Prostownica do włosów powoli staje się niezbędnym sprzętem w łazience każdej kobiety. Skutecznie wyprostuje fale, grube loki czy niesforne kosmyki, odstające w różnych kierunkach. Co ciekawe, można nią również zakręcić elastyczne loki lub uzyskać romantyczne fale. Niestety wykorzystuje ona wysoką temperaturę, która może przyczyniać się do elektryzowania i puszenia się włosów. Na szczęście jest na to proste rozwiązanie – prostownica do włosów z jonizacją. W jaki sposób działa i czy warto w nią zainwestować?

Jak działa jonizacja w prostownicy do włosów?

Prostownica do włosów jest urządzeniem elektrycznym, które do prostowania włosów wykorzystuje wysoką temperaturę. To właśnie tak wysoka temperatura sprawia, że na włosach pojawiają się naładowane dodatnio ładunki elektryczne, przyczyniające się do ich elektryzowania się. Aby temu zapobiec, producenci wyposażają swoje prostownice w funkcję jonizacji. Dzięki niej generowane są jony ujemne, które neutralizują niekorzystne jony dodatnie. Prostownica do włosów z jonizacją sprawdzi się u wszystkich użytkowniczek. Jednak jest szczególnie polecana kobietom, które systematycznie farbują włosy. Jony ujemne nie tylko zapobiegają puszeniu się włosów, ale również skutecznie zamykają ich łuski, dzięki czemu kolor utrzymuje się znacznie dłużej.

Prostownice

Jakie są największe zalety jonizacji?

Prostownica do włosów z jonizacją sprawi, że nasze włosy będą lepiej się układać. Dzięki temu, że jony ujemne zamykają łuski włosów, te stają się gładsze, bardziej błyszczące i znacznie chętniejsze do współpracy. Mając takie urządzenie w domu, każdego dnia szybko wyprostujemy włosy i zapomnimy o efekcie elektryzowania. Jeszcze lepsze rezultaty uzyskamy, gdy po wymyciu włosów, wysuszymy je suszarką z jonizacją, a dopiero później przystąpimy do ich prostowania.

 

prostownica do włosów z jonizacją - jak wybrać

 

Jakie dodatkowe funkcje ma prostownica do włosów z jonizacją?

Prostownice z jonizacją należą do dość zaawansowanych urządzeń, dlatego często oferują wiele dodatkowych funkcji. Niektóre podczas pracy uwalniają cząsteczki keratyny, które zapobiegają przesuszaniu się włosów i ich uszkodzeniom. Taki model będzie doskonałym wyborem, ponieważ nie tylko skutecznie wyprostuje włosy, ale również zapewni im odpowiednią pielęgnację. W sprzedaży dostępne są również prostownice z podczerwienią, która regeneruje i pobudza włosy, a także modele wykorzystujące parę podczas stylizacji.

Prostownica do włosów z jonizacją – jaką wybrać?

Ze względu na to, że generowane jony ujemne są niewidoczne, nie mają żadnego zapachu ani smaku, warto wybrać droższą prostownicę, pochodzącą od sprawdzonego producenta. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że urządzenie faktycznie posiada jonizację. Podczas wyboru, należy wziąć pod uwagę podstawowe parametry prostownicy, takie jak: czas nagrzewania, możliwość regulacji temperatury i oczywiście zastosowane płytki. Są one bowiem najważniejszym elementem urządzenia – wpływają nie tylko na szybkość nagrzewania, ale również na bezpieczeństwo włosów. Prostownica do włosów z jonizacją może być wyposażona zarówno w płytki ceramiczne, tytanowe, turmalinowe, jak i diamentowe.

 

higiena-i-uroda.png [27.16 KB]