Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Wideorejestrator samochodowy - czym się kierować przy kupnie?

wideorejestrator jazdy - czym się kierować przy jego wyborze

Jesteś zawodowym kierowcą? Często wyjeżdżasz w sprawach służbowych? A może po prostu chcesz czuć się bezpieczniej na drodze? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to wideorejestrator samochodowy będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu zarejestrujesz całą trasę przejazdu samochodu, a w razie nieprzewidzianych sytuacji na drodze, z łatwością udowodnisz, kto był sprawcą kolizji lub wypadku. Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli wideorejestratorów jazdy, dlatego, aby ułatwić Ci wybór, podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Wideorejestrator samochodowy – dostępne rodzaje

Większość osób kojarzy wideorejestrator samochodowy jako malutką kamerkę, którą montuje się na przedniej szybie samochodu za pomocą specjalnego uchwytu. Takie urządzenia występują w dwóch wersjach – z wyświetlaczem lub bez. Modele nieposiadające ekranu należą do najprostszych i jednocześnie najtańszych urządzeń dostępnych na rynku. W przypadku tych drugich wideorejestratorów ekran może być odchylany lub wbudowany w urządzenie. W sklepach można również znaleźć wideorejestratory, które montuje się w lusterku wstecznym oraz modele zintegrowane z nawigacją lub tabletem.

Kamery samochodowe

Jaka rozdzielczość nagrywania?

W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę, jaką rozdzielczość nagrywania oferuje wideorejestrator samochodowy. Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że im wyższa jakość nagrywania, tym lepsza jakość obrazu. Absolutnym minimum są więc modele o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Jednak jeśli chcesz cieszyć się bardziej szczegółowym obrazem, wybierz kamerkę, która nagrywa w jakości 4K.

Szeroki kąt nagrywania

Wideorejestrator samochodowy powinien cechować się jak najszerszym kątem nagrywania, dzięki czemu uchwyci nie tylko przestrzeń przed samochodem, ale również po jego bokach. Większość modeli dostępnych na rynku ma kąt nagrywania 120 stopni, jednak bardziej zaawansowane modele oferują kąt widzenia 150 stopni albo większy. Zasada jest więc prosta: im większy kąt nagrywania, tym więcej szczegółów zarejestruje kamerka.

jak wybrać kamerę samochodową

Zapisywanie danych

Jeśli nie chcesz dopuścić do sytuacji, w której zapełnisz całą pamięć, w rezultacie nowsze materiały będą nakładać się na te najstarsze, wybierz wideorejestrator dysponujący dużą pamięcią wewnętrzną. Dobrym pomysłem będzie również zakup urządzenia, które jest w stanie obsłużyć karty SD o największej pojemności. Dzięki temu zgromadzisz więcej materiałów i nie będziesz musiał ich systematycznie usuwać.

Jaki sposób zasilania?

Wideorejestratory mogą być zasilane bateryjnie lub za pomocą wbudowanego akumulatora, jednak oferta tych pierwszych jest mocno ograniczona. Zdecydowana większości modeli posiada wbudowane akumulatory, dzięki czemu działa niezależenie od zewnętrznego zasilania. Jeśli akumulator się rozładuje, wystarczy go podpiąć do źródła zasilania, np. do gniazda zapalniczki samochodowej.

Wideorejestrator samochodowy z czujnikiem ruchu

Wybierając kamerkę do samochodu, zwróć uwagę, czy jest ona wyposażona w czujnik ruchu. Dzięki niemu samoczynnie się uruchomi i rozpocznie nagrywanie, gdy tylko wykryje jakiś ruch w pobliżu, np. przechodzącego obok człowieka. Taki czujnik ruchu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga włączania kamerki za każdym razem, gdy samochód stoi na postoju. Należy jednak dodać, że czujnik ruchu nie powinien być włączony podczas jazdy.

Akcesoria do samochodu

Możliwość nagrywania w nocy

Z pewnością samochodem będziesz jeździć nie tylko w dzień, ale również w nocy. Z tego względu powinieneś wybrać wideorejestrator samochodowy z nocnym trybem nagrywania. Dzięki wbudowanym diodom LED lub podczerwieni obraz zarejestrowany w nocy będzie ostrzejszy i bardziej szczegółowy.

Dodatkowe funkcje

Zanim udasz się do sklepu po nowy wideorejestrator, zastanów się, na jakich funkcjach najbardziej Ci zależy. Nowoczesne modele oferują mnóstwo nowych funkcjonalności, z których nie każdy będzie korzystał. Praktycznym udogodnieniem jest moduł GPS, dzięki któremu będziesz mógł monitorować prędkość, z jaką się poruszasz, a także położenie samochodu.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas