Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Smartwatch dla dzieci – czy warto go kupić?

smartwatch dla dzieci

Smartwatch dla dzieci to nic innego jak inteligentny zegarek, który oprócz wskazywania godziny i daty, oferuje również wiele innych funkcji. Pozwala odbierać połączenia telefoniczne i powiadomienia o wiadomościach SMS, a dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Wiele smartwatchy jest bowiem wyposażonych w lokalizatory GPS, dzięki któremu rodzice zawsze będą wiedzieć, gdzie dokładnie przebywają ich pociechy.

Smartwatch dla dzieci – czym się różni od klasycznego modelu?

Smartwatche dedykowane dla dzieci znacznie różnią się od tych, które noszą osoby dorosłe. Różnice są widoczne już na pierwszy rzut oka. Dziecięce smartwatche są bowiem mniejsze i występują w wielu wersjach kolorystycznych. Co więcej, niektóre mają ozdobne motywy, np. z popularnych bajek czy filmów animowanych, dzięki czemu dzieci chętniej je noszą. Warto zatem pozwolić dziecku samodzielnie wybrać inteligentny zegarek.

Smartwatche dla dziecka

Jakie funkcje powinien mieć smartwatch dla dzieci?

Smartwatche dla dorosłych oferują mnóstwo funkcji, dlatego każdy powinien dobierać je do swoich potrzeb. Dzieci natomiast nie potrzebują tak wielu zaawansowanych opcji, bo i tak nie będą z nich korzystać. Smartwatche dla dzieci powinny więc posiadać licznik kroków, który pozwoli kontrolować aktywność fizyczną, a także monitor snu. Dzięki niemu rodzice łatwo będą mogli sprawdzić, czy dziecko było aktywne i jak przespało noc. Poza tym smartwatch dla dzieci powinien posiadać wbudowany nadajnik GPS, dzięki któremu rodzice w każdej chwili będą mogli namierzyć swoją pociechę. Lokalizator pozwoli też prześledzić, jaką trasę pokonało dziecko, np. w drodze do domu ze szkoły. Poza tym, jeśli dziecko zgubi zegarek, za pomocą nadajnika GPS łatwo będzie można go namierzyć. Równie ważną funkcją jest możliwość nadania sygnału SOS. Wystarczy, że dziecko wciśnie jeden przycisk, a smartwatch automatycznie wykona połączenie do zaufanej osoby.

 

czym się kierować przy zakupie smartwatcha dla dzieci

Na co zwrócić uwagę, wybierając smartwatch dla dzieci?

Wybierając smartwatch dla dzieci, powinniśmy kierować się nie tylko funkcjami, o których wspomnieliśmy wcześniej, ale również innymi parametrami. Zalicza się do nich przede wszystkim wygoda użytkowania. Inteligentny zegarek powinien być dopasowany do nadgarstka dziecka, aby go nie uwierał i nie powodował uczucia dyskomfortu. Z drugiej strony, nie może być zbyt luźny, bo dziecko szybko go zgubi podczas zabawy. Warto również zwrócić uwagę na pojemność wbudowanej baterii. Im będzie ona większa, tym lepiej. Jeśli zależy nam na stałym kontakcie z dzieckiem, bateria nie powinna się zbyt szybko rozładowywać.

 

SMARTWATCHE.png [25.92 KB]

 

Smartwatch dla dzieci – największe zalety

Smartwatch ma wiele zalet, dlatego zdecydowanie warto go kupić swojemu dziecku. Przede wszystkim rodzice, choć nieobecni przy dziecku, będą mogli czuwać nad jego bezpieczeństwem. Dzięki funkcji GPS zawsze będą mogli sprawdzić, gdzie się znajduje, a Geo ogrodzenie poinformuje ich, jeśli pociecha przekroczy wyznaczoną przez nich granicę. Co więcej, rodzice będą w stałym kontakcie ze swoim dzieckiem, gdyż smartwatch pozwala na znacznie większą kontrolę niż smartfon.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas