Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czy warto kupić laptop z dotykowym ekranem?

laptop z dotykowym ekranem - wady i zalety

Kilka lat temu na rynku pojawiły się laptopy z dotykowymi ekranami. Łączą w sobie funkcjonalność standardowego laptopa z tabletem, dzięki czemu mogą być wykorzystywane zarówno w celach rozrywkowych, jak i biurowych. Jakie są zalety takich urządzeń i dla kogo są przeznaczone?

Laptop z dotykowym ekranem – dostępne rodzaje

Laptop dotykowy składa się z takich samych podzespołów, co pozostałe laptopy. Różni się od nich jedynie tym, że ma wbudowany ekran dotykowy, dzięki czemu, zamiast używać myszki lub touchpada, możemy obsługiwać go palcami. W ekrany dotykowe wyposażone są zarówno laptopy tradycyjnekonwertowalnehybrydowe, jak i ultrabooki, przy czym oferta tych ostatnich jest zdecydowanie największa.

Laptop z dotykowym ekranem – zalety

Tego typu laptopy są dziś łatwo dostępne, a ich zakup nie obciąża portfela w tak dużym stopniu, jak kiedyś. Są cenione przede wszystkim za wygodną obsługę, ponieważ nie wymagają stosowania myszki, ani obsługi touchpada, co na dłuższą metę jest dość problematyczne. Dotykowy ekran pozwala na intuicyjną i wyjątkowo szybką obsługę, o czym przekonujemy się każdego dnia, użytkując nasze smartfony. Zaletą takiego urządzenia jest również ich wysoka funkcjonalność. Z powodzeniem można z niego korzystać jak ze zwykłego laptopa z klawiaturą albo wykorzystać jako laptop z dotykową tabliczką. Każdy użytkownik może więc sam zdecydować, jak będzie chciał obsługiwać urządzenie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ w niektórych sytuacjach po prostu konieczne jest użycie klawiatury. Warto dodać, że laptop z dotykowym ekranem może skutecznie zastąpić tablet. Ma on większy ekran i mocniejsze podzespoły, więc daje o wiele więcej możliwości niż tablet.

 

dla kogo laptop z dotykowym ekranem

Laptop z dotykowym ekranem – wady

Przeciwnicy tego typu laptopów zarzucają im, że są niewygodne w obsłudze. Nie wszystkie są bowiem modelami hybrydowymi, które umożliwiają całkowite odłączenie ekranu dotykowego od klawiatury. Wiele z nich ma po prostu obracany lub odchylany ekran, przez co korzystanie z nich jedną ręką jest niemożliwe. Co więcej, pisanie treści na klawiaturze dotykowej jest o wiele wolniejsze i mniej wygodne niż na tradycyjnej klawiaturze. Nie zaleca się więc takich laptopów osobom, które w pracy piszą dużo treści czy e-maili. Poza tym w takich laptopach montowane są ekrany z matrycą błyszczącą. Ekran dotykowy będzie więc odbijać światło, więc w jasnych i mocno nasłonecznionych pomieszczeniach będzie po prostu nieczytelny. Musimy się również liczyć z ciągłym czyszczeniem ekranu, gdyż przez cały czas będą na nim widoczne odciski palców.

Myszki bezprzewodowe

Dla kogo polecany jest laptop z dotykowym ekranem?

Laptop z dotykowym ekranem doskonale sprawdzi się w celach rozrywkowych – do przeglądania stron internetowych, korzystania z mediów społecznościowych, grania w gry czy oglądania filmów. Model hybrydowy będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują – nie tylko prywatnie, ale również w interesach. Pozwoli wygodnie uzupełnić dokumenty czy wysłać maila, a po skończonej pracy będzie można odpiąć ekran i korzystać z niego w celach multimedialnych. Taki laptop przyda się również osobom, które często tworzą prezentacjewykresy czy zestawienia.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas