Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki wybrać robot kuchenny?

robot kuchenny

Robot kuchenny to podstawowe wyposażenie każdego cukiernika i miłośnika gotowania. Jest on w stanie wyręczyć nas z wykonywania wielu kuchennych czynności, np. zagniatania ciasta, ubijania bezy czy siekania na drobno warzyw do sałatki. Odpowiednio dobrany robot przyspieszy i ułatwi przyrządzanie codziennych posiłków. Zanim jednak udamy się do sklepu po zakup robota, powinniśmy dokładnie zapoznać się z modelami dostępnymi na rynku.

Robot kuchenny z misą

Do najtańszych i najmniej zaawansowanych robotów kuchennych dostępnych na rynku, należą modele z misą. Mają one podstawę z silnikiem, korpus i misę, która wykonana jest ze stali lub tworzywa sztucznego. W takich modelach mieszadło obraca się tylko wokół własnej osi – zgodnie ze wskazówkami zegara. Robot kuchenny z misą najczęściej wykorzystuje się do ubijania, mieszania, miksowania i zagniatania ciasta. W zależności od modelu, jego funkcjonalność można rozbudowywać poprzez zakup oddzielnych akcesoriów.

Roboty kuchenne

Robot kuchenny z malakserem (multiplekser)

Bardziej zaawansowany jest robot kuchenny z malakserem, ponieważ występuje z wieloma wymiennymi elementami. Tego typu roboty posiadają podstawę z silnikiem, na której umieszczony jest podajnik z pojemnikiem i ostrzami. Dzięki takiej konstrukcji łatwo można wymieniać końcówki, np. moduł malaksera czy blendera, gdyż zakłada się je od góry. Oprócz podstawowych funkcji, takich jak ubijanie czy mieszanie, robot kuchenny z malakserem może również siekać i rozdrabniać produkty, a także mielić mięso. Wszystko zależy od tego, jakie przystawki znajdują się w zestawie. Ceny takich robotów zaczynają się od stosunkowo niskiego pułapu. Jednak wzrastają proporcjonalnie do wzrostu ilości dodatkowych akcesoriów.

Robot planetarny

Zdecydowanie najdroższym i równocześnie najbardziej zaawansowanym modelem jest robot planetarny. Choć z wyglądu bardzo przypomina standardowego robota z misą, ponieważ tak jak on posiada podstawę, korpus i misę, działa w inny sposób i oferuje o wiele więcej możliwości. Mieszadła takiego robota obracają się wielokierunkowo – nie tylko wokół własnej osi, ale również wokół misy. Właśnie od takiego sposobu mieszania produktów wzięła się nazwa „robot planetarny”. Dzięki takiej technologii robot pracuje szybciej i efektywniej, gdyż wszystkie składniki zostają dokładnie wymieszane. Warto dodać, że model planetarny ma w zestawie więcej końcówek niż tradycyjny robot kuchenny. Właśnie dlatego początkowo wykorzystywany był tylko w przemyśle. Dzisiaj jest on jednym z najpopularniejszych urządzeń przeznaczonych do domowego użytku.

 

jaki robot planetarny wybrać

 

Roboty planetarne

Jak wybrać dobry robot kuchenny?

Decyzja o wyborze robota kuchennego powinna być podyktowana indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Jednak niezależnie od tego, na który model się zdecydujemy, przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim sprawdźmy, z jakich materiałów wykonano robota – zarówno jego obudowę, jak i misę. Ma to bardzo duże znaczenie dla długości użytkowania urządzenia. Poza tym kluczowymi parametrami będą moc robota, regulacja prędkości oraz wielkość misy. Jeśli chcemy, aby robot kuchenny zastąpił kilka mniejszych urządzeń AGD, powinniśmy wybrać model, który w swoim wyposażeniu posiada wiele końcówek.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas