Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Na ile wystarcza depilator laserowy?

na ile wystarcza depilator laserowy

Każda kobieta marzy o idealnie gładkich nogach. Niestety jednorazowe metody są skuteczne tylko przez krótki czas. Rozwiązaniem problemu jest depilacja laserowa, czyli bezbolesny zabieg, dzięki któremu pozbędziemy się niechcianego owłosienia nawet na kilka lat. Sprawdźmy zatem, jak działa i na ile wystarcza depilator laserowy.

Depilator laserowy a IPL - czym się różnią?

Zanim przejdziemy do omówienia zagadnienia, na ile wystarcza depilator laserowy, najpierw sprawdźmy, czym się on różni od depilatora IPL. Te dwa urządzenia mają podobny wygląd i budowę, przez co często są ze sobą mylone. Tymczasem usuwają owłosienie, wykorzystując zupełnie inne metody.

Depilator IPL ma zamontowaną lampę, która emituje pulsujące światło o szerokim spektrum działania. Ta lampa naświetla obszar skóry, na którym może znajdować się wiele włosków. Emitowane fale są pochłanianie przez cebulki włosów, dzięki czemu te ulegają zniszczeniu lub zapadają w fazę uśpienia i znaczniej wolniej odrastają.

Z kolei depilator laserowy emituje wiązkę światła o określonej długości fali. Jest ona pochłaniana przez brodawkę, czyli tę część włosa, która odpowiada za jego wzrost. Po wchłonięciu energii, temperatura brodawki błyskawicznie wzrasta, co powoduje jej całkowite zniszczenie. W przeciwieństwie do depilatora IPL, depilator laserowy skupia się tylko na mieszku włosa, a nie na obszarze wokół niego. Sprawia to, że zabieg depilacji laserowej trwa dłużej, ale za to jest o wiele bardziej skuteczny. Jeszcze do niedawna zabieg depilacji laserowej można było przeprowadzić jedynie w salonie kosmetycznym. Dziś w sklepach można kupić kompaktowe depilatory laserowe, przeznaczone do użytku domowego.

W obu przypadkach usuwanie owłosienia jest bezbolesne i bezinwazyjne. Jeśli chodzi o długość utrzymywania się efektu gładkości, to w przypadku depilacji IPL jest to zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy, natomiast przy depilacji laserowej nawet kilka lat.

Działanie depilatora laserowego

działanie depilatora laserowego

Działanie depilatora IPL

działanie depilatora IPL

Źródło: www.braun.pl

Ile zabiegów trzeba wykonać depilatorem laserowym?

Przy depilatorach laserowych często pada pytanie, ile razy trzeba powtórzyć zabieg. Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcemy uzyskać. Jeżeli chcemy całkowicie pozbyć się owłosienia, konieczne będzie wykonanie około 6 zabiegów. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że włosy się przerzedzają, stają się słabsze i cieńsze. Musimy jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny. U niektórych osób wystarczą 4 zabiegi, by pozbyć się owłosienia, a u innych konieczne będzie przeprowadzenie pełnych 6 sesji. Nie można zatem jednoznacznie stwierdzić, ile zabiegów depilacji będzie wystarczające do osiągnięcia upragnionego efektu.

depilator IPL jak działa

Co ile czasu powtarzać zabieg depilatorem?

Należy pamiętać, że zabiegów depilacji laserowej nie wykonuje się co tydzień. Ze względu na to, że światło lasera oddziałuje jedynie na włosy w fazie wzrostu, konieczne jest zachowanie kilkutygodniowych odstępów między zabiegami depilacji. Zazwyczaj zabiegi przeprowadza się nie częściej niż co 4-12 tygodni w zależności od partii ciała. Ich częstotliwość będzie uzależniona od koloru włosów na ciele (włosy ciemne szybciej się usuwają), a także od reakcji skóry na depilację.

Ile czasu trwa jeden zabieg depilacji laserowej? Wszystko zależy od partii ciała, którą poddajemy depilacji.

  • Pachy - około 3-5 minut,
  • Okolice bikini - około 15-25 minut,
  • Ramiona - około 10-15 minut,
  • Plecy - około 20-30 minut,
  • Klatka piersiowa - około 15-20 minut,
  • Łydki - około 15-20 minut,
  • Uda - około 20-30 minut,
  • Usuwanie wąsika lub bródki - około 10-15 minut.

Ile działa depilacja laserowa?

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, w przypadku depilacji laserowej efekt gładkości utrzymuje się nawet kilka lat. W pewnych sytuacjach może się zdarzyć, że konieczne będzie wykonanie tzw. zabiegu przypominającego, jednak jest to kwestia indywidualna.

na ile wystarcza depilator laserowy

Na ile wystarcza depilator laserowy?

Każdy depilator IPL ma ograniczoną żywotność, którą określa liczba impulsów świetlnych. Ile impulsów generują takie urządzenia? Żywotność lampy jest różna, zazwyczaj wynosi od 150 do nawet 500 tysięcy impulsów. Nie musimy się jednak martwić, ponieważ taka żywotność lampy wystarcza nawet na kilkanaście lat - 300 tysięcy impulsów pozwala na wykonywanie ciągłych zabiegów depilacji przez 15 lat.

Jeśli chodzi natomiast o depilatory laserowe, to wyposażone są one w laser diodowy, który jest niezużywalny. Oznacza to, że z takiego depilatora można korzystać bez ograniczeń, przez długi czas. Należy jednak pamiętać, że depilatory, jak wszystkie działające na akumulatory urządzenia, wymagają systematycznego ładowania. O konieczności ładowania poinformują migające diody na urządzeniu.  Natomiast o tym, ile ładować depilator, przeczytam w instrukcji obsługi dołączonej przez producenta. Większość modeli wymaga jednak ładowania co najmniej przez 1,5 godziny.

 

higiena-i-uroda.png [27.16 KB]

 

Ile kosztuje depilator laserowy?

Profesjonalny depilator laserowy, który wykorzystuje się w gabinetach kosmetycznych, kosztuje około 60 tysięcy złotych albo i więcej. Natomiast depilatory laserowe do domowego użytku w naszym kraju nie są jeszcze popularne, dlatego ich oferta jest znikoma. Ich ceny zazwyczaj są wyższe niż ceny depilatorów IPL - trzeba na nie przeznaczyć co najmniej 1000 złotych.

Metody depilacji - porównanie

Metoda depilacji Sposób działania Efekt Żywotność urządzenia Szacunkowy koszt

Maszynka jednorazowa

depilacja maszynką jednorazową

Ucina włoski przy samej skórze. Włosy zaczynają odrastać na drugi dzień po goleniu. Maszynki są jednorazowe. W zależności od modelu ceny maszynek jednorazowych wahają się od 1,5 do 4 zł.

Krem lub pianka do depilacji

depilacja kremem lub pianką

Rozpuszczają włoski. Zazwyczaj włoski zaczynają odrastać po ok. 3-4 dniach. Jedno opakowanie wystarczy na przeprowadzenie przynajmniej 4 zabiegów depilacji. Cena jednego kremu do golenia to ok. 10 zł. 

Depilacja woskiem

depilacja woskiem

 

Włoski wyrywane są razem z cebulkami. Po depilacji woskiem efekty utrzymują się przez 3-4 tygodnie. Wosk podgrzewa się bezpośrednio przed zabiegiem depilacji.

Koszt depilacji najpopularniejszych części ciała w salonie kosmetycznym to co najmniej 150 zł. 

Depilację woskiem można przeprowadzić też w domu. Koszt zakupu podgrzewacza i wosku to co najmniej 60 zł. 

Pasta cukrowa

depilacja pastą cukrową

Wyrywa włoski z cebulkami. Efekt utrzymuje się przez 2-3 tygodnie. Pastę przygotowuje się bezpośrednio przed zabiegiem. Samodzielne przygotowanie pasty cukrowej w domu to koszt około 2 zł.

Depilator elektryczny

depilacja depilatorem elektrycznym

Depilator z pęsetami lub dyskami wyrywa włosy wraz z cebulkami.  Efekt gładkości utrzymuje się do 2-3 tygodni.  Dyski i pęsety nie są wieczne - należy je regularnie wymieniać.  Depilatory elektryczne dostępne są w cenie od ok. 100 do nawet 400 zł. 

Depilacja IPL

depilacja depilatorem IPL

Światło IPL uszkadza cebulki włosowe, wprowadzając je w fazę uśpienia i spowalniając ich odrastanie. Efekt utrzymuje się zazwyczaj kilka lub kilkanaście miesięcy.

Żywotność lampy wynosi od zazwyczaj od 150 do 500 tysięcy impulsów. 

300 tysięcy impuls pozwala na użytkowanie depilatora IPL przez 15 lat.

Jeden zabieg w salonie kosmetycznym może kosztować około 400 zł. 

Zakup domowego depilatora IPL to koszt od 700 do nawet 2000 zł.

Depilacja laserowa

depilacja depilatorem laserowym

Światło lasera uszkadza mieszki włosowe, dzięki temu te nie odrastają Trwały efekt - utrzymuje się nawet kilka lat. Depilator laserowy jest niezużywalny.

5 zabiegów w salonie kosmetycznym to koszt około 7200 zł.

Zakup domowego depilatora laserowego to koszt przynajmniej 3000 zł. 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas