Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki tablet dla dzieci będzie najlepszy?

jaki jest najlepszy tablet dla dziecka

Tablet to poręczne i bardzo funkcjonalne urządzenie, które nadaje się zarówno do nauki, jak i zabawy. Jest tańszy i bardziej mobilny niż komputer, dzięki czemu z łatwością można go wziąć ze sobą do szkoły, na wycieczkę czy nawet do łóżka, by przed snem poczytać książkę. Do tego jest łatwy i wygodny w obsłudze, dlatego doskonale sprawdzi się w rękach dziecka. Pamiętajmy jednak, że tablet dla dzieci powinien cechować się nieco innymi parametrami niż model przeznaczony dla dorosłych.

Ciekawa kolorystyka

Jeśli chcemy, aby dziecko na dłużej zainteresowało się tabletem, powinniśmy poszukać modelu o ciekawym designie i kolorystyce. Na rynku dostępne są całe serie produktowe, które zostały zaprojektowane specjalnie dla najmłodszych dzieci. Często mają niestandardowe kształty i ozdobione są ciekawymi rysunkami, dzięki czemu są bardziej atrakcyjne dla maluchów. W przypadku starszych dzieci powyżej 10 lat, w zupełności sprawdzi się tablet w standardowej kolorystyce.

Jaka wielkość wyświetlacza?

Tablet dla dzieci musi mieć odpowiednią wielkość. Jeśli będzie zbyt duży, nasze pociechy będą mieć problemy z jego utrzymaniem i w rezultacie szybko zniechęcą się do jego użytkowania. Natomiast gdy ekran będzie zbyt mały, oczy dziecka szybko się zmęczą. Wydaje się więc, że najlepszy dla dzieci będzie tablet o przekątnej ekranu od 7 do 9 cali.

Tablety

Tablet dla dzieci – wydajność i bateria

Wybierając tablet dla dziecka, często nie przywiązujemy większej uwagi do zamontowanych w nim podzespołów. Co prawda pociechy nie będą obsługiwać tak zaawansowanych aplikacji, co dorośli, dlatego też tablet nie musi cechować się najlepszymi możliwymi parametrami. Ważne jest jednak, aby miał co najmniej dwurdzeniowy procesor i 1GB pamięci RAM, dzięki czemu zapewni płynną i stabilną pracę. Skoro jesteśmy już przy kwestiach technicznych, warto również zwrócić uwagę na baterię. Dziecko będzie często wykorzystywać tablet do celów rozrywkowych i edukacyjnych, dlatego bateria powinna cechować się dużą pojemnością i pozwalać na przynajmniej 7 godzin pracy.

 

jaki tablet dla dziecka

Blokada rodzicielska

Dostęp do Internetu jest zazwyczaj niezbędny, aby dziecko mogło korzystać z aplikacji potrzebnych do nauki czy niektórych gier. Musimy jednak pamiętać, że w cyberprzestrzeni czyha na najmłodszych wiele niebezpieczeństw. Właśnie dlatego tablet dla dzieci powinien posiadać zabezpieczenie w postaci blokady rodzicielskiej. Jest to praktyczna funkcja, która pozwala ograniczyć dziecku dostęp do wybranych stron internetowych, aplikacji czy niepotrzebnych opcji. Oprócz tego można skorzystać z aplikacji, które rozszerzają blokadę rodzicielską o więcej opcji, np. o ustalenie czasu, jaki dziecko może przeznaczyć na korzystanie z tabletu.

Wysoka jakość wykonania

Na koniec pamiętajmy, że tablet dla dzieci powinien mieć wytrzymałą obudowę. Najmłodsi często nie przykuwają uwagi do pilnowania swoich przedmiotów, przez co łatwo mogą je poważnie uszkodzić. Przed zakupem tabletu sprawdźmy więc, czy jego obudowa jest dobrze dopasowana i czy nie odstaje przy większym docisku. Warto również pokusić się o dodatkową ochronę przed uderzeniami w postaci gumowego etui czy wzmocnionego szkła Gorilla Glass.

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas