Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czym jest Smart TV? Czy warto go kupić?

telewizor smart TV - co to jest

Telewizor Smart TV oferuje o wiele więcej możliwości niż tradycyjny odbiornik. Ten inteligentny telewizor pozwala nie tylko cieszyć się ulubionymi filmami i serialami, ale również wygodnie korzystać z dobrodziejstw Internetu. Nie wstając z łóżka, sprawdzimy naszą pocztę, wykonamy przelew albo przejrzymy portale społecznościowe czy obejrzymy zdjęcia zapisane w pamięci smartfona. Czy taki telewizor sprawdzi się w każdym domu? Kto będzie z niego najbardziej zadowolony?

Telewizor Smart TV – z czym to się je?

Mianem Smart TV określa się telewizory, które swoją funkcjonalnością wykraczają poza standardowe odtwarzanie filmów, seriali i programów. Nazwa ta przysługuje odbiornikom, które łączą usługi dostarczane przez nadawców telewizji z tymi dostarczanymi przez sieci internetową. Inteligentny telewizor pozwala więc nie tylko oglądać ulubione programy, ale również korzystać z różnych platform VOD (tzw. telewizja na życzenie), przeglądarki internetowej, poczty e-mail, mediów społecznościowych (Facebook, Twitter), bankowości elektronicznej czy innych zasobów Internetu. Taki telewizor działa na podstawie zainstalowanego systemu operacyjnego, np. Android TV, WebOS TV czy Tizen.

Od podstawowych modeli telewizorów różni się też innymi elementami – posiada szybki procesor, pamięć wewnętrzną, moduły Wi-Fi oraz Bluetooth.

telewizor smart TV - jak działa

Dla kogo telewizor Smart TV?

Telewizor Smart TV ma szereg zalet. Jeśli często urządzasz maratony filmowe i na bieżąco oglądasz seriale, taki telewizor będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu, że zapewnia on dostęp do serwisów VOD, każdego dnia będziesz mógł wybierać najciekawsze pozycje z bogatej oferty filmów, seriali i programów. Co więcej, wszystkie produkcje obejrzysz bez trwających w nieskończoność reklam. Będziesz mógł przerwać oglądanie w dowolnym momencie, a na drugi dzień wznowić film dokładnie od tego momentu, na którym skończyłeś oglądanie. Telewizor Smart TV będzie więc obowiązkowym wyposażeniem każdego kinomaniaka.

Osoby, które fascynują się światem youtuberów i poświęcają wiele czasu na oglądanie swoich ulubionych podcastów i audycji, również będą zadowolone z funkcji, jakie oferuje telewizor Smart TV. Będą bowiem mogły oglądać ulubione filmiki na dużym ekranie – w lepszej jakości i rozdzielczości. Inteligentny telewizor docenią również osoby zapracowane, które nie mają czasu, by na żywo śledzić wszystkie kanały. Dysponując takim telewizorem, w dowolnym momencie będą mogły odtworzyć swój ulubiony program.

Piloty uniwersalne

Jak wybrać telewizor Smart TV?

Choć telewizor Smart TV jest droższy niż standardowy odbiornik, zdecydowanie warto go kupić. Przed zakupem powinniśmy jednak zwrócić uwagę na jego parametry obrazu i dźwięku, gdyż na pewno będziemy spędzać przy nim więcej czasu niż przy zwykłym odbiorniku. Warto również spojrzeć na telewizor od strony sterowania – do tej czynności służy pilot, ale niektóre modele umożliwiają również sterowanie głosowe, a nawet sterowanie przy pomocy gestów rąk.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas