Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka turystyczna samochodowa - jaką wybrać?

lodówka turystyczna samochodowa - jak wybrać

Wybierasz się w długą podróż samochodem? A może planujesz spontaniczny wypad pod namiot? W obu przypadkach przyda Ci się lodówka turystyczna samochodowa. Jest to kompaktowe urządzenie, które utrzymuje niską temperaturę, dzięki czemu odpowiednio schładza przechowywaną żywność i napoje. Dostępne na rynku modele różnią się nie tylko wielkością i wyglądem, ale również sposobem chłodzenia. Który z nich najlepiej spełni Twoje potrzeby?

Torba termiczna

Podczas jednodniowej wycieczki samochodowej doskonale sprawdzi się torba termiczna, nazywana również izotermiczną. Zazwyczaj wykonana jest ze sztucznych materiałów, np. poliestru albo z bawełnianego płótna. Wewnątrz wykończona jest aluminium, które ogranicza wymianę ciepła z otoczeniem. Choć nie schłodzi ona zbyt długo nabiału czy produktów mlecznych, utrzyma Twoją żywność świeżą przez kilka godzin. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje napoje pozostały zimne, zanim włożysz je do torby, musisz je odpowiednio schłodzić. Wybierając torbę termiczną, zwróć uwagę na jakość szyć, rzepów czy zamków błyskawicznych, ponieważ to one wpływają na jej trwałość.

Lodówka turystyczna na wkłady chłodzące

Jeśli wybierasz się na weekend pod namiot, spokojnie wystarczy Ci lodówka na wkłady chłodzące. Jest to jeden z najtańszych i najpopularniejszych modeli dostępnych na rynku. Bywa ona również nazywana pasywną, ponieważ nie wymaga zewnętrznego zasilania. Chłodzenie odbywa się za pomocą specjalnych wkładów, które przed włożeniem do urządzenia należy zamrozić. Taka lodówka turystyczna samochodowa utrzymuje niską temperaturę od 8 do 12 godzin. Po tym czasie trzeba ponownie zamrozić wkłady, aby urządzenie spełniało swoją funkcję. Skuteczność chłodzenia takiej lodówki zależy również od sposobu jej wykonania. Producenci często wykładają jej wnętrze pianką poliuretanową albo styropianem, co pozwala odizolować przechowywane w niej produkty od otoczenia.

 

lodówka turystyczna samochodowa - dostępne rodzaje

Lodówka turystyczna elektryczna

Wśród lodówek turystycznych znajdziemy również modele elektryczne. Większość z nich jest zasilanych za pomocą zapalniczki samochodowej (12 lub 24 V), jednak powszechnie dostępne są także modele zasilane z sieci. Dzięki takiemu sposobowi zasilania, lodówki będą pracować tak długo, jak będą podłączone do prądu. Aby niższa temperatura utrzymywała się dłużej, przed włożeniem żywności i napojów do lodówki, warto je wcześniej odpowiednio schłodzić. Niektóre z nich wyposażone są dodatkowo we wkłady chłodzące, dzięki czemu można je zabrać ze sobą na plażę czy na piknik.

Lodówka turystyczna sprężarkowa (kompresorowa)

Skoro już jesteśmy przy turystycznej lodówce elektrycznej, nie możemy zapomnieć o modelu kompresorowym. Działa on w taki sam sposób, co tradycyjna lodówka umieszczona w kuchni. Natomiast chłodzenie odbywa się przy pomocy sprężonego gazu, zwanego czynnikiem chłodniczym (R-134a). Taka lodówka turystyczna samochodowa cechuje się wysoką wydajnością i stosunkowo niskim poborem energii. Niestety należy do najdroższych modeli na rynku.

 

Lodówka turystyczna samochodowa – jaką wybrać?

Jak widać oferta lodówek turystycznych, jest dość bogata, jednak wybór tej jedynej powinien być uzależniony wyłącznie od Twoich potrzeb i preferencji. Jeśli wybierasz się samochodem na piknik, w zupełności wystarczy Ci lodówka z wkładami chłodzącymi. Jest ona tania, lekka i bez problemu utrzyma świeżość żywności przez kilka godzin. W przypadku dłuższej podróży np. za granicę, lepszym wyborem będzie elektryczna lodówka samochodowa. Dzięki temu, że podłączana jest do zapalarki samochodowej, będzie przez cały czas chłodzić żywność, a nie tylko przez kilka godzin. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem lodówki zwrócić uwagę na jej pojemność. Dla dwóch osób powinno wystarczyć 30 l pojemności, jednak dla większej rodziny zalecane są już modele o pojemności 60 l.

 

MAŁE AGD DO KUCHNI.png [27.99 KB]

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas