Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Hoverboard – idealny prezent dla dziecka?

hoerboard_1.jpg [678.78 KB]

Hoverboard od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jazda na desce jest bezpieczna, w pełni ekologiczna, nie wymaga wysiłku fizycznego, a przy tym dostarcza mnóstwo świetnej zabawy. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej osób decyduje się podarować hoveboard dziecku w prezencie.

Co to jest hoverboard?

Hoverboard, czyli tak zwana deskorolka elektryczna sukcesywnie podbija serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. To dwukołowy pojazd, który tak naprawdę niewiele ma wspólnego z klasyczną deskorolką – różni się od niej nie tylko pod względem konstrukcyjnym, ale i designem. Posiada komputer pokładowy i akumulator, dzięki któremu może poruszać się samodzielnie. Większość dostępnych na rynku deskorolek rozwija prędkość do 20 km/h, choć znajdziemy i takie, które rozpędzają się do 40, km/h, a nawet i 60 km/h. Trudno jest oszacować, jaki dystans są w stanie pokonać deskorolki na jednym ładowaniu. Wiele zależy bowiem od rodzaju nawierzchni, na jakiej porusza się użytkownik, a także od samego sposobu jazdy. W sklepach znajdziemy hoveboardy terenowe, które polecane są dla dorosłych, oraz modele przeznaczone dla dzieci.

Jak jeździć na deskorolce elektrycznej?

Jazda na deskorolce elektrycznej jest stosunkowo prosta, ale wymaga nieco wprawy. Urządzenie ma wbudowane dwa akumulatory, a jednostki napędowe są dopasowane do kół, dlatego steruje się nim poprzez odpowiedni balans ciałem. Aby uruchomić hoverboard, wystarczy na nim stanąć. Jeśli chcemy ruszyć lub przyspieszyć, powinniśmy przechylić się do przodu, przenosząc ciężar ciała na palce u stóp. Natomiast jeśli będziemy chcieli zwolnić, wystarczy delikatnie odchylić się do tyłu. Skręcanie również nie powinno sprawiać problemów – aby skręcić w prawo, powinniśmy przenieść ciężar ciała na prawą stronę i na odwrót w przypadku skrętu w lewo. Przed każdym zakrętem powinniśmy zwolnić, aby nie stracić równowagi i nie spaść z deski.

hoveboard dla dziecka

Pojazdy elektryczne

Dlaczego warto kupić dziecku deskorolkę elektryczną?

Hoverboard będzie świetnym prezentem dla dziecka, ponieważ zachęci go do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zamiast grać w gry na komputerze czy oglądać filmy na tablecie, dziecko będzie się świetnie bawić, jeżdżąc na deskorolce. Sprawdzi się ona nie tylko do jazdy rekreacyjnej, ale również jako środek transportu, np. do szkoły, sklepu czy przyjaciół. Poza tym jeżdżąc na desce, dziecko poprawi swoją koordynację ruchową, ponieważ sterowanie odbywa się poprzez odpowiedni balans ciałem. Warto dodać, że takie sprzęty są w pełni ekologiczne. Dzięki temu, że mają wbudowane akumulatory, nie wydzielają spalin i nie zanieczyszczają środowiska.

Czy jazda na hoverboardzie jest bezpieczna?

Wielu rodziców zastanawia się, czy hoverboard jest bezpieczny w użytkowaniu. Tak naprawdę wiele zależy od samego użytkownika i sposobu jazdy. Ryzyko wywrotki spowodowane nierówną nawierzchnią czy wykonywaniem zbyt gwałtownych ruchów dotyczy zarówno jazdy na rowerze, hulajnodze, jak i deskorolce elektrycznej. Jeśli chcemy zapewnić dziecku odpowiednią ochronę, powinniśmy dokupić kask oraz specjalne ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas