Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak działa depilator IPL? Czy warto go kupić?

jak działa depilator IPL

Każda kobieta chciałaby utrzymać efekt gładkości nóg przez dłuższy czas. Choć maszynki pozwalają na bezbolesną i szybką depilację, włoski odrastają już po kilku dniach. Skuteczniejsze w pacy są tradycyjne depilatory, ale ich użytkowanie przysparza wiele bólu. Na szczęście producenci stworzyli depilator IPL (Intense Pulsed Light), który bezboleśnie pozbędzie się niechcianych włosków, utrzymując efekt gładkości nóg nawet przez 8 miesięcy. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób działa taki depilator i jakie jeszcze przyniesie nam korzyści.

Depilator IPL – co to takiego?

Kilka lat temu na rynku pojawiły się depilatory laserowe, które ze względu na dużą moc, były przeznaczone jedynie do użytku w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jednak producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom milionów kobiet, stworzyli depilatory IPL, które przeznaczone są do użytku w domowym zaciszu. Obecnie wiele osób myli depilatory IPL z laserowymi.

Choć wyglądają bardzo podobnie, znacznie różnią się sposobem działania. W jaki sposób działa depilator IPL? Otóż ma on zamontowaną specjalną lampę, która emituje światło o szerokim spektrum. Impuls świetlny dociera do określonego obszaru skóry, trafiając w wiele włosów jednocześnie. W ten sposób ich cebulki zostają zniszczone, co hamuje proces odrastania włosów. Włosy nie tylko wolniej odrastają, ale są również o wiele rzadsze i słabsze.

depilator IPL vs. depilator laserowy

IPL vs. Laser; źródło: spa810.co.uk

 

Jakie są zalety depilacji IPL?

Depilator IPL to poręczne i wygodne w użyciu urządzenie, które pozwala przeprowadzić skuteczny zabieg depilacji we własnym domu. Przy regularnym naświetlaniu (przynajmniej co 2 tygodnie), mieszki włosowe przejdą w fazę spoczynku, dzięki czemu efekt gładkości może utrzymać się nawet przez kilka miesięcy. Co ważne, taka depilacja jest całkowicie bezbolesna. Czasami można jedynie odczuć delikatne ukłucie bądź pieczenie, np. gdy impuls światła trafi w pieprzyk lub inne znamię skóry.

 

Warto dodać, że depilator IPL jest w pełni bezpieczny dla naszej skóry i ogólnego zdrowia. Z jego pomocą można wygodnie wydepilować nie tylko nogi, ale również bardziej delikatne partie ciała, np. pachy czy okolice bikini – służą do tego specjalne nakładki. Choć zakup depilatora IPL wiąże się z większym wydatkiem niż zakup zwykłego depilatora z dyskami czy pęsetami, i tak wypada znacznie taniej niż seria zabiegów przeprowadzonych w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

 

jak działa depilator laserowy

Dla kogo polecany jest depilator IPL?

Depilator IPL będzie dobrym rozwiązaniem dla kobiet o różnych kolorach skóry i włosów. Sprawdzi się zarówno w przypadku brunetek, szatynek, jak i ciemnych blondynek. Jednak ze względu na to, że melanina wychwytuje impuls światła, duże znacznie będzie mieć kontrast pomiędzy kolorem skóry a włosów.

Najlepiej wiązkę światła będą przyciągać ciemne włosy i jasna karnacja. Z tego też względu, depilator IPL nie sprawdzi się u osób o ciemnym kolorze skóry, a także w przypadku kobiet z włosami siwymi, rudymi czy bardzo jasnymi. Depilatory IPL wyposażone są w specjalne czujniki, które dostosowują natężenie światła do koloru karnacji.

 

dla kogo depilator IPL

źródło: Philips

 

higiena-i-uroda.png [27.16 KB]

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas