Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Telewizor w salonie – postawić na szafce czy zawiesić na ścianie?

telewizor w salonie - na ścianie czy na szafce

Salon to reprezentacyjna część każdego mieszkania. To w nim przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną czy po prostu odpoczywamy. Jest to więc naturalne miejsce na umieszczenie telewizora. Kwestią, która pozostaje do uzgodnienia, jest jedynie ulokowanie odbiornika. Musi on bowiem dobrze wpasować się w styl wnętrza, a co ważniejsze — pozwalać na komfortowe oglądanie telewizji. Zastanawiasz się, gdzie umieścić telewizor w salonie? Możesz go ustawić na szafce albo powiesić na ścianie. O mocnych i słabych stronach obu rozwiązań, dowiesz się z naszego poradnika.

Telewizor na szafce – zalety i wady

Kiedyś telewizor w salonie ustawiało się na meblościance lub dedykowanej do tego celu szafce RTV. Choć aktualnie mamy możliwość zawieszania odbiornika na ścianie, wciąż jest to popularne i chętnie wybierane rozwiązanie. Dlaczego? Przede wszystkim jest to mało angażująca czynność, która nie wymaga wiercenia dziur w ścianie. Wystarczy pójść do sklepu, kupić pasującą do wystroju wnętrza szafkę i ustawić na niej telewizor. Takie rozwiązanie pozwala również uniknąć problemów z nieestetycznie zwisającymi kablami, gdyż są one schowane za szafką. Poza tym szafkę z telewizorem można bez problemu przesunąć w inne miejsce, co w przypadku ściennego montażu jest niemożliwe.

Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad – wręcz przeciwnie. Nie dość, że będziemy musieli kupić nową szafkę RTV, przez co narazimy się na dodatkowe koszty, to jeszcze będzie ona zajmować sporo miejsca w salonie. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się więc w małych pomieszczeniach, w których liczy się każda wolna przestrzeń. Telewizor ustawiony na szafce nie będzie również dobrym wyborem dla osób, które mają małe dzieci lub zwierzęta, gdyż istnieje niebezpieczeństwo, że zostanie strącony i się rozbije.

telewizor w salonie na szafce RTV

Telewizor na ścianie – największe korzyści

Telewizor w salonie można również zawiesić na ścianie. To rozwiązanie jest zdecydowanie popularniejsze, nie tylko ze względów praktycznych, ale i wizualnych. Duży, płaski telewizor ze smukłą ramką będzie bowiem pięknie prezentował się na pustej ścianie. Poza tym możemy pokusić się o zakup naprawdę dużego odbiornika, ponieważ jedynym, co nas ogranicza, jest wielkość ściany. Telewizor zamontowany na ścianie jest również bezpieczniejszym rozwiązaniem — bawiące się dzieci po prostu do niego nie dosięgną, co niweluje możliwość jego uszkodzenia. Co więcej, telewizor zawieszony na ścianie pozwala wygodnie oglądać telewizję z różnych miejsc w pomieszczeniu, co jest szczególnie ważne, jeśli urządzamy seanse filmowe w dużym gronie.

Uchwyty na telewizor

Gdzie umieścić telewizor w salonie?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się postawić telewizor na szafce, czy zawiesić go na ścianie, musisz pamiętać o jego odpowiednim ustawieniu. Powinien on bowiem znaleźć się naprzeciwko kanapy tak, aby środek ekranu był mniej więcej na wysokości Twojego wzroku. Pod żadnym pozorem nie stawiaj telewizora naprzeciwko okien. Wpadające światło będzie odbijać się na ekranie i razić Cię w oczy, a do tego niepotrzebnie nagrzewać urządzenie. Telewizor w salonie będzie również pełnił funkcje reprezentacyjne, dlatego pamiętaj, aby starannie ukryć wszystkie przewody.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas