Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Zmywarka 45 cm czy 60 cm? Którą wybrać?

zmywarka 45 cm czy 60 cm - którą wybrać

Wybierając zmywarkę do kuchni, musisz przede wszystkim zastanowić się, jak duże urządzenie będzie Ci potrzebne. Jeśli wybierzesz model o małej pojemności, możesz nie pomieścić wszystkich naczyń i w rezultacie część z nich będziesz musiał zmywać ręcznie. W przypadku zbyt dużej komory zmywania możesz mieć problem, aby zapełnić ją w całości, przez co brudne naczynia będą w niej leżeć nawet przez kilka dni. Aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, która zmywarka lepiej sprawdzi się w Twojej kuchnia – o szerokości 45 cm czy może 60 cm.

Dla kogo polecana jest zmywarka 45 cm?

Zmywarka o szerokości 45 cm jest w stanie pomieścić maksymalnie 9 kompletów naczyń. Przypomnijmy, że standardowo komplet składa się z talerza obiadowego, głębokiego i deserowego, widelca, noża, łyżki oraz kubka lub filiżanki. Idąc tym tropem, zmywarka 45 cm powinna spokojnie wystarczyć w domu, w którym mieszkają maksymalnie trzy osoby. Wybierając zmywarkę, trzeba jednak uwzględnić zwyczaje żywieniowe. Jeśli codziennie gotujemy, a do tego kilka razy w tygodniu pieczemy albo przygotowujemy desery, zmywarka 45 cm może okazać się za mała na potrzeby 3-osobowej rodziny. Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że będzie ona dobrym wyborem dla singla, a ze względu na niewielkie gabaryty, sprawdzi się również w małych kuchniach i kawalerkach.

mała zmywarka o szerokości 45 cm

Zmywarki do zabudowy 45 cm

Zmywarka 60 cm – gdzie się sprawdzi?

W przypadku dużego gospodarstwa domowego jedynym słusznym wyborem będzie zmywarka o szerokości 60 cm. W porównaniu z poprzednim modelem, jej szerokość jest większa o 15 cm, co jest równoznaczne z większą pojemnością. Takie zmywarki umożliwiają jednorazowe zmywanie nawet 14 kompletów naczyń. Jeśli więc masz dużą rodzinę, i większość posiłków przygotowujesz w domu, w swojej kuchni powinieneś ustawić zmywarkę 60 cm. Duża pojemność zmywarki nie oznacza jednak, że dedykowana jest ona tylko do dużych gospodarstw domowych. Równie dobrze sprawdzi się w przypadku dwóch osób – pod warunkiem, że częściej jadają posiłki w domu niż na mieście. Jeśli zmywarka 60 cm ma służyć tylko dwóm osobom, warto jednak zdecydować się na model z funkcją połowy załadunku. Pozwala ona uruchomić cykl zmywania, jeśli zapełniony jest tylko jeden z koszy, dzięki czemu nie trzeba długo czekać, aż komora zostanie całkowicie wypełniona brudnymi naczyniami.

 

zmywarka o szerokości 60 cm

Zmywarki do zabudowy 60 cm

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zmywarkę 45 cm, czy model o szerokości 60 cm, musisz zdecydować o jej sposobie montażu. Oba modele zmywarek występują bowiem w wersji wolnostojącej oraz do zabudowy. Jeśli postawisz na zmywarkę do zabudowy, kolejną rzeczą do ustalenia będzie jej panel sterowania – może być on bowiem widoczny lub całkowicie ukryty, dzięki czemu zmywarka będzie z zewnątrz wyglądać jak zwykła szafka. Pamiętaj również, aby zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia i ilość zużywanej wody w jednym cyklu zmywania. Wybierając ekonomiczny sprzęt, nie tylko podreperujesz swój rodzinny budżet, ale równie zrobisz dobry uczynek dla środowiska.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas