Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki wybrać odkurzacz pionowy?

jak wybrać odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy różni się od tradycyjnego pod względem konstrukcyjnym. Dzięki temu, że jego użytkowanie nie wymaga schylania się, będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym na co dzień towarzyszą bóle kręgosłupa. Poza tym najbardziej zaawansowane odkurzacze pionowe mają rozkładaną konstrukcję, dzięki czemu stają się modelami wielofunkcyjnymi. Zastanawiasz się nad zakupem takiego odkurzacza? Podpowiemy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby nie żałować swojego wyboru.

Odkurzacz pionowy – z workiem czy bez?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje odkurzaczy – wyposażone w worek lub pojemnik. Te pierwsze czasy swojej świetności mają już za sobą, dlatego ich oferta jest bardzo mocno okrojona. O wiele większą popularnością cieszą się odkurzacze pionowe bezworkowe. Są one wyposażone w przezroczyste pojemniki, które po każdym sprzątaniu należy opróżnić i wyczyścić, by nie dopuścić do rozwoju pleśni i bakterii. Pojemniki są jednak tak skonstruowane, że można je wygodnie opróżnić nad koszem, nie mając nawet kontaktu z zanieczyszczeniami.

Odkurzacze pionowe

Akumulatorowy czy zasilany sieciowo?

Wybierając odkurzacz pionowy, musisz również zwrócić uwagę na jego rodzaj zasilania. W sklepach wciąż są dostępne modele zasilane sieciowo. Mają one swoje zalety, gdyż można z nich korzystać, kiedy tylko się zechce. Należy jednak pamiętać, że kabel ma ograniczony zasięg i konieczne będzie jego przepinanie między gniazdkami. Drugim rodzajem są odkurzacze akumulatorowe, których największą zaletą jest mobilność. Najbardziej wytrzymałe akumulatory zapewniają nawet 60 minut ciągłej pracy, więc w tym czasie spokojnie zdążysz dokładnie odkurzyć całe mieszkanie.

Jaka powinna być moc odkurzacza?

Wśród użytkowników panuje przekonanie, że to moc jest najważniejszym parametrem odkurzacza i to ona wpływa na wydajność pracy. Tymczasem ważniejsza od mocy jest siła ssąca, ponieważ to ona określa, z jaką skutecznością urządzenie będzie wciągać zanieczyszczenia. Producenci jednak najczęściej podają jedynie moc odkurzacza. Jeśli ma on dobrze pracować zarówno na powierzchniach twardych, jak i dywanach, dobrze jest wybrać model o mocy 700-800 W.

 

odkurzacz pionowy - przewodowy czy bezprzewodowy

Głośność pracy

Wybierając odkurzacz pionowy, warto sprawdzić, ile decybeli generuje podczas pracy. Hałas nie powinien bowiem przeszkadzać ani nam podczas sprzątania, ani innym domownikom. Zazwyczaj odkurzacze pionowe pracują ciszej niż tradycyjne, co bez wątpienia jest ich dużym atutem. Jeśli chcesz kupić cichy odkurzacz, celuj w modele, które generują mniej niż 75 dB.

Odkurzacz pionowy 2 w 1

Najbardziej zaawansowane odkurzacze pionowe mają rozkładaną konstrukcję. Po rozłożeniu mogą być wykorzystywane jako modele ręczne, które świetnie nadają się do odkurzania okruszków z kanapy czy do sprzątania zakamarków. Aby móc skorzystać z odkurzacza ręcznego, wystarczy odłączyć szczotkę. Taki odkurzacz pionowy możesz wykorzystać nie tylko do sprzątania mieszkania, ale również do odkurzania wnętrza samochodu.

Praktyczne wyposażenie

Przed zakupem, zastanów się, jakie powierzchnie będziesz chciał sprzątać za pomocą odkurzacza. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na jakie dodatkowe wyposażenie powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie. Jeśli masz w domu psa lub kota, przyda Ci się turboszczotka, ponieważ doskonale wyczesuje sierść z dywanów. Praktycznym wyposażeniem będzie również ssawka do tapicerki, z której pomocą odkurzysz wszystkie meble tapicerowane – kanapę, fotele czy krzesła. Do niezbędnych akcesoriów należy również ssawka szczelinowa, która z powodzeniem dotrze do różnych zakamarków.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas