Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Kiedy wiadomo, że powerbank jest naładowany?

ładowanie powerbanku

Power bank to przenośne źródło energii, za pomocą którego możemy naładować różne urządzenia mobilne, bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego. Gdy energia w urządzenia się skończy, konieczne będzie podłączenie go do ładowania na określoną ilość czasu. W poniższym artykule wyjaśnimy, kiedy wiadomo, że powerbank jest naładowany, by niepotrzebnie nie wydłużać cyklu ładowania.

Jak naładować powerbank?

Czy powerbank się rozładowuje? Oczywiście! Właśnie dlatego należy go systematycznie ładować. Po zakupie urządzenia bardzo ważne jest jego pierwsze ładowanie, które musi być przeprowadzone do pełna. Jeśli nie naładujemy go do pełna, możemy doprowadzić do uszkodzenia ogniw, a co za tym idzie, do zniszczenia całego urządzenia. Ładowanie zawsze powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta, za pomocą oryginalnego kabla lub ładowarki.


Oto kilka wskazówek dotyczących prawidłowego ładowania i użytkowania power banku:

  • Raz na kilka tygodni należy całkowicie rozładować ogniwa w power banku, a następnie naładować do maksimum.
  • Należy unikać krótkich doładowań, ponieważ skracają one żywotność baterii.
  • Podczas ładowania powerbanku nie należy podłączać do niego innych urządzeń mobilnych, gdyż będą one pobierać prąd, co wydłuży czas ładowania urządzenia.
  • Powerbank należy ładować tyle czasu, ile zaleca producent.
  • Do ładowania nie wolno stosować uszkodzonych kabli, gdyż grozi to uszkodzeniem urządzenia.

jak długo ładuje się powerbank

Jak długo ładować powerbank?

Wiele osób zastanawia się, ile ładować powerbank. Na to pytanie nie można jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ czas ładowania powerbanku będzie uzależniony od kilku czynników, m.in.: pojemności akumulatora, czy rodzaju złącza.

Power bank może się zatem ładować od 2 do nawet kilkudziesięciu godzin. Urządzenia o mniejszej pojemności będą ładować się szybciej niż powerbanki o dużej pojemności. Na czas ładowania wpływ ma również rodzaj złącza. Standardowe złącze microUSB, które służy do ładowania powerbanku przez ładowarkę sieciową, jest stosunkowo wolne. Znacznie szybsze jest ładowanie poprzez złącze USB-C, czyli tzw. technologię Power Delivery.


Ile ładować powerbank 10000 mAh? Jeśli do naładowania wykorzystujemy złącze microUSB, będziemy potrzebować około 5-6 godzin. Natomiast w przypadku szybkiego ładowania poprzez złącze USB-C, wystarczą nam około 3 godziny.

Powerbanki

 

Kiedy wiadomo, że powerbank jest naładowany?

Jak sprawdzić, czy nasz powerbank jest naładowany? To bardzo proste, ponieważ poinformuje nas o tym migająca dioda. Każdy powerbank ma bowiem wskaźnik z czterema diodami LED. Na początku ładowania zaświeci się tylko jedna dioda. Natomiast w miarę upływu czasu stan naładowania będzie się zwiększać, o czym poinformuje nas kolejna świecąca dioda. Gdy zaświecą się wszystkie cztery diody, będzie to oznaczało, że powerbank został naładowany.


Może się jednak zdarzyć tak, że diody LED w powerbanku zostaną uszkodzone. W takim przypadku niezwykle trudno jest oszacować stan naładowania urządzenia. Należy zatem rozładować powerbank do końca, a następnie sprawdzić w instrukcji, jak długo powinno się ładować urządzenie. Wówczas należy ładować power bank przez tyle godzin, ile producent podał w instrukcji.

Gdy powerbank naładuje się do pełna, należy go od razu odłączyć od źródła zasilania. Przeładowanie skraca bowiem jego żywotność, ponieważ powoduje przegrzanie, a przy wyższej temperaturze bateria traci swoją wydajność.

ile powinien ładować się powerbank

 

akcesoria-multimedialne.png [26.96 KB]

 

Jaka jest żywotność powerbanków?

Musimy pamiętać, że ogniwa litowo-jonowe, które stosowane są w powerbankach nie są wieczne. Powerbanki mają określone cykle ładowania - większość z nich gwarantuje od 300 do 500 cykli ładowań, pod warunkiem, że są prawidłowo użytkowane. Po przekroczeniu określonej liczby ładowań żywotność baterii zaczyna spadać. Dlatego tak ważne jest, aby ładować urządzenie rzadziej, ale dłużej. To właśnie krótkie doładowania przynoszą najwięcej szkód, i to nie tylko w powerbankach, ale również innych urządzeniach elektrycznych. Z takich krótkich doładować korzystajmy zatem tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Dlaczego powerbank nie ładuje telefonu?

Jeśli nie możemy naładować swojego telefonu za pomocą powerbanku, najprawdopodobniej jest on rozładowany. W takiej sytuacji wystarczy podłączyć urządzenie do ładowania. Przyczyna takiego stanu rzeczy może być jednak poważniejsza. Problemy z ładowaniem mogą być spowodowane wadliwym portem, pęknięciem wewnętrznego rdzenia kabla, awarią w łańcuchu elektrycznym albo awarią kontrolera.

Jeżeli powerbank nie ładuje telefonu, wina może leżeć po stronie urządzenia mobilnego. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy powerbank będzie w stanie naładować inne urządzenie, np. tablet czy głośnik bezprzewodowy.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas