Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaka lokówka do włosów krótkich?

lokówka do włosów krótkich - jaką wybrać

Wiele kobiet marzy o delikatnych falach, drobnych loczkach czy sprężystych i mocno skręconych lokach. Takie fryzury najlepiej będą prezentować się na długich lub średnio długich włosach. Nie oznacza to jednak, że posiadaczki krótkich włosów nie mogą skorzystać z lokówki i z jej pomocą wyczarować efektownej fryzury. Sprawdźmy, jaka lokówka do włosów krótkich będzie najlepsza.

Jak wybrać lokówkę do włosów?

Lokówka do włosów sprawdzi się przy wszystkich rodzajach włosów. Kobiety z długimi włosami mają większe pole do popisu, ponieważ mogą stworzyć praktycznie każdy rodzaj loków – mocno skręcone loki, romantyczne fale lub naturalnie wyglądające loki. Wbrew pozorom, z lokówek korzystają również posiadaczki krótkich włosów. Z tego względu przy wyborze lokówki należy kierować się przede wszystkim kondycją, długością i rodzajem włosów. Do grubych i długich włosów idealne będą lokówki, które nagrzewają się do wysokiej temperatury, nawet do 200°C. Natomiast osoby z cienkimi pasmami powinny wybierać modele oferujące niskie temperatury.

Lokówki

Jaka lokówka do włosów krótkich?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, kobiety z krótkimi włosami również chętnie sięgają po lokówki. Jednak w innym celu niż posiadaczki długich włosów, którym zależy na uzyskaniu pięknych loków lub naturalnych fal. Chodzi o to, aby nadać objętości włosom i unieść je u nasady. Jaka zatem lokówka do włosów krótkich będzie najlepsza?

 

jaka jest najlepsza lokówka do włosów krótkich

 

Lokówka tradycyjna

Jest to najpowszechniejszy model lokówki. Posiada wałek o średnicy od 15 do 25 mm, a z boku znajduje się klips, który przeznaczony jest do przytrzymywania pasma włosów. Taka lokówka pozwala uzyskać zarówno mocno skręcone loki, jak i delikatne fale. Jednak to, jakie loki uzyskamy, będzie w dużej mierze uzależnione od sposobu nawijania włosów na wałek, a także od kąta, pod jakim będziemy trzymać lokówkę.

 

lokówka tradycyjna

Lokówka do włosów krótkich – gruba

Lokówka gruba w zasadzie od tradycyjnej różni się tylko grubością wałka. Jego średnica może wynosić od 32 do nawet 38 mm. Dzięki temu posiadaczki długich włosów mogą uzyskać loki o dużej objętości. Jeśli natomiast chodzi o krótkie włosy, taka lokówka pozwoli doskonale podnieść je u nasady.

 

lokówka gruba

Lokówka stożkowa

Kolejna lokówka do włosów krótkich to lokówka stożkowa. Swoją nazwę zawdzięcza końcówce w kształcie stożka. Pozwala ona uzyskać loki o różnej objętości – u nasady będą grubsze i luźniejsze, natomiast na końcówkach drobniejsze i bardziej skręcone.

 

lokówka stożkowa

Lokówko-suszarka – idealna do włosów krótkich

Do włosów krótkich świetnie sprawdzi się również lokówko-suszarka. Nie jest to oczywiście typowa lokówka, bo oprócz kręcenia włosów, oferuje również możliwość ich suszenia. Lokówko-suszarka składa się z podłużnej rączki i wałka, z którego wydobywa się ciepłe powietrze. Zazwyczaj oferuje wałki o różnych średnicach, które pozwolą stworzyć mniej lub bardziej skręcone włosy. Jeśli więc zastanawiacie się, jaka lokówka do włosów krótkich sprawdzi się najlepiej, z pewnością będzie to ten rodzaj. Nie tylko skutecznie wysuszy włosy, ale również uniesie je u nasady i znacznie zwiększy ich objętość.

 

lokówko-suszarka

Lokówka automatyczna

Kolejnym rodzajem lokówki, która może być wykorzystana również u osób z krótkimi włosami jest model automatyczny. Dzięki niemu cały proces kręcenia przebiegnie jeszcze szybciej i sprawniej, a także bez większego skupienia na szczegółach - urządzenie zrobi to za nas! Włosy są równomiernie nawijane na wałek w taki sposób, którego nie powstydziłby się niejeden fryzjer.

 

lokówka automatyczna

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas