Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jakie parametry powinny mieć słuchawki dla graczy?

słuchawki dla graczy - jakie wybrać

Z pewnością każdy miłośnik gier komputerowych zdaje sobie sprawę, jak ważne są odpowiednie słuchawki. Nie tylko pozwalają cieszyć się brzmieniem muzyki i ułatwiają komunikację między graczami, ale również pomagają zorientować się, z której strony nadchodzi atak, co jest bardzo ważne w wirtualnych rozgrywkach. Jak zatem wybrać dobre słuchawki dla graczy, aby każda wirtualna misja zakończyła się sukcesem?

Słuchawki gamingowe

Jaka konstrukcja słuchawek będzie najlepsza?

Dla graczy komputerowych polecane są słuchawki nauszne, ponieważ zapewniają głęboki dźwięk i wygodę użytkowania, co jest bardzo ważne w przypadku kilkugodzinnej rozgrywki. Mogę one mieć konstrukcję:

  • Zamkniętą – są to najczęściej polecane słuchawki dla graczy. Cechują się szczelną konstrukcją, dzięki czemu doskonale izolują dźwięki dochodzące z zewnątrz, przez co pozwalają w pełni skoncentrować się na grze.
  • Otwartą – tego typu słuchawki zapewniają naturalny, niezniekształcony dźwięk, ale słabo izolują dźwięki z otoczenia.
  • Półotwartą – takie słuchawki łączą w sobie cechy dwóch powyższych konstrukcji. Zapewniają dobrą jakość dźwięku, a do tego optymalnie wygłuszają odgłosy z zewnątrz.

słuchawki dla graczy - zamknięte czy otwarte

źródło: soundmanual.com

Słuchawki dla graczy przewodowe czy bezprzewodowe?

Ze względu na sposób podłączenia do komputera, słuchawki dla graczy mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. Gracze najczęściej sięgają po modele przewodowe, ponieważ zapewniają one bezpieczeństwo i niezawodność działania w czasie wirtualnych rozgrywek. Co prawda musimy mieć wolne gniazdko słuchawkowe lub port USB, aby podłączyć je do komputera, ale zazwyczaj nie stanowi to problemu. Słuchawki bezprzewodowe mogą wydawać się dobrym wyborem dla graczy, ponieważ nie mają kabla, który mógłby w jakimś stopniu ograniczać ruchy. Jednak działają one na baterii, a więc wymagają systematycznego ładowania. Może się również zdarzyć tak, że rozładują się podczas przechodzenia wyjątkowo długiej misji.

 

SŁUCHAWKI.png [25.76 KB]

 

Słuchawki z mikrofonem

Jeśli zazwyczaj gramy w gry online lub drużynowe, powinniśmy rozważyć zakup słuchawek z mikrofonem. Dzięki niemu będziemy mogli szybciej komunikować się z pozostałymi graczami, niż pisząc wiadomość na klawiaturze. Słuchawki dla graczy powinny posiadać solidne, ale zarazem elastyczne ramię mikrofonu, co pozwoli swobodnie regulować jego odległość od ust.

jak wybrać słuchawki dla graczy

Czysty i mocny dźwięk

Warto szukać słuchawek, które zapewniają czysty i wyraźny dźwięk, pozbawiony zniekształceń. Przed zakupem przyjrzyjmy się więc takim parametrom jak pasmo przenoszenia, impedancja głośników czy natężenie dźwięku. Warto również zainteresować się efektem dźwięku przestrzennego, który sprawi, że lepiej wczujemy się w wirtualną grę.

Słuchawki dla graczy – komfortowe użytkowanie

Dobry słuchawki dla graczy powinny być przede wszystkim wygodne w noszeniu. Nigdy nie wiadomo, ile godzin spędzimy przed ekranem komputera, próbując przejść wyjątkowo trudną misję w grze. Powinniśmy więc wybrać słuchawki z elastycznym i stosunkowo miękkim pałąkiem. Nie może on uciskać naszej głowy, gdyż szybko wywoła bóle. Natomiast jeśli będzie zbyt luźny, słuchawki będą nam spadać z głowy, uniemożliwiając prowadzenie wirtualnej rozgrywki. Upewnijmy się również, że nauszniki wyłożone są miękką pianką – dzięki temu nie będą ściskać małżowiny i wywoływać bólu.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas