Tylko teraz darmowa dostawa dla zamówień powyżej 89 zł! | Raty 10x0% lub 30x0% (RRSO 0%) Sprawdź

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czym charakteryzuje się lodówka No Frost?

lodówka No Frost - lodówka bezszronowa

Rozmrażanie lodówki to żmudna i nielubiana czynność, która nieraz ciągnie się w nieskończoność. Niestety regularne rozmrażanie jest konieczne, aby urządzenie pracowało wydajnie i zapewniało odpowiednie warunki dla przechowywanej żywności. Na szczęście producenci stworzyli lodówkę No Frost, która raz na zawsze rozwiąże problemy z gromadzącym się szronem i grubą warstwą lodu.

Lodówka No Frost, czyli lodówka bezszronowa

Czasy, kiedy musieliśmy regularnie rozmrażać naszą lodówkę, już minęły. Większość nowoczesnych modeli dostępnych na rynku wyposażona jest w technologię No Frost, która pozwala raz na zawsze skreślić rozmrażanie z listy naszych obowiązków. Lodówka wyposażona w tę innowacyjną funkcję nazywana jest lodówką bezszronową, ponieważ w jej wnętrzu nie powstaje ani szron, ani lód.

Lodówki z zamrażalnikiem u dołu

Jak działa lodówka No Frost?

Lodówka No Frost wyposażona jest w specjalne wentylatory, które sprawują kontrolę nad wilgotnością i odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza. Gdy w komorze chłodziarki pojawi się ciepłe powietrze, system No Frost od razu je wykryje i odprowadzi na zewnątrz, jednocześnie zastępując je chłodnym powietrzem. W ten sposób poziom wilgoci zostaje utrzymany na optymalnym poziomie, co zapobiega powstawaniu na ściankach lodówki szronu.

Dostępne w sklepach lodówki mogą pracować na różnych odmianach systemu No Frost. Wentylatory mogą być bowiem umieszczone jednocześnie w komorze chłodzenia i mrożenia albo tylko w części chłodzącej. Na rynku można również znaleźć lodówki z systemem Low Frost – w takich modelach powstaje lód i szron, ale rozmrażanie jest łatwiejsze i przebiega znacznie szybciej.

 

co to jest lodówka No Frost

Lodówki Side by Side

Jakie są zalety systemu No Frost?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, system No Frost zapobiega tworzeniu się szronu i lodu na wewnętrznych ścianach lodówki. Dzięki temu nie ma konieczności jej rozmrażania. To praktyczne rozwiązanie wyręcza więc nas z pracochłonnej i zajmującej wiele czasu czynności. To jednak nie wszystko, ponieważ technologia No Frost pozytywnie wpływa na przechowywaną w chłodziarce żywność. Dzięki stałemu obiegowi powietrza z produktów usuwana jest wilgoć, która sprzyja powstawaniu pleśni. W rezultacie żywność utrzymuje świeżość i swoje cenne wartości odżywcze przez dłuższy czas. Co więcej, przechowywane produkty nie przywierają do siebie ani do ścianek urządzenia, co również przekłada się na ich dłuższą świeżość. Warto dodać, że lodówka No Frost pracuje efektywniej, gdyż nie spowalnia jej zalegający w środku lód, a do tego łatwo można ją utrzymać w czystości.

 

żywność w lodówce No Frost

Czy technologia No Frost ma jakieś wady?

Lodówka No Frost to bez wątpienia godne zakupu urządzenie. Jeśli jednak mielibyśmy doszukiwać się niedogodności, jakie niesie ze sobą technologia No Frost, z pewnością byłoby to wysuszanie jedzenia. Choć stały obieg powietrza i automatyczne usuwanie wilgoci zapobiega powstawaniu lodu, może powodować szybsze wysuszanie niektórych produktów spożywczych. Na szczęście łatwo można sobie poradzić z tym problemem – wystarczy przechowywać żywność w zamkniętych pojemnikach. Producenci również zdają sobie z tego sprawę, dlatego wyposażają lodówki No Frost w specjalne szuflady lub pojemniki do przechowywania konkretnych rodzajów żywności, np. owoców i warzyw, mięsa i wędlin, nabiału czy owoców morza.

 

LODÓWKI.png [24.99 KB] 

 

 

Zadzwoń do nas
pon-pt: 8:00-16.00
Napisz do nas