AGDmontaż pralki może wydawać się bardzo skomplikowanym i wymagającym dużego zachodu procesem. Tymczasem podłączenie pralki jest naprawdę proste i każdy powinien sprostać temu zadaniu. Aby uniknąć ewentualnych problemów z nieprawidłową pracą urządzenia, podpowiadamy, w jaki sposób podłączyć pralkę do odpływu.

Czy samodzielne podłączenie pralki jest trudne?

Podłączenie pralki nie należy do trudnych zadań. Warto jednak wszystkie czynności montażowe wykonywać zgodnie ze wskazówki dostarczonymi przez producenta. Należy pamiętać, że pralka musi znajdować się w pobliżu instalacji wodnej i odpływu do kanalizacji, konieczne jest również gniazdko elektryczne 230 V, do którego trzeba będzie wpiąć wtyczkę. Jeśli wszystkie te elementy mamy w jednym miejscu, to z powodzeniem możemy sami podłączyć pralkę. Natomiast gdy jednego z nich brakuje i nie za bardzo wiemy, jak sobie z tym poradzić, najrozsądniejszą decyzją będzie wezwanie fachowca.

Pralki ładowane od przodu

Od czego zacząć podłączenie pralki?

Zanim przystąpimy do podłączania pralki, powinniśmy zgromadzić wszystkie akcesoria, które będą nam potrzebne. Na pewno przyda nam się poziomica, dzięki której będziemy mieć pewność, że pralka stoi równo. Warto również przygotować zestaw kluczy, ponieważ przydadzą się do odkręcenia zabezpieczeń transportowych. Gdy ustawimy już pralkę w odpowiednim miejscu, możemy przystąpić do zdejmowania zabezpieczeń. Są to zazwyczaj śruby z kolorowymi nakrętkami, które chronią bęben podczas transportu. Należy je odkręcić i wyciągnąć. W przeciwnym razie może dojść do poważnego uszkodzenia pralki.

 

samodzielne podłączenie pralki

Jak podłączyć pralkę? Instrukcja krok po kroku

Gdy już będziemy mieć wszystko przygotowane, możemy zabrać się za podłączenie pralki do instalacji wodnej. Zazwyczaj wykorzystuje się zimną wodę, jednak producenci coraz częściej oferują możliwość podłączenia urządzenia do wody ciepłej. Najpierw powinniśmy zakręcić zawór wody i odkręcić kran w umywalce. W ten sposób pozbędziemy się wody z rur i unikniemy sytuacji, w której woda mogłaby wyciekać z odkręconego zaworu. Kolejną czynnością będzie podłączenie do zaworu węża odpływowego. Na koniec należy wszystko połączyć metalowym pierścieniem w celu uszczelnienia.

Pralki ładowane od góry

Następnym krokiem będzie podłączenie węża do kanalizacji, co zapewni ujście brudnej wodzie. Zazwyczaj odpływ umieszczony jest na ścianie na wysokości około 50 – 60 cm. Wystarczy wsunąć wąż do odpływu i odpowiednio go zamocować, aby nie wypadł. Osoby, które nie mają odpływu w ścianie, będą musiały umieścić rurę odpływową w wannie lub toalecie. Do tego celu przyda się specjalny uchwyt, który zapobiegnie ześlizgnięciu się węża podczas pracy pralki.

Na sam koniec musimy jeszcze odpowiednio wypoziomować pralkę. Jest to bardzo ważne, ponieważ zapobiegnie niekontrolowanemu przemieszczeniu się urządzenia podczas wirowania. Po wykonaniu wszystkich czynności powinniśmy włożyć wtyczkę do prądu i sprawdzić, czy pralka działa poprawnie. Jak widać, podłączenie pralki nie jest trudne i każdy powinien sobie z tym poradzić bez wizyty specjalisty.

 

PRALKI.png [23.91 KB]

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas