Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

W jaki sposób podłączyć smartfon do telewizora?

jak podłączyć smartfon do telewizora

Chyba nie ma osoby, która nie miałaby w domu telewizora. Choć kiedyś służyły nam głównie do oglądania programów telewizyjnych, teraz oferują wiele innych możliwości. Najczęściej oglądamy na nich ulubione filmy i seriale poprzez platformy Vod, gramy w gry, korzystamy z zasobów Internetu, a także oglądamy zdjęcia z telefonu na dużym ekranie. Sprawę ułatwia fakt, że telefon możemy bez problemu połączyć z telewizorem i wyświetlać wszystko na dużym ekranie. Sprawdźmy zatem, jak podłączyć smartfon do telewizora i akie akcesoria będą nam do tego potrzebne.

Jak podłączyć smartfon do telewizora? Za pomocą kabla HDMI

Jeśli nasz telewizor nie posiada modułu Wi-Fi i nie możemy zdalnie podłączyć do niego smartfona, musimy sięgnąć po tradycyjne rozwiązanie, jakim jest kabel HDMI. Wszystkie dostępne w sprzedaży smartfony posiadają złącze Micro-USB, a dodatkowo większość z nich wspiera tryb MHL, który pozwala na transmisję obrazu. Jeśli chcemy podłączyć smartfon do telewizora, musimy kupić odpowiednią przejściówkę MHL Micro-USB-HDMI. Ceny takich akcesoriów zaczynają się już od około 20 zł, nie jest to więc duży wydatek. Mając taką przejściówkę, będziemy mogli wyświetlać obraz smartfona na dużym ekranie telewizora. Musimy jednak liczyć się z tym, że nasz smartfon będzie wtedy znacznie wolniej działać, a szybciej zwiększy się zużycie baterii.

Kable HDMI

Połączenie smartfona z telewizorem za pomocą Wi-Fi

Innym sposobem jest podłączenie smartfona do telewizora przy użyciu modułu Wi-Fi. Wystarczy pobrać na telefon dedykowaną aplikację, która umożliwi sterowanie odbiornikiem właśnie z poziomu smartfona. Takich aplikacji jest bardzo dużo, a do najpopularniejszych należą MiracastScreen MirroringSmart View (w telewizorach marki Samsung), Chromcast i Szybkie połączenie. Po zainstalowaniu jednej z tych aplikacji należy wybrać model telewizora, a następnie sparować oba urządzenia według instrukcji. Proces synchronizacji może się różnić w zależności od modelu telewizora i smartfona. Po skonfigurowaniu, na ekranie telewizora pojawi się zduplikowany wyświetlacz naszego smartfona.

podłączenie smartfona do telewizora

Jak podłączyć smartfon do telewizora bez Wi-Fi?

Jeśli nasz telewizor nie ma funkcji Smart TV, a więc nie można się z nim połączyć za pomocą Wi-Fi, można skorzystać ze specjalnej przystawki TV. Jest to niewielkie urządzenie, które łączy się z telewizorem za pomocą kabla HDMI. Do najpopularniejszych adapterów należą Google Chromecast czy Xiaomi Mi Box. Po podłączeniu ich do telewizora zyskamy nie tylko dostęp do zasobów Internetu, ale również możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazów ze smartfona na dużym ekranie.

Smartfony

Dlaczego warto podłączyć smartfon do telewizora? 

Gdy wracamy z wakacji, chcemy pochwalić się zdjęciami rodzinie i najbliższym przyjaciołom. Zgrywanie wszystkich zdjęć i filmików ze smartfona na dysk komputera, a później z komputera na pendrive’a może zająć wiele czasu, szczególnie jeśli kolekcja zdjęć jest bardzo pokaźna. W takiej sytuacji o wiele szybciej i łatwiej jest podłączyć smartfona do telewizora i od razu wyświetlać zdjęcia na dużym ekranie. Wtedy wszyscy będą mogli swobodnie podziwiać nasze pamiątki z podróży.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas