Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Kuchenka do 1000 zł - jaką wybrać przy ograniczonym budżecie?

kuchenka do 1000 zł - jaki model wybrać

Wybór kuchenki wydaje się prostym zadaniem, jednak dysponując, ograniczonym budżetem powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie funkcje są dla nas najważniejsze. Dzięki temu bez problemu znajdziemy kuchenkę, która spełni nasze oczekiwania, a cenowo nie przekroczy 1000 zł. Jakie funkcje powinna mieć taka kuchenka? Który model będzie najlepszy?

 

Aktualizacja 12.06.2023 r.

 

Jaką kuchenkę kupimy w tej cenie?

W sprzedaży dostępne są kuchnie gazowe, gazowo-elektryczne, a także elektryczne z żeliwnymi krążkami, płytami ceramicznymi lub indukcyjnymi. Ich wybór jest więc bardzo duży, jednak obecnie w niskiej cenie nie znajdziemy kuchni wolnostojących poniżej 1000 zł. Natomiast jeśli podniesiemy stawkę do 1300 zł, możemy już szukać modelu wśród trzech rodzajów kuchenek: gazowych, gazowo-elektrycznych lub tradycyjnych elektrycznych (z żeliwnymi krążkami).. Nie oznacza to jednak, że kuchenka powyżej 1000 zł będzie prostym urządzeniem, pozbawionych najpotrzebniejszych funkcji.

 

Co oferuje kuchenka do 1000 zł?

Czy znajdziemy więc kuchenkę do 1000 zł? Parę lat temu było to jeszcze możliwe, obecnie już nie. Wśród modeli wolnostojących ceny są powyżej 1000 zł. Możemy jednak szukać takiego urządzenia w kategorii kuchenek nastawnych. Najtańsza kuchenka nastawna gazowa lub elektryczna, z dwoma palnikami, może kosztować między 100 a 300 zł. Jednak są także modele z czterema palnikami. Kuchenka nastawna indukcyjna będzie już nieco droższa. Takie urządzenia AGD są wykorzystywane w domkach letniskowych, kamperach, na działkach – tam, gdzie jest dostęp do prądu lub butli z gazem. Może też z powodzeniem sprawdzić się w apartamencie albo wydzielonej części mieszkalnej na wynajem w domku jednorodzinnym.

Pamiętajmy! Kuchenki nastawne gazowe są opisane jako urządzenia do użytku wyłącznie na wolnym powietrzu. Wynika to zapewne z niebezpieczeństwa wybuchu gazu lub zatrucia czadem powstającym przy spalaniu gazu. Kuchnię wolnostojącą podłącza do gazu wykwalifikowany specjalista, natomiast przy kuchence nastawnej nie ma takiego wymogu. To grozi niewłaściwym podpięciem i ulatnianiem się gazu.

Kuchenki nastawne

Producenci sprzętów AGD wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, umożliwiając zakup funkcjonalnej kuchenki wolnostojącej w przystępnej cenie. Choć tańsze modele nie są tak bogato wyposażone, co ich droższe odpowiedniki, posiadają wszystkie niezbędne funkcje, które pozwalają na wygodne przygotowywanie posiłków.

Najtaniej kupimy jednak tylko standardowe kuchenki. Mają one zazwyczaj 50 cm – 60 cm szerokości i oferują cztery palniki lub pola grzejne. Za kuchenkę wolnostojącą z pięcioma palnikami trzeba będzie zapłacić o wiele więcej. Tańsze modele sterowane są manualnie – za pomocą pokręteł i przycisków, co dla starszych osób jest dużą zaletą. Natomiast w piekarniku umieszczony jest minutnik, służący do ustawienia czasu pieczenia potraw, co pozwoli uniknąć ich przypalenia. Co więcej, takie kuchenki zazwyczaj wyposażone są w opuszczane pokrywy, a pod piekarnikiem mają praktyczne, wysuwane szuflady.

kuchenka do 1000 zł - polecane modele

Kuchenki gazowo-elektryczne

Polecane kuchenki do 1300 zł

Kuchnie gazowe i gazowo-elektryczne nadal cieszą się popularnością wśród konsumentów. Ich zaletą jest nie tylko łatwa i wygodna obsługa, ale również niska cena. Wiele z nich znajdziemy za kwotę niespełna 1300 zł. Oto polecane przez nas modele:

  • Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 57GEH2.33HZpTa(W) – posiada cztery palniki o różnych mocach oraz komorę pieczenia o pojemności 61 l. Użytkownik ma do wyboru 8 funkcji grzania, m.in.: grill elektryczny, rozmrażanie i szybkie nagrzewania. W drzwi piekarnika wbudowano trzy szyby, tzw. chłodny front, co chroni przed przypadkowym poparzeniem.
  • Kuchnia gazowo-elektryczna Kernau KFC 5008 GM W – wyprodukowana przez polską markę kuchenka oferuje cztery palniki – z czego jeden to palnik mocny, jeden oszczędny, a pozostałe dwa to palniki standardowe. W piekarniku o pojemności 62 l możne piec potrawy, wykorzystując jedną z ośmiu funkcji grzania.
  • Kuchnia gazowo-elektryczna Beko FSE 62120 DW – ta kuchenka do 1300 zł ma szerokość 60 cm. Oferuje cztery palniki gazowe, zapalarkę zintegrowaną z pokrętłami oraz zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Piekarnik o pojemności 71 l dysponuje sześcioma funkcjami grzania, w tym praktycznym termoobiegiem.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas