Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jakie słuchawki do biegania będą najlepsze?

słuchawki do biegania - jakie wybrać

Nic tak nie motywuje do wysiłku fizycznego, jak ulubiona muzyka. Trudno się więc dziwić, że słuchawki stały się podstawowym wyposażeniem osób, które regularnie biegają. Niestety wybór takich słuchawek nie jest prosty, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się konstrukcją, wykonaniem, designem oraz ceną. Z naszego poradnika dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę, wybierając słuchawki do biegania.

Słuchawki do biegania – jaki rodzaj?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów słuchawek. Jednak nie wszystkie sprawdzą się podczas uprawiania sportu. Wydaje się, że do biegania najodpowiedniejsze będą trzy rodzaje:

  • Słuchawki nauszne – tego typu słuchawki połączone są ze sobą pałąkiem i noszone na głowie. Zapewniają dobrą izolację od otoczenia, ponieważ szczelnie przylegają do małżowiny. Ich zaletą jest również generowanie wysokiej jakości dźwięku. Poza tym na pałąku znajduje się przycisk do sterowania dźwiękiem.

nauszne słuchawki do biegania

 

  • Słuchawki douszne lub dokanałowe – są one chętnie wybierane przez biegaczy ze względu na swoją lekkość i niewielki rozmiar. Poza tym nie izolują całkowicie użytkownika od hałasu, przez co zapewniają większe bezpieczeństwo. Podczas uprawiania sportu bez problemu usłyszymy jadący samochód czy innych uczestników ruchu.

dokanałowe słuchawki do biegania

  • Słuchawki zauszne – takie słuchawki również sprawdzą się do biegania. Nie są one połączone pałąkiem, ale zakłada się je na uszy od zewnętrznej strony. Dzięki temu zapewniają dobrą jakość dźwięku i nie przesuwają się podczas biegu.

zauszne słuchawki do biegania


Które z tych słuchawek będą najlepsze do biegania? Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź, gdyż każdy w inny sposób będzie rozumiał pojęcie wygody. Wszystkie modele mają swoje zalety i wady, dlatego decyzja o wyborze odpowiednich słuchawek powinna być podyktowana indywidualnymi preferencjami.

Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki do biegania – przewodowe czy bezprzewodowe?

Wybierając słuchawki do biegania, musimy wziąć pod uwagę jeszcze jeden podział. Mianowicie, czy wybrać model przewodowy, czy może bezprzewodowy. Te drugie są nieco droższe, jednak wydaje się, że podczas uprawiania sportu lepiej się sprawdzą niż słuchawki przewodowe. Większość dostępnych w sklepach modeli łączy się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth. Dzięki temu, że takie słuchawki nie posiadają kabli, gwarantują pełną swobodę ruchów, co jest najważniejsze podczas aktywności fizycznej. Nie trudno jest sobie wyobrazić kabel plączący się między rękami podczas biegania. Wystarczy jedno gwałtowne pociągnięcie, aby wyrwać słuchawki z uszu, a nawet je uszkodzić. Dlatego do biegania zdecydowanie lepsze będą słuchawki bezprzewodowe niż przewodowe.

przewodowe czy bezprzewodowe - jakie słuchawki do biegania

Słuchawki przewodowe

Jakie cechy powinny mieć słuchawki do biegania?

Nie tylko słuchawki do biegania, ale również do innych aktywności sportowych, powinny być wodoodporne. Podczas intensywnego treningu słuchawki będą mieć kontakt z potem, co może je narazić na uszkodzenia. Poza tym podczas biegania zawsze może zaskoczyć nas deszcz. Słuchawki sportowe powinny więc mieć standard wodoszczelności IPX4, który oznacza ochronę przed rozpryskującą z dowolnego kierunku wodą. Poza tym takie słuchawki powinny charakteryzować się wytrzymałą konstrukcją i stabilnością, gdyż każdy wysiłek fizyczny wiąże się z wykonywaniem intensywnych ruchów, które mogą powodować wypadanie słuchawek z uszu. Wybierając słuchawki sportowe, warto również zwrócić uwagę, czy posiadają wbudowany mikrofon, który umożliwi wygodne prowadzenie rozmów podczas treningu.

 

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas