Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Mała lodówka do zabudowy - jaką wybrać?

mała lodówka do zabudowy

Masz małą i nieustawną kuchnię? A może mieszkasz sam i nie potrzebujesz dużej lodówki? Jeśli tak, powinieneś poszukać niewielkiej lodówki do zabudowy, która nie zabierze zbyt wiele miejsca w ciągu szafek kuchennych. Mała lodówka do zabudowy będzie również odpowiednia dla osób, które rzadko gotują posiłki w domu, a częściej stołują się na mieście. Czym cechują się małe lodówki i na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Mała lodówka do zabudowy – z zamrażalnikiem czy bez?

Lodówki do zabudowy mają różne wysokości. Jednak do grona małych lodówek możemy śmiało zaliczyć te modele, których wysokość nie przekracza 140 cm. W takim przedziale zdecydowanie najwięcej jest lodówek o wysokości około 80 – 90 cm. Jeśli chodzi o szerokość, to zazwyczaj ma ona około 55 cm, jednak nie przekracza 60 cm. Od wysokości lodówki będzie zależało, czy będzie ona posiadać zamrażalnik. Takie małe lodówki do zabudowy nie posiadają oddzielnego zamrażalnika, otwieranego osobnymi drzwiami. Zamrażalnik znajduje się wewnątrz komory chłodzenia, zazwyczaj na górze, a jego pojemność wynosi około 20 l. Zmieści się w nim niewielka ilość produktów, np. kilka porcji mięsa, zamrożone warzywa czy butelka. Wiele małych lodówek w ogóle nie posiada wewnętrznego zamrażalnika, przez co jest więcej przestrzeni do przechowywania produktów spożywczych.

Lodówki do zabudowy

Mała lodówka do zabudowy – funkcje i wyposażenie

Musimy pamiętać, że mała lodówka do zabudowy nie będzie miała tylu innowacyjnych funkcji i technologii, co duży model wolnostojący. Takie lodówki zazwyczaj skupiają się na podstawowym wyposażeniu i funkcjach. Niektóre mają specjalne szuflady do przechowywania warzyw i owoców, a oprócz tego posiadają szklane półki, balkoniki na drzwiach i pojemniki na jajka. Jeśli chodzi o funkcjonalność, możemy zapomnieć o technologii No Frost. Jednak niektórzy producenci oferują zamiast niej funkcję automatycznego odszraniania. Dzięki niej lodówka skrapla szron osadzający się na jej ściankach w wodę i następnie w postaci pary odprowadza ją na zewnątrz. Ta funkcja znacznie ułatwia czyszczenie i zapewnia wysoką funkcjonalność przez cały czas.

 

mała lodówka do zabudowy

Mała lodówka do zabudowy – polecane modele

Małe lodówki świetnie sprawdzą się w przypadku singli i osób starszych. Będą również dobrym wyborem do mieszkania studenckiego czy domku na działce. Oto niektóre polecane modele:

  • Lodówka Beko BU 1153 – ten model ma 82 cm wysokości i oferuje pojemność 105 l. Posiada także wewnętrzny zamrażalnik o pojemności 18 l i uszczelkę antybakteryjną. 
  • Lodówka Gorenje RBIU6092AW – ta mała lodówka do zabudowy oferuje całkowitą pojemność użytkową 130 l. Plasuje się w klasie energetycznej F, dysponuje wewnętrznym zamrażalnikiem i pojemnikiem Multibox na nabiał.
  • Lodówka Amica BM132.3 – lodówka o wysokości 87,5 cm, w klasie energetycznej F. Pojemność chłodziarki wynosi 98 l, a wewnętrznego zamrażalnika 16 l. Lodówka może się pochwalić funkcją automatycznego odszraniania.
  • Lodówka Kernau KBC 08122 – to mała lodówka o wysokości 81 cm i pojemności 133 l. Nie posiada zamrażalnika, ale ma za to szuflady na warzywa oraz funkcję automatycznego odszraniania.

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas