Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Suszarka na pranie - rozkładana czy bębnowa?

suszarka na pranie - jaką wybrać

Większość z nas robi pranie kilka razy w tygodniu, jednak w przypadku dużej rodziny pralka pracuje niemal na okrągło. Choć samo zrobienie prania nie jest trudną i męczącą czynnością, tak już porozwieszanie ubrań do wyschnięcia może okazać się problematyczne, szczególnie jeśli nastawimy kilka cykli prania jeden po drugim. W każdym domu musi się zatem znaleźć suszarka na pranie. Do dyspozycji mamy suszarki rozkładane oraz automatyczne. Którą z nich wybrać? Po zapoznaniu się zaletami i wadami obu rozwiązań łatwiej podejmiemy właściwą decyzję.

Rozkładana suszarka na pranie - zalety

Większość osób ma w swoich domach rozkładane suszarki do ubrań. Ich zaletą jest przede wszystkim stosunkowo niska cena, a szeroki asortyment sprawia, że każdy może kupić suszarkę dopasowaną do swoich potrzeb. Dostępne są bowiem suszarki rozkładane poziomie, wielopoziomowe czy o konstrukcji wieżowej. Ze względu na ich mobilność, możemy je ustawić w każdym miejscu – zarówno w domu, jak i na tarasie czy balkonie, kiedy świeci słońce. Co więcej, taka suszarka do ubrań jest praktycznie bezawaryjna, a jej użytkowanie banalnie proste.

 

rozkładana suszarka na pranie

Jakie wady mają rozkładane suszarki do prania?

Niestety rozkładane suszarki do prania mają też pewne wady. Przede wszystkim zajmują sporo miejsca w pomieszczeniu, co będzie utrapieniem szczególnie dla osób posiadających małe mieszkania. Co więcej, rozwieszone pranie na środku salonu czy na korytarzu nie prezentuje się estetycznie i może wprawić nas w zakłopotanie podczas niespodziewanej wizyty rodziny, czy znajomych. Taka suszarka na pranie może pomieścić określoną liczbę ubrań. Przy nastawianiu kilku cykli prania, po prostu zabraknie nam wolnego miejsca, aby rozwiesić kolejne mokre ubrania. Pamiętajmy również, że pranie samo się nie zawiesi. Choć nie jest to bezpośrednio wadą rozkładanej suszarki, musimy poświęcić sporo czasu, aby najpierw rozwiesić mokre pranie, a następnie zdjąć i poskładać suche.

Suszarki na pranie

Automatyczna suszarka na pranie – największe zalety

Coraz więcej osób decyduje się kupić do domu suszarkę automatyczną, zwaną również bębnową. Taka suszarka z wyglądu przypomina pralkę i jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Jakie są jej największe zalety? Przede wszystkim jest w stanie wysuszyć dużą ilość prania zaledwie w 2 godziny. Szybkość suszenia docenią w szczególności osoby, które nastawiają dziennie po kilka cykli prania. Co więcej, ubrania wyjęte z suszarki nie tylko są miękkie i pięknie pachną, ale również w dużej mierze nie wymagają prasowania. Wystarczy je poskładać i schować do szafy, co pozwoli oszczędzić nam czas i energię elektryczną, które przeznaczylibyśmy na prasowanie. Atuty suszarki bębnowej docenią również opiekunowie zwierząt, gdyż jest ona w stanie skutecznie pozbyć się sierści z ubrań. Wszystkie kłaczki, włosy i sierść gromadzą się w specjalnym filtrze, który należy opróżnić po zakończeniu suszenia.

 

bębnowa suszarka na pranie

 

Suszarki bębnowe

Czy suszarka bębnowa ma jakieś wady?

Automatyczna suszarka na pranie może zajmować dodatkowe miejsce w domu. Jednak ze względu na to, że ma podobne wymiary do pralki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować ją właśnie na pralce. Do tego celu konieczne jest jedynie zakupienie odpowiednio łącznika. Musimy jednak pamiętać, że proces suszenia generuje dodatkowe koszty, gdyż wiąże się użyciem energii elektrycznej. Warto zatem kupować suszarki, które wyposażone są w pompę ciepła – wtedy pobór prądu będzie nawet o połowę mniejszy. Do wad automatycznych suszarek możemy zaliczyć również ich wysoką cenę, która nieraz przekracza cenowa zakup standardowej pralki.

 

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas