Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Zmywarka z zawiasami ślizgowymi - jakie są jej zalety?

zmywarka z zawiasami ślizgowymi

Jeśli urządzasz kuchnię i chcesz, by sprzęty AGD dobrze wpasowały się do jej wystroju, zmywarka z zawiasami ślizgowymi będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Takie urządzenie doskonale wpasuje się w szafkę kuchenną, a dzięki temu, że ma ukryty panel sterowania, będzie całkowicie niewidoczne z zewnątrz. Podpowiadamy, jak działają zawiasy ślizgowe i w jakich zmywarkach można je znaleźć.

Zmywarka do zabudowy z ukrytym panelem

Zmywarki do zabudowy cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Można je umieścić w ciągu szafek kuchennych, by stworzyć spójną i estetyczną aranżację. Wśród zmywarek do zabudowy znajdziemy zarówno modele z odkrytym, jak i ukrytym panelem sterowania. To właśnie w tych drugich producenci montują zawiasy ślizgowe, by mogły się one idealnie dopasować do mebli kuchennych. Tego typu zawiasy mają zarówno zmywarki do zabudowy 60 cm, jak i mniejsze - zmywarki do zabudowy 45 cm.

Co dają zawiasy ślizgowe w zmywarce?

Producenci sprzętów AGD coraz częściej wyposażają swoje zmywarki do zabudowy w zawiasy ślizgowe. To dzięki nim możliwy jest montaż urządzenia w dowolnej szafce kuchennego, bez widocznej szczeliny, która nie prezentuje się estetycznie i zaburza harmonię kuchni. Zawiasy ślizgowe sprawiają, że przerwy między panelami modułów kuchennych stają się całkowicie niewidoczne. Warto również wspomnieć, że dzięki tym zawiasom, możliwe jest zamontowanie frontu zmywarki o większej wadze, dochodzącej nawet do 9-10 kg.

Zmywarki do zabudowy

Jak działają prowadnice ślizgowe do zmywarki?

Jeśli interesuje nas zabudowa kuchenna, zmywarka z zawiasami ślizgowymi będzie najlepszym rozwiązaniem. Prowadnice ślizgowe delikatnie unoszą drzwi zmywarki podczas otwierania. Sprawia to, że front urządzenia dobrze dopasowuje się do dowolnego frontu meblowego oraz do różnych wysokości cokołów. W przypadku niskich cokołów zawiasy ślizgowe zapobiegają uderzaniu drzwiczek w podłogę. Drzwi zmywarki do zabudowy swobodnie się otwierają, a kuchnia prezentuje się estetycznie.

Zawiasy ślizgowe u różnych producentów

Zawiasy PerfectFit

System PerfectFit jest stosowany w zmywarkach marki Electrolux. Dzięki niemu zmywarka do zabudowy bez problemu adaptuje się do różnych rodzajów mebli kuchennych. Nie ma żadnych widocznych szczelin, dzięki czemu zmywarka nie zaburza aranżacji wnętrza. Zawias ślizgowy ułatwia montaż urządzenia, gdy wysokość cokołu wynosi od 4 do 7,8 cm.

 

Zawiasy Vario

Zawiasy ślizgowe Vario montują w swoich zmywarkach tacy producenci jak Bosch i Siemens. Są to zawiasy w pełni zintegrowanych zmywarkach, które sprawiają, że front meblowy przesuwa się lekko do góry przy otwieraniu urządzenia. Zawiasy ślizgowe Vario rozwiązują problem pojawiającej się szczeliny pod frontem zabudowanego urządzenia. Dzięki nim zmywarka doskonale wkomponuje się w ciąg szafek meblowych.

 

Zawiasy SlideFit

Tego typu zawiasy ślizgowe znajdziemy w zmywarkach do zabudowy Beko. Ułatwiają one dopasowanie frontu meblowego na drzwiach urządzenia, a podcinanie cokołu nie jest konieczne. Dzięki zawiasom SlideFit łatwo można dopasować krawędzie frontu, bez szczelin i nieestetycznych nierówności. Co więcej, takie zawiasy pozwalają dopasować zmywarkę do każdego typu mebli kuchennych.

 

Zawiasy FlexiFit

W zmywarkach marki Smeg zawiasy ślizgowe występują właśnie pod taką nazwą. Wysokość dolnego cokołu może wynosić od 5 do 21,5 cm.

 

 

Które zmywarki posiadają zawiasy ślizgowe?

Producenci sprzętów AGD doskonale wiedzą, jak ważny jest elegancki i jednolity wystrój kuchni. Właśnie dlatego wyposażają swoje zmywarki do zabudowy w zawiasy ślizgowe, które ułatwiają dopasowanie do każdego rodzaju mebli. Sprawdźmy zatem, które zmywarki mają zawiasy ślizgowe.

  • Zmywarka Beko DIS46120 - jest to zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm, wyposażona w zawias przesuwny frontu. Może pomieścić 11 kompletów naczyń, oferuje 6 programów i 5 temperatur zmywania do wyboru. Jej wnętrze zostało wykonane ze stali nierdzewnej.
  • Zmywarka Samsung DW 60M6070IB - produkt archiwalny - to kolejna zmywarka z zawiasami ślizgowymi, która dobrze wkomponuje się w zabudowę meblową. Jej drzwi zostały dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu bez problemu utrzymają panel meblowy o wadze do 10 kg. Zmywarka ma 60 cm szerokości i jest w stanie umyć 14 kompletów naczyń za jednym razem.

Kiedy przydaje się zmywarka z zawiasami ślizgowymi?

Choć zawiasy ślizgowe są bardzo użyteczne, nie zawsze będą potrzebne. W niektórych kuchniach bez problemu sprawdzi się standardowy zawias z frontu zmywarki. Kiedy natomiast warto wybrać zmywarkę z zawiasami ślizgowymi?

  • Gdy nasza zabudowa kuchenna ma nietypowe wymiary, np. wysoko zamontowany blat lub niski cokół.
  • Jeśli chcemy zabudować zmywarkę na nietypowej wysokości, np. nad szufladą.
  • Jeżeli kupujemy gotowe meble, a nie zamawiamy mebli pod wymiar. Takie gotowe zestawy są przeważnie dostosowane do konkretnych modeli zmywarek. Dzięki zawiasom ślizgowym będziemy mogli kupić dowolną zmywarkę, dokładnie taką, jaką chcemy.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas