Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Standardowe oraz nietypowe wymiary dużego AGD – przewodnik

nietypowe wymiary dużego AGD w kuchni

Chyba nie chciałbyś, aby po zakupie pralki okazało się, że nie zmieści się ona w łazience? Aby nie dopuścić do takich sytuacji, powinieneś przed zakupem dokładnie sprawdzić jej wymiary. Dotyczy to nie tylko pralek, ale również wszystkich sprzętów AGD, które umieszczamy w kuchni. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik po wymiarach dużych sprzętów AGD, dzięki któremu bez problemu dopasujesz je do aranżacji swoich pomieszczeń.

Pralka wolnostojąca i do zabudowy – wymiary

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje pralek – ładowane od frontu ładowane od góry. Najpierw przyjrzymy się tym pierwszym. Są one zdecydowanie bardziej popularne, a dodatkowo występują w wersji wolnostojącej i do zabudowy. Pralki wolnostojące mają zazwyczaj około 50 – 60 cm szerokości i 85 – 90 cm wysokości. Natomiast ich głębokość może być mocno zróżnicowana. W standardowych modelach głębokość mieści się w zakresie od 50 do 65 cm, a w tzw. pralkach slim od 35 do 50 cm. Pralki typu slim są również niższe – mają od 70 do 85 cm wysokości

Pralki i suszarki

Pralki ładowane od frontu, ale przeznaczone do zabudowy mają podobne wymiary do modeli wolnostojących. Jednak oferują bębny o znacznie mniejszych pojemnościach. Natomiast pralki ładowane od góry są zdecydowanie mniejsze niż ich odpowiedniki z załadunkiem frontowym. Zazwyczaj mają ok. 85 cm wysokości, a ich głębokość wynosi od 35 do nawet 60 cm.

 

wymiary dużego AGD

 

Lodówka wolnostojąca i do zabudowy – wymiary

Najczęściej kupowane przez konsumentów są lodówki z zamrażalnikiem, który może być umieszczony u dołu albo u góry. Takie modele występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie lodówkę dopasowaną do swojej kuchni. Ich wysokość mieści się w zakresie 170 – 201 cm, szerokość 55 – 70 cm, natomiast głębokość wynosi od 60 do 70 cm. Nie oznacza to jednak, że wszystkie lodówki mają takie rozmiary. Dostępne są również modele o nietypowych wymiarach, np. lodówki wąskie, których szerokość wynosi mniej niż 55 cm.

W sprzedaży dostępne są również bardziej rozbudowane lodówki side by side, które polecane są do dużych pomieszczeń kuchennych. Szerokość takich modeli wynosi zazwyczaj od 80 do 90 cm, a głębokość ok. 70 – 85 cm. Natomiast wysokość lodówki side by side mieści się w przedziale od 170 do 200 cm.

Lodówki

Jeśli chodzi o lodówki do zabudowy, to muszą się one zmieścić do szafy o szerokości 60 cm. Dlatego ich zewnętrzna szerokość wynosi zazwyczaj ok. 54 – 58 cm, a głębokość 50 – 60 cm. Natomiast wysokość jest mocno zróżnicowana, ponieważ zamyka się w przedziale od 90 do nawet 180 cm. Oznacza to, że można kupić małą lodówkę podblatową, która nie zajmie wiele miejsca, jak i pełnowymiarową lodówkę z pojemnym zamrażalnikiem.

Lodówki do zabudowy

Piekarnik do zabudowy – wymiary

Piekarniki występują w jednym, podstawowym wymiarze. Mają 60 cm szerokości i tyle samo wysokości. Niewielkie różnice mogą jedynie wystąpić w głębokości, która waha się od 55,9 do 57 cm. Na rynku dostępne są jednak piekarniki kompaktowe, które zazwyczaj oferują też funkcję mikrofali. Takie modele przystosowane są do małych kuchni, dlatego ich wysokość jest mniejsza niż w standardowych piekarnikach – wynosi 45 cm.

 

piekarnik do zabudowy - wymiary

 

Płyta grzewcza i kuchenka wolnostojąca – wymiary

Płyty grzejne różnią się nie źródłem zasilania i sposobem działania, ale i wymiarami zewnętrznymi. Ich wielkość będzie uzależniona od ilości palników albo pól grzejnych. Standardowe czteropolowe modele mają 60 cm szerokości i 50 cm głębokości. Dostępne są również płyty z dwoma polami grzejnymi, których szerokość wynosi 45 cm, a także modele większe o szerokości ok. 80 cm.

Płyty grzewcze

Jeśli chodzi o kuchnie wolnostojące to ich standardowe wymiary to 50 – 60 cm szerokości, 85 cm wysokości i 50 – 60 cm głębokości. Modele dysponujące pięcioma albo sześcioma palnikami mają większą szerokość, która dochodzi nawet do 90 cm.

Zmywarka wolnostojąca i do zabudowy – wymiary

Zmywarki występują w wersji wolnostojącej i do zabudowy. W obu przypadkach do wyboru są dwa rodzaje zmywarek – o szerokości 45 cm lub 60 cm. Wyjątkiem są zmywarki modułowe, które mają szerokość 45 cm i głębokość 48 cm.

Zmywarki do zabudowy

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas