Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Hulajnoga elektryczna – wszystko, co musisz wiedzieć przed jej zakupem

co warto wiedzieć o hulajnodze elektrycznej

Hulajnoga elektryczna to świetny środek transportu. Nie wymaga użycia siły nóg, jest bezpieczna podczas jazdy, a do tego przyjazna dla środowiska naturalnego i naszego portfela. Trudno się więc dziwić, że coraz chętniej sięgają po nią zarówno młodsi, jak i starsi konsumenci.

Hulajnoga elektryczna – budowa

Hulajnoga elektryczna tylko w małym stopniu przypomina tradycyjną hulajnogę. Tak jak i ona posiada regulowaną kierownicę, podest i dwa koła. Jednak w przeciwieństwie do niej, ma dodatkowo napęd i baterię litowo-jonową, która podłączona jest do tylnego koła. To właśnie dzięki baterii hulajnoga elektryczna porusza się bez użycia mięśni nóg. Poza tym urządzenie posiada oświetlenie LED, błotniki i hamulce, które zazwyczaj umieszczone są w manetce kierownicy. Większość hulajnóg ma również wyświetlacz LCD, na którym wyświetlają się wszystkie niezbędne informacje dotyczące jazdy, np. prędkość. Pod wyświetlaczem znajduje się również przycisk on/off albo stacyjka z kluczykiem do uruchomienia hulajnogi. Niektóre modele posiadają dodatkowo siedzisko, które przydaje się w szczególności podczas pokonywania długich dystansów.

Jak działa hulajnoga elektryczna?

Hulajnoga elektryczna porusza się dzięki napędowi elektrycznemu, który zasilany jest za pomocą akumulatora. W większości modeli napęd uruchamiany jest poprzez popchnięcie. Oznacza to, że trzeba odepchnąć się noga od podłoża, aby hulajnoga ruszyła z miejsca. W taki sposób hulajnoga elektryczna jeździ samoistnie, bez użycia siły przez osobę kierującą. Może rozwijać prędkość nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Jednak to, z jaką prędkością będzie się przemieszczać, w dużej mierze będzie uzależnione od pojemności wbudowanej baterii.

hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna – dostępne rodzaje

Hulajnogi elektryczne podbiły serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Trudno się więc dziwić, że na rynku dostępne są rodzaje dostosowane do wieku i aktywności użytkowników. Hulajnogi dla dzieci są mniejsze i rozwijają znacznie mniejsze prędkości, a poza tym dostępne są w różnych kolorach. Natomiast modele przeznaczone dla dorosłych mają większe rozmiary, ponieważ muszą być dostosowane do osób wyższych. Poza tym osiągają większe prędkości i mają bardziej stonowaną kolorystykę. W sprzedaży dostępne są zarówno hulajnogi do jazdy rekreacyjnej (miejskiej), jak i modele bardziej wyczynowe.

Hulajnoga elektryczna – największe zalety

Hulajnoga elektryczna to świetna alternatywa dla roweru. Dzięki temu, że poruszanie się na niej nie wymaga wysiłku fizycznego, będzie ona dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą się szybko przemieszczać z jednego punktu do drugiego, np. z domu do pracy. Hulajnoga doskonale sprawdzi się jako środek transportu, gdyż pozwoli uniknąć stania w korkach i zatłoczonych miejsc. Atutem takich hulajnóg jest również ekologiczna jazda. Są one zasilane za pomocą wbudowanych akumulatorów, dlatego nie wydzielają żadnych spalin. Dodatkowo należą do ekonomicznych jednośladów, gdyż nie wymagają uzupełniania paliwa. Jedyne, co trzeba zrobić, to regularnie ładować akumulator. Warto dodać, że hulajnoga elektryczna skutecznie zachęca dzieci do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu.

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas