Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki wybrać odkurzacz ręczny o dużej mocy?

odkurzacz ręczny o dużej mocy

Czasami musimy odkurzyć niewielką powierzchnię, posprzątać okruszki z kanapy albo sprzątnąć kurz w zakamarkach. Do takich zadań doskonale nadaje się odkurzacz ręczny, który jest lekki, poręczny i bez trudu dociera do trudno dostępnych miejsc. Może stać się doskonałym pomocnikiem w domu. Warto jednak wybrać odkurzacz ręczny o dużej mocy, które bez trudu usunie kurz, sierść zwierząt czy zanieczyszczenia w samochodzie.

Rodzaje odkurzaczy ręcznych

Jeśli zdecydujemy się na zakup odkurzacza ręcznego, powinniśmy wiedzieć, że występuje on w dwóch wersjach: przewodowej i bezprzewodowej.

  • Odkurzacz ręczny bezprzewodowy (akumulatorowy) - działa na wbudowanym akumulatorze, dzięki czemu nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Zaletą takiego odkurzacza jest mobilność - można szybko odkurzyć okruszki z kanapy, a nawet zabrać odkurzacz ze sobą do garażu, by odkurzać w samochodzie. Należy jednak pamiętać, że bateria ma ograniczony czas działania, zazwyczaj wynosi on 15-30 minut. Po tym czasie odkurzacz trzeba naładować.
  • Odkurzacz ręczny przewodowy - jak sama nazwa wskazuje, taki odkurzacz ręczny musi być podłączony do gniazdka elektrycznego. Kabel może więc ograniczać jego funkcjonalność. Jednak z drugiej strony, taki odkurzacz jest gotowy do działania w każdej chwili, ponieważ nie trzeba go ładować.

Na rynku można również znaleźć odkurzacze ręczne rekomendowane do samochodu albo do sierści zwierząt. Te drugie to odkurzacze z dużą mocą ssania, dzięki czemu dobrze zbierają sierść z podłogi lub dywanu.

odkurzacz ręczny o dużej mocy

Odkurzacz ręczny - wady i zalety

Jak sama nazwa wskazuje, odkurzacze ręczne trzymamy w dłoni. Z tego względu muszą być one poręczne i mieć kompaktowe rozmiary. Tego typu odkurzacze są przeznaczone do sprzątania wszystkich trudno dostępnych powierzchni. Poza tym doskonale sprawdzą się do odkurzania schodów czy dywaników w samochodzie. Odkurzacze ręczne są dość lekkie, więc ich przenoszenie nie sprawia żadnych problemów. Dzięki kompaktowym rozmiarom bez problemu zmieszczą się w szafie, można je będzie nawet zabrać ze sobą na wyjazd.


Jeśli chodzi o wady odkurzaczy ręcznych, to z pewnością możemy do nich zaliczyć to, że nie nadają się do sprzątania podłóg w mieszkaniu. Poza tym mają mniejszą mocą niż standardowe odkurzacze, więc mogą nie poradzić sobie z usuwaniem trudnych zanieczyszczeń.

Odkurzacze ręczne

Czy warto kupić odkurzacz ręczny o dużej mocy?

Taki mały odkurzacz z pewnością nie zastąpi standardowego sprzętu. Jednak warto mieć go w swoim domu, by móc szybko odkurzyć okruszki z kanapy, sierść zwierząt czy kłęby kurzu z podłogi. Aby móc korzystać zarówno z odkurzacz standardowego, jak i ręcznego, warto kupić odkurzacz pionowy 2w1. Wystarczy odpiąć od niego rurę ze szczotką, by zamienił się w odkurzacz ręczny. Taki odkurzacz świetnie sprawdzi się w każdym domu. Pozwoli dokładnie odkurzyć podłogi i dywany w całym mieszkaniu, a przy okazji dotrze do wszystkich zakamarków.

jak wybrać odkurzacz ręczny o dużej mocy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza ręcznego?

Jeśli zdecydujemy się na zakup odkurzacza ręcznego, wybierzmy mocny model, który poradzi sobie z usuwaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Oto najważniejsze parametry, na które powinniśmy zwrócić uwagę:

  • Moc - im wyższa moc, tym odkurzacz lepiej będzie usuwał zanieczyszczenia. Jaka moc będzie odpowiednia w odkurzaczu ręcznym? Pod względem mocy taki odkurzacz nie dorówna standardowemu odkurzaczowi - jego moc zazwyczaj mieści się w zakresie od 120 W do 800 W.
  • Pojemność zbiornika - mały zbiornik nie pomieści zbyt wiele zanieczyszczeń. Natomiast duży może negatywnie wpłynąć na wagę całego urządzenia. W odkurzaczach ręcznych zbiorniki mają zwykle 0,15-0,6 l pojemności.
  • Filtry - najbardziej polecane są filtry HEPA, ponieważ zatrzymują nawet do 99,995% zanieczyszczeń, dzięki czemu kurz nie wydostaje się z powrotem do pomieszczenia.
  • Czas pracy na akumulatorze - jeśli zdecydujemy się na zakup odkurzacza bezprzewodowego, musimy zwrócić uwagę, jakiej pojemności ma akumulator. Od niego bowiem będzie zależał czas działania odkurzacza. Zazwyczaj akumulatory pozwalają na około 15-30 minut ciągłej pracy.

Odkurzacze pionowe

Odkurzacz ręczny o dużej mocy - ile ma watów?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, odkurzacze ręczne oferują niewielką moc - moc silnika zwykle nie przekracza 150 W. Należy jednak pamiętać, że w przypadku odkurzaczy moc dotyczy pracy samego silnika i w pełni nie przekłada się na siłę ssącą. Jest ona bowiem zależna nie tylko od silnika, ale również od samej konstrukcji odkurzacza i wszystkich elementów, przez które przepływa powietrze. Oznacza to, że im większa siła ssania, tym sprzątanie będzie efektywniejsze. Producenci odkurzaczy wartości siły ssącej podają w różnych jednostkach. Najczęściej spotykane są waty (W) oraz paskale (Pa/kPa). Te drugie uznawane są za najbardziej miarodajną jednostkę, ponieważ określają podciśnienie wytwarzane przez odkurzacz. Jest ono mierzone za pomocą specjalnego wakuometra. Wybierając odkurzacz ręczny powinniśmy zatem zwracać uwagę na jego siłę ssącą.

Jeśli zależy nam na odkurzaczu ręcznym o dużej mocy ssącej, powinniśmy rozejrzeć się na odkurzaczami pionowymi 2 w 1. Przed zakupem warto sprawdzić ranking popularnych odkurzaczy pionowych, które można wykorzystać też jako odkurzacze ręczne.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas